0:00/0:00

Підтримка для тих, хто захищає: реабілітаційні центри для військових у Києві та області

Підтримка для тих, хто захищає: реабілітаційні центри для військових у Києві та області Фото: військовослужбовець проходить реабілітацію в центрі Recovery

Багато захисників і захисниць отримують травми й поранення на полі бою. Один із важливих етапів повернення до повсякденного життя — це якісна реабілітація. Ми зібрали добірку центрів у Києві та області, де ветерани можуть отримати підтримку — медичну, психологічну, фізичну і духовну.

Recovery

Це найбільша в Україні мережа реабілітаційних центрів для поранених військових. Нині в Києві та області працюють три центри. Вони оснащені найсучаснішим обладнанням — наприклад, у кабінетах для фізіотерапії є обладнання з віртуальною реальністю, яке забезпечує зворотний зв'язок із пацієнтом.

Фахівці Recovery працюють з усім спектром функціональних порушень, зокрема отриманих внаслідок вогнепальних поранень, мінно-вибухових травм.

0 / 0

Усі центри мережі створені безбар'єрними для пацієнтів: широкі дверні отвори, відсутність порогів, медичний антиковзкий лінолеум на підлозі, поручні в коридорах, інклюзивні санітарні вузли з площею, достатньою для людей на кріслах колісних.  

Нещодавно найбільший центр запрацював на Київщині на базі однієї з основних медичних установ Міністерства оборони. У п'ятиповерховій будівлі облаштували повністю інклюзивний простір, а також 104 ліжкомісця. 

Щоб потрапити на реабілітацію до Recovery, необхідно отримати:

  • для чинних військових — направлення на реабілітацію від військової частини чи шпиталю з можливістю обрати центр самостійно;
  • для військових у відпустці — висновок ВЛК або направлення на медичну реабілітацію;
  • для військових, звільнених зі служби — направлення на стаціонарну реабілітацію від хірурга, невролога, травматолога чи лікаря реабілітаційної медицини.

Усі послуги реабілітаційні центри мережі надають безплатно.

Асоціація захисту прав людей з інвалідністю в Україні

У центрі медико-фізіологічної реабілітації особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни, учасники бойових дій в комфортних для себе умовах можуть  пройти якісну психологічну реабілітацію.

Фахівці центру надають психологічну допомогу на всіх рівнях. Особлива увага приділяється психологічній реабілітації, спрямованій на роботу з посттравматичним розладом. 

0 / 0

Також тут можна пройти фізичну реабілітацію. Її програма спрямована на повноцінне відновлення функціональних можливостей систем організму внаслідок поранення, а саме опорно-рухового апарату, розвиток компенсаторних пристосувань, які наближають пораненого військовослужбовця до умов звичайного повсякденного життя.

Послуги для осіб з інвалідністю внаслідок війни, ветеранів війни, учасників бойових дій є безоплатними.

Щоб потрапити на реабілітацію через Асоціацію захисту прав людей з інвалідністю, слід звернутися до самої асоціації або до відповідних державних установ, які займаються питаннями реабілітації. Можна подати заяву через Електронний кабінет особи з інвалідністю або через "Дію". 

"РеабіЦентр"

"РеабіЦентр" працює на базі  Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Тут можуть пройти реабілітацію тяжкопоранені бійці.

У центрі є лікувальний та масажний зали, зал механотерапії, кабінет фізіотерапії, кабінет лікаря ФРМ, два кабінети психолога.

0 / 0

Лікарі кажуть, що їхнє обладнання є унікальним для України. Наприклад, тут встановили апарат, який дозволяє в ігровій формі відточувати функції, необхідні пацієнту. Обладнання зберігає інформацію про кожного пацієнта, проводить діагностику суглобів в інтерактивному режимі, а після цього автоматично видає план лікування. Усі послуги центру для військовослужбовців є безоплатними.

Щоб потрапити сюди на реабілітацію, військовослужбовцям та ветеранам, які потребують такої допомоги, потрібно мати відповідний документ-скерування на лікування. У разі потреби відновного лікування, пацієнти в медзаклад потрапляють за переведенням з будь-якої клініки інституту після хірургічного втручання або з госпіталів. Також лікуватися тут можна за направленням начальника частини із попередньою консультацією.

Київський інститут реабілітації

Медичний центр реабілітаційно-відновлюючого профілю RMED, що постачає сучасне обладнання для фізіотерапії.

У Київському інституті реабілітації надають консультації, медикаментозну терапію, психотерапію та фізіотерапію. Фахівці центру спеціалізуються на реабілітації військових та цивільних, які постраждали внаслідок бойових дій. Вони пропонують як стаціонарну, так і амбулаторну реабілітацію. 

З травня 2022 року основним напрямом роботи є медико-психологічна реабілітація постраждалих внаслідок російсько-української війни за профілем "ортопедія та неврологія".

"Ланка"

Реабілітаційний центр "Ланка" розташований за 50 км від Києва. Тут надають комплексну допомогу як чинним, так і колишнім військовослужбовцям. Серед послуг центру — діагностика, масаж, лікувальні ванни, психологічна допомога, оплата медикаментів і маніпуляцій.

У команді реабілітаційного центру є КПТ-психолог з доступом до клінічної практики, який проводить індивідуальні консультації онлайн або офлайн. У вихідні тут проводять психологічні групи. 

0 / 0

Термін перебування в центрі — від 10 днів до 2 місяців. Усі послуги, зокрема проживання, харчування, лікування — безоплатні. План реабілітації кожного підопічного розробляється індивідуально. 

Представники "Ланки" кажуть, що перебування в ребцентрі максимально наближено до домашньої обстановки, де кожен також має обов'язки. Приготування їжі, прибирання, дрібний ремонт, дотримання гігієни та правил — частина реабілітації. Лекції, майстер-класи, вивчення іноземної мови, спільні заходи, залучення клієнтів у життя селища також допомагає згадати, як будуються та підтримуються соціальні зв'язки.

Щоб потрапити на реабілітацію в центр "Ланка", необхідно заповнити заявку тут. Після її розгляду, волонтери повідомлять, чим можуть допомогти. У ребцентрі зазначили, що направлення від військової частини не потрібне. Також представники центру підкреслили, що вони не дають виписок та іншого, оскільки "Ланка" не є медичним закладом. За необхідності можуть дати довідку від громадської організації про проходження реабілітації.

Реабілітаційний центр "Сосни"

У центрі "Сосни" військові можуть пройти фізіологічну та психологічну реабілітацію.

Ми проводимо комплекс медичних та психологічних заходів з відновлення працездатності й здоров'я людей з обмеженими фізичними можливостями в результаті перенесених захворювань, травм і операцій, — кажуть представники центру.

0 / 0

Програми реабілітації військовослужбовців та осіб, які отримали поранення від вогнепальної, артилерійської або іншої зброї, осколкові поранення, розраховані мінімум на 7 днів. 

У семиденний пакет входять такі послуги: огляд лікарем, складання індивідуальної програми реабілітації, фізіотерапія, лікувальна фізкультура, масаж та психологічна реабілітація.

Вартість реабілітації зі знижкою для військовослужбовців — від 8100 грн. Ціна залежить від стану пацієнта та тривалості курсу лікування. Стаціонарне лікування оплачується додатково.

Палати центру адаптовані під пацієнтів з обмеженими функціями. Крім того, разом із пацієнтом можуть проживати його рідні.

Для прийняття на реабілітацію в центр "Сосни" необхідний дозвіл від військової частини на
проходження реабілітації та попередня консультація з профільним спеціалістом клініки.

U+ CENTER

Реабілітаційний центр U+ є частиною проєкту Uplus System, який включає центр реабілітації, освітній центр для підготовки фахівців з протезування, реабілітації, хірургії та мережу протезних майстерень. 

0 / 0

Тут поранені військові можуть отримати хірургічну, фізіотерапевтичну, психологічну допомогу та послуги з протезування.

На території ребцентру є рекреаційна зона та житлові будинки, де можуть проживати військові зі своїми родинами під час проходження відновлення.

Щоб потрапити на реабілітацію в U+ Center, потрібно:

  • залишити заявку, заповнивши форму тут, і вказати, яка саме допомога потрібна — реабілітація, протезування або психологічна допомога;
  • після заявки необхідно подати документи для підтвердження статусу військового та медичну документацію, якщо вона є.

Серед документів, які потрібно надати:

  • паспорт;
  • статус УБД (за наявності);
  • військовий квиток;
  • форма №5/форма №100;
  • за наявності додатково — медичні виписки, довідка ВЛК.

Читай також: "Безбар'єрна мода: 9 українських брендів адаптивного одягу для поранених військових і людей з інвалідністю"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації