З 29 січня ВПО, які орендують житло в Києві, зможуть отримувати субсидію

З 29 січня ВПО, які орендують житло в Києві, зможуть отримувати субсидію Фото: Freepik

Війна серйозно сплутала життєві плани багатьох українців. Особливо боляче тим, хто змушений був кардинально змінити місце проживання. Але є хороша новина — з 29 січня держава запускає програму субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Хто може отримати субсидію?

Якщо ти:

  • виїхав з окупованих або бойових територій (перелік окупованих територій та зон бойових або можливих бойових дій тут);
  • твоє житло зруйноване або непридатне для життя;
  • витрачаєш купу грошей на оренду (право на отримання субсидії мають родини ВПО, які витрачають на оренду житла понад 20% сукупних доходів. Якщо доходи родини менші, ніж 2 прожиткові мінімуми на одну особу (5 840 грн), то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди);
  • не маєш власного житла в безпечних регіонах.

Розмір субсидії на оренду розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї внутрішньо переміщених осіб. На розмір впливатимуть рівень доходу родини, кількість членів сім’ї та вартість оренди житла.

Документи для отримання субсидії

Інформація: kyivcity.gov.ua

Договір найму має бути укладений за офіційною формою, затвердженою державою. Цей документ є ключовим і повинен містити повні персональні дані орендаря та власника житла, точну адресу приміщення, чітко визначену вартість оренди, умови користування та обов'язкові підписи сторін.

Заява також подається за встановленою формою. Вона включає повну інформацію про статус внутрішньо переміщеної особи, склад сім'ї та контактні дані заявника. 

На жаль, не всі орендодавці готові підписувати офіційну угоду, що може ускладнити процес отримання субсидії. Тому краще одразу домовлятися про легальні умови оренди.

Умови отримання субсидії

  • Без родинних зв'язків між орендарем і власником.
  • Не отримуєш іншої державної допомоги.
  • Власник житла не отримує компенсацію за програмою "Прихисток".

Способи оформлення

Документи можна подати особисто або онлайн через портал Пенсійного фонду України, мобільний застосунок ПФУ з накладанням електронного підпису або у Центрах надання адміністративних послуг.

У разі, якщо власник житла перебуває за кордоном, передбачена спеціальна електронна форма подання документів.

До додаткових документів можуть входити копії документів, що підтверджують особливі життєві обставини. Це можуть бути папери про опікунство, представництво або інші важливі юридичні нюанси.

Електронний підпис є обов'язковим як для орендаря, так і для власника житла. Особливу увагу слід звернути на точність і повноту заповнення всіх документів. Будь-яка неточність може стати причиною відмови в отриманні субсидії.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович підкреслює: ця субсидія — не просто фінансова допомога, а і юридичний захист для обох сторін. Адже все оформлюється "по-білому" і держава компенсуватиме для орендодавця податки, що мають бути сплачені з доходу, отриманого з оренди. А саме: власникам житла держава компенсуватиме ПДФО та військовий збір, ФОПам — ставку єдиного податку, виходячи з розміру соціальної вартості оренди.

Читай також: Житло для ВПО в Києві та області: які є варіанти

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації