Як мотивувати себе бігати взимку: 5 рекомендацій від досвідчених бігунів

Як мотивувати себе бігати взимку: 5 рекомендацій від досвідчених бігунів Зображення: Freepik

Перше і найважливіше, що мають знати новачки й ті, хто тільки думає зробити біг своєю новою звичкою: цей вид спорту можливий у будь-яку пору року і за будь-яких (ну майже) погодних умов. Біг — це не вид спорту для "виключно приємної погоди", інакше більша частина марафонців світу просто не мала б змоги тренуватися до своїх забігів!

У північних країнах, де сонце з’являється декілька місяців на рік, взагалі кажуть, що немає поганої погоди — існує невідповідний одяг. Тому екіпіровка, звичайно, вирішує. Але ми розуміємо, що змусити себе вилізти з-під ковдри, коли на вулиці темно і холодно, значно важче, ніж весною чи влітку.

Для того, аби у тебе були причини та бажання вийти на пробіжку у будь-яку погоду, навіть у мороз та вітер, ми підготували 5 класних мотиваційних порад від тих, хто бігає багато років, попри пору року та температуру за вікном. 

Стратегічно розміщуй нагадування про свої цілі

Фото: Freepik

Чи є у тебе ціль на весну? Пробігти 10 км, півмарафон, марафон або, можливо, перші 5 км? Якщо ні — терміново придумай собі таку ціль та зареєструйся на якесь змагання. Таким чином ти матимеш план, який буде драйвити тебе.

Далі — розмісти свою ціль у всіх місцях, де вона може потрапити тобі на очі, особливо поруч із тими, які створюють найбільші перешкоди для тренувань.

Для багатьох людей найважче — встати з ліжка вранці й змусити себе бігати в холодну погоду, через що часто пропускаються тренування. Тож хорошим рішенням буде розмістити картку з написаною великими яскравими літерами метою поруч із будильником. Отож, коли ти потягнешся до кнопки відкласти сигнал, твоя мета буде дивитися тобі прямо в очі, і ти запитаєш себе: "Як сильно я цього хочу сьогодні?".

Якщо ти тренуєшся після роботи, можеш покласти свою мету на панель приладів автомобіля або на робочий стіл. Коли почнеш вигадувати причини не їхати до спортзалу чи знайдеш відмовку, повертаючись додому, ти зможеш нагадати собі, чого хочеш досягти.

Мати обігрівач у спальні, коли ти прокидаєшся або натискаєш кнопку відкладення сигналу

Фото: Freepik

Якщо ти дивився "Офіс", можливо, пам'ятаєш епізод, де Майкл Скотт ставить зранку свою пательню, щоб прокидатися від запаху смаженого бекону. Ти можеш використати ту саму концепцію, щоб успішно встати з ліжка в холодні ранки.

Трюк полягає в тому, щоб купити маленький обігрівач (дешеві варіанти можна знайти за 1000 гривень). Тримай його біля будильника, і коли сигнал спрацює вранці, вмикай обігрівач на повну потужність. Через кілька хвилин обігрівач зробить кімнату приємно теплою, і жахлива думка про те, щоб вийти з теплого і зручного ліжка, швидко зникне.

Також можна одягатися для пробіжки у спальні, коли там тепло, — це допомагає забути, що перші кілька кроків будуть холодними.

Бери участь у невеликих місцевих змаганнях, щоб зберігати фокус

Фото: Активні парки

Мабуть, найскладніша частина тренувань взимку — це те, що великі цілі здаються дуже далекими. Легко переконати себе, що кілька пропущених днів зараз не матимуть жодного впливу на твої результати в березні.

На жаль, січень і лютий — це важливі етапи тренувань, якщо ти хочеш гарно фінішувати в березні та квітні.

Щоб підтримувати більший фокус і цілеспрямованість, спробуй зареєструватися на кілька місцевих змагань як частину тренувань: підійдуть також забіги у парках (щосуботи на Трухановому острові, наприклад) або пробіжки у бігових клубах. Це дисциплінуватиме тебе!

Бігова компанія, щоб залишатися відповідальним

Фото: Freepik

Ти, звичайно, вже чув, але це один із найпростіших способів тримати графік тренувань, і не тільки взимку.

Знайди собі друга або декількох, з якими ви домовитеся зустрічатися зранку (або ввечері) на пробіжку: вони не лише допомагають залишатися відповідальним, "примушуючи" тебе приходити, але й бігаючи в компанії, важкі моменти стають простішими. Кілометри в снігу та морозах не такі вже й важкі, коли поруч із тобою 3 або 4 бігові друзі, з якими можна постраждати разом.

Якщо в тебе немає кількох бігових друзів, з якими можна тренуватися, зверни увагу на місцеві бігові клуби. Як і ти, членам клубу потрібні дружні обличчя в холодний ранок, і вони зазвичай мають труднощі з кількістю учасників взимку, тому будуть раді тебе бачити.

Правильний одяг для зимового бігу

Фото: Freepik

З цього можна було почати, але нагадаємо: коли у тебе є правильний одяг та екіпіровка, бігати взимку досить приємно. Це не так складно: плюс один шар одягу на кожні -10 градусів, шапка та рукавиці, і кросівки з Gore-Tex.

Ще один трюк, який добре працює (особливо для дівчат), — це періодично купувати нове зимове бігове спорядження, хоча б рукавички! Це не обов'язково має бути дорогим чи великим предметом, але додавання нового топа або базового шару може зробити вихід на пробіжку трохи веселішим.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації