7 сироварень Київщини, де пропонують крафтові сири

7 сироварень Київщини, де пропонують крафтові сири Фото: Getty Images

Сир — незамінний елемент нашого раціону, адже він багатий на вітаміни, білки, жири, мінерали та інші поживні речовини. А ще це універсальний продукт, що сприяє поліпшенню травлення, впливає на стан шкіри, покращує зір і роботу шлунково-кишкового тракту. Придбати сир можна не лише у супермаркетах чи на ринку, а й завітати на справжнє фермерське господарство. Ми склали добірку із семи сироварень Київської області, де ти можеш придбати кисломолочну продукцію і підтримати українських виробників.

Сироварня "Бабині кози"

"Бабині кози"
Фото: "Бабині кози"

Сімейна екоферма "Бабині кози" уже 16 років займається виробництвом сиру та мила з козячого молока, а також розведенням кіз. Заснував її Олександр Бабін, який переїхав до села під Київ із Сумської області. На фермі виготовляють понад два десятки видів як твердого, так і м'якого сиру, а також 15 видів мила з козячого масла.

 "Бабині кози"
Фото: "Бабині кози"

В асортименті — сухий, напівтвердий сир, фреш-сир, сирні кульки, фета з козячого молока, сир із пліснявою тощо. Також тут можна потрапити на екскурсію і на власні очі побачити процес виробництва і ближче познайомитися з козами, погодувати їх — тут проживає близько тисячі козенят. Для всіх охочих проводяться майстер-класи з ручного доїння кіз. Тобі розкажуть про процес сироваріння, а також ти зможеш продегустувати власну продукцію.

"Бабині кози"
Фото: "Бабині кози"

До сирної тарілки на дегустацію пропонують червоне сухе вино, трав'яний чай. Також є можливість купити сир додому. Крім того, це ще й чудове місце для креативних фотосесій та святкувань.

  • ДЕ? Київська обл., Тетіївський р-н, с. Галайки, вул. Центральна, 2-б

Доообра ферма

Добра ферма
Фото: "Доообра ферма"

Варити кращий український сир, котрий буде знаним в усьому світі — головна місія власників цієї ферми. Вони вчилися мистецтва сироваріння у Франці, Німеччині, Нідерландах, Грузії та на Кіпрі. На фермі запевняють, що козенята тут ростуть тільки на справжньому молоці, а працівники власноруч сіють і збирають корми на цілий рік і складають раціон для своїх кіз. Ця сімейна ферма вже близько шести років виробляє молочну продукцію на будь-який смак. А готують тут понад три десятки різноманітних продуктів: від сиру до сметани та йогурту. Крім того, власники відкрили єдиний музей в Україні, де можна не тільки дивитись і слухати, а ще й відчути на смак історію сироваріння. А після екскурсії на тебе чекає дегустація фермерських сирів з келихом вина або філіжанкою кави.

  • ДЕ? Київська обл., Богуславський р-н, с. Івки

Virtuoso by Lukachivka

Virtuoso by Lukachivka
Фото: Virtuoso by Lukachivka

Екологічна ферма займається виготовленням твердих натуральних сирів як молодої, так і тривалої витримки без домішок: адже кози живуть повністю на вільному випасі. Продукти тут дозрівають у спеціальних погребах.

 Virtuoso by Lukachivka
Фото: Virtuoso by Lukachivka

Крім сирів тут пропонують інші кисломолочні продукти — йогурти, молоко, рикоту. Також тут влаштовують екскурсію на ферму зі сніданком, на якому пропонують дегустацію молока та йогуртів Ти більше дізнаєшся про сам процес приготування сирів — від початку до кінцевого етапу виробництва. Ти ближче зможеш познайомитися з життям кізочок і навіть погратися з козенятами. А ще погуляти територією ферми, що займає площу в 35 га. Тут на території вільно гуляють олені, яких можна погодувати бубликами. А на завершення екскурсії ти отримаєш фермерський пакуночок із продукцією у подарунок.

  • ДЕ? Київська обл., Богуславський р-н, с. Вільховець

Сироварня при фермі "Семеро козенят"

Фото: "Семеро козенят"

На фермі утримують понад три сотні племінних кіз зааненської, а також альпійської породи, завезених із Німеччини, Франції, Австрії. Тут ти можеш посмакувати сиром, виготовленим з натурального козиного молока. В асортименті — гауда, горіховий, моцарела, голландський, сулугуні чи халумі.

  • ДЕ? Київська обл., м. Тараща, вул. Лісова, 35

Forest Farm

Forest Farm
Фото: Forest Farm

Ферма заснована Віктором Чиркіним — українським емігрантом із США. Як розповідають про себе на фермі, з 2010 року тут тримають кіз, з молока яких виготовляють сир, випікають екологічний хліб, а батько сімейства обслуговує печі. Також щовівторка тут відправляється продукція, яку можна замовити на будь-яке зручне відділення "Нової пошти". Наразі в наявності кілька видів твердого сиру та хліба на заквасці.

  • ДЕ? Київська обл., Білоцерківський р-н, смт Ставище

Екоферма MotherFarm

Еко-ферма Motherfarm
Фото: екоферма MotherFarm

Ферма розташована в екологічно чистому регіоні на півдні Київщини, в селі Малі Лисівці Сквирського району. За 10-річну історію існування на фермі випущено більш ніж 2000 тонн продукції. Тут з особливою турботою і шаною ставляться до корів і ніколи не віддають їх під забій. Як зазначають власники, ферма MotherFarm має повний цикл виробництва з використанням як сучасних, так і традиційних технологій. В асортименті — сири, молочні продукти, олія, рослинна ковбаса, солодощі тощо. Фішка магазину — домашній індійський сир, так званий панір.

Фото: екоферма Motherfarm
  • ДЕ? місто Вишневе, вулиця Машинобудівників, 17а

Ферма Zinka

Ферма "Zinka"
Фото: ферма Zinka

Zinka — бренд, створений фермером Василем Цвиком на ланах фермерського господарства "Тетяна 2011". Ферма тривалий час працює і розвивається за такими напрямами: рослинництво, тваринництво, садівництво та перероблення тваринних продуктів. Для отримання молока тут виготовляють козине масло, напівтверді сири, сири з пліснявою, сири з травами, з пліснявою та базиліком, а також сирні рулети.

  • ДЕ? Київська обл., Згурівський район, с. Усівка
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації