Київські театральні буфети: чим запивати та заїдати мистецтво?

Київські театральні буфети: чим запивати та заїдати мистецтво? Колаж: "ТиКиїв"

Зайти в театральний буфет — вже ритуал. Не взяв бутерброд з салямі — вважай не був на виставі. А після ароматної кави з коньяком навіть нудний перформанс здається цікавішим. Звісно ж, театральні буфети — це ще й місце для розмов про вистави, акторів, новини в столиці та особисте... Ми вирішили розібратися, що пропонують гостям та чим дивують столичні театральні буфети. 

Театр на Подолі 

0 / 0

Будинок на Андрієвському узвозі, 20-Б, був збудований наприкінці ХIX століття. На межі XX століття комплекс будівель належав відомому київському ювеліру, який використовував корпус Б як ювелірну та іконописну майстерні, а на другому поверсі, як і зараз, була сцена, де працював домашній театр. У корпусі А, на місці якого розташована нова сцена реконструйованого театру, він проживав особисто. Особливість будинку — вдалий приклад архітектурного рішення періоду еклектизму. В середині 1980-х будівлю було передано Театру на Подолі. При тому, що головна зала вміщує 253 глядачів, а театральна вітальня має 50 місць, щодо буфету тут заморочились, їх три! Вражає також те, що тут зробили повноцінну коктейльну карту.

Класичні коктейлі (кожен коштує 175 грн):

  • Апероль шпріц; 
  • Джин-тонік;
  • Космополітен;
  • Блакитна лагуна 
  • Єгермейстер 

Також можна замовити "театральні коктейлі" (теж всі по 175 грн). Але фішка в тому, що вони розроблені на основі тих напоїв, які згадуються у однойменних творах:

  • "Приворотне зілля"; 
  • "1984";
  • "Сто тисяч";
  • "Вільні стосунки"; 
  • "Імітація". 

Що по їжі? Наприклад, чіабата з лососем коштує 150 грн, чіабата з шинкою та сиром — 90 грн, а з салямі — теж 90 грн. Окрім зручної подачі в боксі, порція може бути подвійною. 

  • ДЕ? Андріївський узвіз 20-А, Б

Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі

0 / 0

У травні 1982 року міська влада передала трупі театру, яка до цього виступала на інших майданчиках, будівлю кінотеатру "Космос" на Лівобережному масиві. Перебудоване приміщення стало першим театром на київському лівобережжі. Зала розрахована на 400 місць та мала — на 80 місць. Заходиш в театр, показуєш квиток, одразу повертаєш ліворуч і вуаля — ти в затишному буфеті. Перше, що впадає в очі — ковані металеві елементи в інтер'єрі й мармур. 

Бутерброди тут подають також в окремих боксах, що дуже зручно. Бутерброд з рибою коштує 100 грн, з ковбасою — 80 грн, з ікрою — 140 грн (до речі, тут її не шкодують). Також можна придбати цукерки в ціновому діапазоні від 30 до 35 грн. 

Бармен нам сказав, що серед напоїв найбільший попит має коньяк (від 100 грн) та просеко (150 грн), воно й зрозуміло, бо інколи градус мистецтва треба підвищити.

  • ДЕ? просп. Броварський, 25

Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Збудоване у 1875-му, це приміщення увійшло в історію під назвою "Дім Бергоньє", театри в якому декілька разів, з десятиліття в десятиліття, змінювали концепцію. 

Сьогодні у реконструйованій будівлі театру Лесі Українки в Києві функціонує 3 зали: Велика основна сцена — на 750 місць, Середня нова сцена — на 136 місць та Мала сцена під дахом — на 65 місць. У фоє, де знаходиться буфет, досить просторо, і черга проходить доволі швидко. Їжа традиційно буфетська: є канапе з ковбасою за 80 грн, з сьомгою чи ікрою лосося — по 120 грн. Солодкі батончики від 40 до 50 грн. А чарка коньяку обійдеться в 100 грн. 

Ну а що, ти ж сюди в основному за духовною їжею приходиш, правда? 

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького 5

Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка

0 / 0

Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка побудували в 1898-1901 рр. в формах французького ренесансу на місці Міського театру, який згорів в 1896 році. На його фасаді розміщені скульптури муз — Мельпомени та Терпсіхори, а у центральній лоджії фасаду встановлене погруддя Тараса Григоровича Шевченка. Зал розрахований на 1628 місць. Великий плюс, що в фоє біля буфету деякі столи розташовані за колонами, що додає певної інтимності та створює невимушену богемну атмосферу, ніби тебе ніхто не бачить і не чує. 

Бутерброд з ковбасою обійдеться гостю в 80 грн, а з червоною рибкою/червоною ікрою — в 100 грн. До того ж в Нацопері достойний вибір напоїв. Наприклад, келих італійського вина "Роккаперчата Неро д'Авола" коштує 150 грн, як і вермут Martini Bianco. Але найчастіше тут яскраво відчувається аромат кави з коньяком, а деякі відвідувачі навіть примудряються проносити коньяк у залу, що правилами суворо заборонено. Хоча у високому мистецтві інколи без 100 грамів і не розберешся.

  • ДЕ? Вул. Володимирська, 50

МЦКМ "Жовтневий палац"

Жовтневий палац — один з найбільших театральних й концертних залів столиці, що вміщує понад дві тисячі глядачів. Він був побудований у 1982 році на місці колишнього Інституту шляхетних дівчат. За свою історію палац встиг побачити багато важливих подій, зокрема, виступи світових зірок, з'їзди профспілок і революцію 2014 року. Враховуючи кількість місць, черги до буфетів тут великі, але до останнього дзвоника всі охочі встигають туди потрапити. Асортимент страв стандартний: бутерброд з ковбасою коштує 70 грн, а з лососем (подається з лимоном) — 100 грн. Келих ігристого обійдеться в 130 грн. Атмосфера все ще зберігає фльор радянськості, але у відгуках на події часто можна прочитати лаконічне: "Чудовий брют в барі". 

  • ДЕ? Алея Героїв Небесної Сотні, 1 
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
111111111111111111111111111.png - Анна Іваненко
З 2012-го працювала в журналістиці (була головною редакторкою жіночого видання-мільйонника), але після повномасштабної війни вирішила переформатуватися… у food-блогерку. Зараз втілюю в життя все, про що мріяла: вишукую круті київські локації, підбираю вдалі ракурси для звичних страв і знімаю відеоогляди.

Може бути цікаво

Дві черги: як відключатимуть світло в Києві та області 6 грудня - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Дві черги: як відключатимуть світло в Києві та області 6 грудня

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов - 412x412
Нерухомість

Редакція "ТиКиїв"

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: MÉLOVIN, Victoria Niro та DIBROVA - 412x412
Історії

Михайло Пилипчук

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: MÉLOVIN, Victoria Niro та DIBROVA

На Софійській площі запалили головну ялинку країни: як це було - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

На Софійській площі запалили головну ялинку країни: як це було

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації