У конкурсі для жінок-підприємиць можна виграти 150 тис. грн та поїздку в Париж

У конкурсі для жінок-підприємиць можна виграти 150 тис. грн та поїздку в Париж Фото: Getty Images

Українські жінки, які ведуть підприємницьку діяльність під час активних воєнних дій, можуть подати заявку на Конкурс "Створено жінками — 2024" від Франко-української торгово-промислової палати. Переможниця премії отримає 150 тис. грн на розвиток власної справи, членство у Франко-українській торгово-промисловій палаті та поїздку в Париж. 

Жіноче лідерство

Цього року конкурс "Створено жінками" проводиться  вшосте. Загалом з 2019 року участь у ньому взяло 700 українських підприємниць, близько 30 стали переможницями й отримали майже 1 млн гривень на розвиток свого бізнесу. Серед сфер діяльності конкурсанток — освіта, медицина, створення ефірних олій та натуральної косметики, виробництво харчів та очищення води, сміттєпереробні станції, кіностудії, виготовлення меблів, розроблення настільних ігор тощо. Всі фіналістки також будуть відзначені призами та отримають консультаційну підтримку від компаній-партнерів.

Мод Жозеф, директорка Франко-української
торгово-промислової палати

Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати зазначила: "Українські жінки не лише зі зброєю в руках боронять країну, а й упевнено керують бізнесом у тилу.

З лютого 2023 року кожен другий новий ФОП в Україні відкрили жінки.  Найбільш помітно кількість підприємиць зросла від початку осені: так, наразі на жінок припадає 60% нових ФОПів. Для порівняння, у 2021 році справи, відкриті жінками, складали 49% від загальної кількості нових бізнесів.

Жіноче лідерство стає мейнстримом в Україні, і ми раді, що причетні до цього невпинного процесу". 

Війна та виклики

Але це не означає, що на жінок-підприємиць не вплинула війна — згідно з дослідженнями, з початком повномасштабного вторгнення постраждали 95% бізнесів, що належать жінкам.

Головними викликами стали наслідки стихійних лих та пандемій, проблеми виходу на міжнародний ринок та нестабільні економічні умови в Україні, спричинені війною (про це зазначило 40%). Так, у 26% жіночих бізнесів зменшилася кількість клієнтів, 18% — призупинили діяльність, у 12% — зменшилася кількість замовлень.

Крім того, бізнеси зазнали прямих збитків — п'ята частина — до 100 тис. грн, 47% — від 100 тис. до 1 млн грн, 20% — від 1 до 5 млн грн, а 13% жіночих бізнесів зазнали збитків більше ніж на 5 млн грн. Хоча кількість нових ФОПів, очолюваних жінками, стрімко зростає, частка жінок-директорів компаній росте не так швидко. У 2022 році цей показник сягнув 28%, а у 2023 році трохи зріс — до 31%.  

Жінка-підприємиця змушена одночасно поєднувати декілька соціальних ролей та все ще стикається з певним тиском з боку суспільства, що суттєво ускладнює її роботу. Через цей гендерний дисбаланс ми бачимо перспективи у розвитку саме жіночого бізнесу, — пояснює президентка журі кункурсу "Створено жінками — 2024" Тетяна Шевроле. 

Посол Франції Етьєн де Понсен та Мод Жозеф
вручають нагороду "Створено жінками"

Як подати заявку на конкурс?

  • Заповнити анкету на сайті;
  • додати наступні файли:
  1. презентацію про себе (досвід роботи, основні досягнення, проєкт розвитку і бізнес-план на 3 роки). Обмеження — максимум 12 сторінок у форматі ppt; 
  2. коротке відео на 2-3 хвилини про свою компанію та проєкт; 
  3. офіційний реєстраційний документ. Зауважте, бізнес має бути працюючим — не новоствореним! 

По закінченню реєстрації файли буде розглянуто професійним журі, яке відбере 10 фіналісток. Вони будуть запрошені на онлайн-інтерв'ю із журі, після чого визначать переможниць.

Журі розглядатиме заявку за такими критеріями: оригінальність та обґрунтування проєкту, стратегічне мислення та якість бізнес-плану, а також якість презентації. Ті учасниці, які наберуть найбільшу кількість балів, пройдуть до наступного туру — співбесід із журі. 

Крім головного призу, для фіналісток передбачені спеціальні призи Франко-української торгово-промислової палати: спонсори-члени палати виділяють на них від 25 тис. до 100 тис. грн. 

Учасниками конкурсу минулих років були такі компанії: Gunia Project, Have a rest, Vesna, No Waste Ukraine, школа французької мови Musique de Langue, меблева компанія Maven Group, FoodEx, Mary Ballet Kyiv, ТМ Smakuli, ТМ "Раненько" та багато інших.

 

Чим займається Франко-українська торгово-промислова палата (CCIFU)?


Франко-українську торгово-промислову палату було засновано в 1994 році. Наразі під егідою CCIFU діють близько 150 французьких компаній, а також підприємств під французьким управлінням: від малого й середнього бізнесу до великих міжнародних груп. Головною метою органу є розвиток торговельних відносин між Україною і Францією. Сила партнерської мережі палати полягає у взаємодоповнюваності напрямів бізнесу, налагоджених ділових зв'язках із владою країни, а також у постійній співпраці з Посольством Франції.

Фото: пресслужба конкурсу "Створено жінками"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми - 412x412
Вулиці

Майя Двалішвілі

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації