Hot pot та корейське барбекю: де в Києві самому приготувати страви

Hot pot та корейське барбекю: де в Києві самому приготувати страви Фото: колаж "ТиКиїв"

Щоб урізноманітнити свій гастрономічний досвід, варто придивитись до закладів, у яких можна приготувати їжу самостійно. Зокрема, в Києві можна посмажити їжу на корейському барбекю, де жаровня вбудована в стіл. Цей спосіб став популярним не тільки в Кореї, а й по всьому світу. Це гарна нагода не тільки поїсти з друзями, а й разом поекспериментувати під час приготування їжі! 

Традиція пішла з давніх часів, коли їжу готували на відкритому вогні, а широкої популярності цей напрям здобув після корейської війни (1950–1953), коли людям хотілось більшого спілкування під спільне приготування їжі. Не варто забувати й про вплив дорами (азійських серіалів) та K-pop культури на популярність цього напряму.  

Китайський формат пропонує хого (hot pot), де відвідувачі варять продукти у гарячому бульйоні одразу на столі — коли все бурлить, а під час готування виникає купа спільних ідей і дух експериментаторства. 

Найбільш поширена версія походження хот-поту належить  до династії Тан (618–907 рр.). З часом у різних частинах Китаю та Азії з'явилися численні варіації хот-поту.

"ТиКиїв" дізнався, де в столиці можна відчути цей колорит. Погнали готувати?! 

Beijing Style Kiev

Фото: Вальдемар Горлушко

Коли потрапляєш у цей ресторан, здається, що ти телепортувався до Пекіна. Простора зала, інтер’єр у червоних кольорах (в Китаї червоний символізує добробут), вишукані люстри у формі бутонів, китайська музика, яка підкреслює атмосферу.

Фото: Вальдемар Горлушко

Перше, що спадає на думку: все "дорого-багато". Навіть для чайних церемоній виокремили vip-кімнату.  

Фото: Вальдемар Горлушко

Але ми прийшли за головною родзинкою — старовинною китайською стравою — супом-самоваром хого (який ще називають hot pot). Фішка в тому, що відвідувачі власноруч мають його зварити за столом, до якого вбудована електрична конфорка. Цю традицію привезли в Київ засновники-китайці. До речі, спочатку планувався один хого на всіх гостей, але пандемія коронавірусу внесла корективи у 2020 році, тому замовили окремі конфорки для кожного гостя.  

Фото: Вальдемар Горлушко

Як готують хого? Офіціант підходить із паперовою вкладкою, на якій потрібно обрати інгредієнти для хого. Спочатку обираєш бульйон — він за замовчуванням йде зі свинини, але можна відкоригувати його гостроту, або  додати томати чи гриби. Потім замовляєш кунжутну пасту й основні інгредієнти: м’ясо чи морепродукти, які можна зміксувати з овочами, грибами чи тофу. 

Фото: Вальдемар Горлушко

Коли продукти були на столі, нам провели інструктаж з приготування та пояснили режими нагріву конфорки. Тільки-но бульйон закипів — туди потрібно додати м’ясо (варити 15-20 секунд), а потім закинути морепродукти десь хвилин на п’ять. 

Фото: Вальдемар Горлушко

Не знаємо, які секретні інгредієнти кухарі-китайці додають у бульйон (ми обрали негострий за 180 грн), але смачно було все: восьминоги (330 грн), каракатиця (330 грн), фрикадельки з креветок (360 грн). Проте беззаперечним фаворитом стала баранина (задня частина 280 грн). Вона була настільки смачною і гармонійно поєднаною зі спеціями, що хотілось її з’їсти разом з тарілкою.

Фото: Вальдемар Горлушко

Якщо любиш екзотику, можна ще додати запечені качині голови Конго (318 грн). На смак вони чимось нагадують гострі сухарики.      

  • СКІЛЬКИ? Хого — від 1000 грн до 1500 грн на людину
  • ДЕ? Вул. Січових Стрільців, 52А 

Kin Kao

Фото: Вальдемар Горлушко

Якщо під час прогулянки Поштовою площею зголоднів, але хочеться чогось небанального — варто зазирнути в заклад паназійської кухні Kin Kao (у перекладі з тайської означає "Їсти рис"). Але не рисом єдиним. У меню ресторану шеф-кухар Юрій Сім зібрав справжній мікс традицій Китаю, В’єтнаму й Таїланду. 

Фото: Вальдемар Горлушко

Родзинка в тому, що в Kin Kao гостям пропонують приготувати їжу на тайському чи корейському грилях. Ми зупинилися на другому.

Фото: Вальдемар Горлушко

Посеред круглого столу вбудована компактна жаровня, а над нею — витяжка. В ресторані пропонують сет "рибний" (1550 грн), якщо ж не хочеш дари моря, є "м’ясний" (1350 грн) і "мікс", в якому подають і те, і інше (1350 грн). Його ми й обрали.

Фото: Вальдемар Горлушко

Перед приготуванням їжі на грилі офіціант закидає у гриль вугілля, в цей час можна детальніше роздивитися інтер’єр. Всередині є дві зали, а також літня тераса. Для тих, хто хоче зробити кілька кадрів для інстаграму, створили фотозону з парасольками. Також в декорі є червоні ліхтарі, а на стінах зобразили журавлів, які символізують гармонію та довголіття. Загальна атмосфера — тепла та домашня.     

Фото: Вальдемар Горлушко

А ось наш гриль вже готовий. І якщо в минулому закладі інгредієнти потрібно було варити, то тут — смажити. Офіціант виносить бокс з нарізаними продуктами, які залишається викласти на поверхню і час від часу перевертати. Хвилюватися, що щось пригорить не варто, офіціант пильнує за процесом, і в разі чого дасть підказку.    

Можна сказати, що ця страва більш адаптована для українців. Тут немає надмірної гостроти, а смак м’яса і морепродуктів абсолютно зрозумілий. Все стандартно смачно.

Фото: Вальдемар Горлушко

Проте не без спецефектів. Якщо, наприклад, замовити яловичину з овочами (340 грн), то бонусом отримаєш подачу з фаєр-шоу. 

  • СКІЛЬКИ? Сет мікс — 1350 грн 
  • ДЕ? Вул. Андріївська, 9А 

KIM KIMCHI 

Фото: Вальдемар Горлушко

KIM KIMCHI вирізняється не тільки автентичною кухнею, а й мінімалістичним, але водночас сучасним дизайном з неоновою підсвіткою з корейськими музичними хітами на фоні. 

У кожному столі вбудоване корейське барбекю, де гості готують замовлені страви. Ми обрали яловичу вирізку, яка подається з паровим рисом, листям салату, соусами до BBQ, кунжутною олією з сіллю та перцем і чотирма видами side dish. (В барбекю спочатку викладають вугілля і накривають сіткою.) Над столом є витяжка, щоб уникнути сторонніх запахів. 

Фото: Вальдемар Горлушко

Шеф настільки філігранно порізав м’ясо, що ми навіть не помітили наскільки швидко воно приготувалось. Потім одразу потрібно взяти лист салату, викласти на нього смажене м’ясо, рис та додати соуси. І головне: це все потрібно з’їсти за один кусь, інакше начинка просто розвалитися. Зрештою м’ясо вийшло настільки досконалим і м’яким, наче ми його не смажили, а робили йому "масаж".

Фото: Вальдемар Горлушко

Також на грилі можна посмажити креветки, стейк рібай, свинячу грудинку, ошийок у корейському маринаді та навіть BBQ-бургери. 

Фото: Вальдемар Горлушко

Також варто спробувати в KIM KIMCHI рамьон — локшину з різноманітними спеціями та інгредієнтами. Розмір тарілки такий, що можна приймати ванну з ігристим, але замість алкоголю в ній фірмовий бульйон. Це дуже смачно, ситно і тепло — саме те, що потрібно для прохолодних днів.  

Фото: Вальдемар Горлушко

Ще одна з фішок закладу — ополіскувач для рота у вбиральнях. За розвиток подій під час побачення можна не перейматися. А ще зручно, що поруч розташована фотобудка, тому не забудь сфотографуватись на згадку. 

  • СКІЛЬКИ? Яловича вирізка — 670 грн
  • ДЕ? Вул. Велика Васильківська 38; просп. Європейського Союзу 47 (Retroville). 

Читай також: Чайна культура очима інсайдера Міті Мухіна: тренди, ціни та містифікація  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
111111111111111111111111111.png - Анна Іваненко
З 2012-го працювала в журналістиці (була головною редакторкою жіночого видання-мільйонника), але після повномасштабної війни вирішила переформатуватися… у food-блогерку. Зараз втілюю в життя все, про що мріяла: вишукую круті київські локації, підбираю вдалі ракурси для звичних страв і знімаю відеоогляди.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації