Ресторан "Остання Барикада": доступність та інклюзивність — це частина концепції

Ресторан "Остання Барикада": доступність та інклюзивність — це частина концепції Фото: колаж "ТиКиїв"

Ми продовжуємо серію матеріалів у рубриці "Київ інклюзивний" і говоримо з власниками, працівниками та відвідувачами столичних закладів харчування різних форматів про доступність та інклюзивність цих просторів. Дослідимо цю тему з
з керівницею артгастрономічного простору "Остання Барикада" Іриною Крутько.

Ресторан розташований в ТЦ "Глобус-1" на Майдані Незалежності.  Чи облаштований він пандусом для людей, які користуються інвалідними візками?

Вхід до ресторану "Остання Барикада" починається зі скляного купола на Майдані Незалежності та просторого ліфта, через який гість потрапляє у сам заклад. Ще на етапі планування ліфта враховували, щоб ним могли користуватися гості з дитячими візочками та у кріслах колісних.

Чи зручні й доступні для людей з обмеженими можливостями вхідні двері, зали, столики та інші приміщення? 

Фото: пресслужба "Остання Барикада"

"Остання Барикада" займає велику площу (тут можна розмістити одночасно до 210 гостей), і ще на етапі будівництва були враховані зручні заїзди, похилі поверхні замість сходинок, щоб вільно пересуватися на колесах, та столики, за якими зручно обідати гостям на кріслах колісних. Єдиний виняток — це фундамент Печерських воріт, дістатися до якого можна лише сходами. 

Чи проходить персонал навчання з обслуговування людей з інвалідністю? Як співробітники готуються до взаємодії з такими клієнтами? 

Ми ставимося до таких гостей з такою самою увагою, як і до всіх інших. Тільки враховуємо, що їхні потреби можуть трішки відрізнятися.

Чи є в ресторані спеціальні меблі та посуд для людей з інвалідністю? 

Ми замовили one-handed тарілки, якими зручно користуватися людям, які з різних причин можуть їсти лише однією рукою (через втрату кінцівки, перелом тощо), наразі очікуємо їх від кераміста. Також обираємо зараз столові прибори, які зручно тримати протезом. 

Для людей, які користуються однією рукою (через відсутність другої руки чи обмежену рухливість), існують спеціальні столові прибори. Найпоширеніший — комбінований прибор "ніж-виделка", де лезо розміщене збоку від зубців. Це дозволяє одночасно різати та наколювати їжу однією рукою. Також використовують ножі з круглим лезом, що котяться по тарілці, та ножі у формі півмісяця з вертикальною ручкою для натискання зверху. Виделки роблять з потовщеними ручками, що не крутяться в руці, та упорами для пальців. Такі прибори не потребують протезу і розраховані саме на використання природною рукою. Для людей з двома протезами рук потрібні інші спеціалізовані рішення для прийому їжі. Основними є системи кріплень до протезів — універсальні тримачі з надійною фіксацією столових приборів. 

Чи обладнані туалетні кімнати за стандартами доступності для людей з інвалідністю?  

Фото: пресслужба "Остання Барикада"

Так, у нас є окрема туалетна кімната з поручнями. 

Чи є біля ресторану спеціальні місця для паркування, призначені для людей з інвалідністю? 

"Остання Барикада" розташована під Майданом Незалежності, тут не передбачена власна парковка.

Чи були відгуки клієнтів, які допомогли зробити певні зміни в організації простору ресторану, щоб забезпечити його інклюзивність?  

Ми стараємось враховувати такі побажання. "Остання Барикада" від початку свого існування була і залишається закладом для максимально широкого кола гостей з різними потребами. Ми детально продумали шлях гостя від входу до столика, щоб будь-кому на милицях, кріслі колісному абощо було максимально зручно і комфортно.

Фото: пресслужба "Остання Барикада"

Раніше ми друкували меню шрифтом Брайля, але з переходом на електронну версію наші гості з вадами зору частіше обирають голосовий пошук у смартфоні, тому від меню шрифтом Брайля ми з часом відмовились. Те саме відбулось з тестуванням спеціальної системи для спілкування з гостями, які мають обмеження слуху — зараз смартфон та електронні меню спрощують комунікацію.

Дуже важливі речі у кожному закладі — це пеленальний столик та дитячі стільчики для годування, навіть дитячі розмальовки та завжди гарно заточені олівці важливі. У нашому ресторані немає дитячої кімнати чи окремого дитячого меню, але ми зробили все, щоб батькам з маленькими дітьми було комфортно перебувати у закладі.

Якою ви бачите роль ресторанного бізнесу у створенні інклюзивного середовища для людей з обмеженими можливостями?  

Фото: пресслужба "Остання Барикада"

Заклад громадського харчування за замовчуванням має бути комфортним і сервіс-орієнтованим. На жаль, не всі приміщення можна зробити інклюзивними, і не кожен формат закладу може підійти всім категоріям гостей. Для "Останньої Барикади" доступність та інклюзивність — це частина концепції. Ми вважаємо, що український заклад на Майдані Незалежності повинен бути відкритим для всіх гостей, незалежно від їхніх особливостей і потреб.

Читай також: Раменна Naushi: one-handed тарілки — це один з інструментів розширення доступності міста для людей з інвалідністю

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

На Софійській площі почали встановлювати головну ялинку: вона штучна та білого кольору - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

На Софійській площі почали встановлювати головну ялинку: вона штучна та білого кольору

Black! Factory Festival 2024: рейв, танці, експерименти та свобода - 412x412
Мистецький

Редакція "ТиКиїв"

Black! Factory Festival 2024: рейв, танці, експерименти та свобода

"Україна в моїх думках": у Києві з'явився новий мурал відомого грузинського художника - 412x412
Мистецький

Тетяна Трифонова

"Україна в моїх думках": у Києві з'явився новий мурал відомого грузинського художника

10 виставок грудня, які варто відвідати - 412x412
Мистецький

Вікторія Аронова

10 виставок грудня, які варто відвідати

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації