7 легендарних історичних ресторанів Києва

7 легендарних історичних ресторанів Києва Колаж: ТиКиїв

Чи не щомісяця у Києві з'являються нові гастрономічні локації, де можна смачно пообідати, провести час із друзями чи сходити на романтичну вечерю. Також столиця завжди славилася низкою легендарних ресторанів, що тримали марку не одне десятиліття. Деякі з них ми можемо згадувати лише на світлинах, а деякі працюють і дотепер. У нашому огляді – ресторани, що працюють у столиці ще з минулого століття. 

Ресторан "Прага"

Адреса: вул. Академіка Гнатюка, 5

Легендарний ресторан із багатовіковою історією, що розташований на території ВДНГ. Перші згадки про нього датуються 1799 роком. Тоді це був "Червоний трактир", він вважався однією з найкрасивіших локацій тих часів. Потім ресторан мав назву "Лебідь", бо в озері, біля якого він розташовувався, плавали ці граційні птахи.

А сучасну назву ресторан отримав лише у 1959 році. На одній із Чехословацьких виставок на ВДНГ чеські профі запропонували редизайн ресторану: змінили освітлення й меблі, показали власні рецепти, залучили своїх кухарів та привезли фірмове пиво, посуд і навіть одяг для його працівників.

Ресторан користувався неабиякою популярністю серед містян і часто приймав поважних гостей. У далекому 1973 році у "Празі" обідали принц Філіп і його донька, принцеса Анна. Герцог Единбурзький найбільше уподобав український борщ з пампушками та котлету по-київськи, а принцесі Анні прийшлася до смаку осетрина під польським соусом.

Вже у 1989 році ресторан припинив приймати відвідувачів. Але за 20 років заклад відродився, він працює і дотепер. Смачні страви, різноманітні дитячі розваги, жива музика, світла простора тераса на воді та приємний сервіс створюють душевну атмосферу для гостей закладу.

Ресторан “Дніпро”

Адреса: вул. Хрещатик ½.

Ресторан із більш ніж 60-літньою історією нині функціонує у готелі “Дніпро”. Здавна це був ресторан першого класу і належав він лінії "Інтурист". Інтер'єр закладу прикрашали ексклюзивні керамічні тарілки ручної роботи.

Ресторан Дніпро був школою виховання офіціантів та кухарів найвищого класу: тут працювали справжні профі. Саме у цих стінах приймали почесні закордонні делегації. На базі цього ресторану була створена перша в країні команда кухарів високої кухні. Сьогодні у закладі можна спробувати вегетаріанську, європейську, середземноморську, українську та авторську кухні.

Хуторець на Дніпрі

Адреса: вул. Набережно-Хрещатицька, 10а

Сімейний двоповерховий ресторан, який і донині зустрічає гостей на Дніпровській набережній, відкрив свої двері ще у 1998 році. Він знаний завдяки незвичайній плавучій локації та мальовничій панорамі, що розгортається з тераси.

В інтер'єрі поєднані сучасний стиль й етнічні мотиви. У ресторані дві окремі зали, прикрашені картинами українських художників. Ресторан робить акцент на стравах української кухні. Приготуйся спробувати три види наваристого борщу, п'ять видів вареників та неймовірні страви на мангалі.

Ресторан "Дубки"

Адреса: вул. Стеценка, 1/3

"Дубки" – легендарний столичний ресторан на Сирці, історія якого бере свій початок від 1970 року. 

Цей заклад стилізовано під гуцульське житло 17 століття: тут багато масивного дерева, каменю і кованих деталей. Пізніше відбувся ремонт, після якого були втрачені яскраві розписи в народному стилі.

Ресторан вміщав 60-80 гостей. Заклад пропонував вишукані страви європейської та української кухонь, багату винну карту, декілька залів та затишну атмосферу. Сьогодні ж побачити, якими були "Дубки", можна лише на фото, адже ресторан закрили назавжди.

Ресторан "Верховина"

Адреса: проспект Берестейський (Перемоги), 135

Ще одна популярна локація української столиці. Над інтер'єром та екстер'єром цього ресторану працювали найкращі тогочасні архітектори. Вони мали на меті збудувати у Києві заклад, що відтворить колорит українських Карпат. Тож аби перенести гірську атмосферу до столиці, збудували приміщення з каменю та дерева. Для оздоблення використали дерев'яні меблі, килими, фігурки з дерева, вишиті серветки та рушники. У ресторані готували українську кухню з традиційними гуцульськими стравами.

На підлозі та стінах винного льоху була кам'яна кладка. З вікон другого поверху відкривався вид на озеро і лісопарк. У цьому ресторані регулярно організовували бенкети та проводили урочисті прийоми високопоставлених гостей.

Ресторан "Вітряк"

Адреса: пр-т Академіка Глушкова, 11

Легендарний ресторан національної кухні розпочав роботу у 1967 році. Родзинкою цього ресторану став 18-метровий млин. Фасад фанерований бутовим каменем і прикрашений великим керамічним панно, а гвинтові сходи вели на оглядовий майданчик-терасу. Сам ресторан було розділено на дві зони: основна зала, що вміщала 150 гостей, і камінна зала на 180 осіб. Ресторан пропонував страви української та європейської кухонь.

Ресторан "Млин"

Адреса: Броварський просп., 9в

І завершує нашу добірку ресторан "Млин", який відкрив свої двері у 1967 році та пропрацював для киян і гостей столиці понад 40 років. Цей ресторан на березі Дніпра з легкістю міг конкурувати із заміським, адже уміщав 400 гостей, а спроєктували його західні архітектори. Інтер'єр ресторану в українському народному стилі було створено з дерева.

Ресторан прикрашав глиняний посуд, скатертини та рушники. Також для гостей функціонувала літня тераса з мальовничим краєвидом. Поруч із рестораном розташовувалося водяне колесо діаметром 6 метрів.

Спочатку цей ресторан був місцем для урядової еліти, проте згодом він працював форматі закладу громадського харчування. Страви тут готувалися за традиційними українськими та європейськими рецептами. На жаль, "Млин" зруйнувала пожежа у 2015 році.

Фото до матеріалу взято з відкритих джерел.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації