Як зберігати фрукти, ягоди та зелень під час відключень світла: поради від магазину goodwine

Як зберігати фрукти, ягоди та зелень під час відключень світла: поради від магазину goodwine Фото: Unsplash

За вікном спекотно — понад 30°C. Це літо — справжнє випробування не лише для людей, але й для продуктів, а особливо для овочів, фруктів, зелені та ягід. Термін їхнього зберігання залежить від температури, освітленості та рівня вологості. Як зберігати фрукти, ягоди та зелень під час відключень світла нам розповіли фахівці магазину goodwine.   

Овочі та фрукти

Фото: пресслужба goodwine

Овочі та фрукти можна зберігати без холодильника в темному та прохолодному місці, де сонячні промені на них не потрапляють (особливо це важливо для картоплі). Якщо на картоплю потраплять сонячні промені чи світло, овоч почне виділяти зелений пігмент — хлорофіл. Він — нешкідливий, але це позеленіння є індикатором збільшення концентрації небезпечного для нашого організму соланіну, який накопичується здебільшого в лушпинні.

Фрукти й овочі діляться на клімактеричні й аклімактеричні.  Клімактеричні можна зберігати в кімнатній температурі, і лише для того, щоб вони дозріли, якщо ви купити їх не достиглими. Це яблука, груші, персик, авокадо, манго, помідори й ківі. Для цитрусових сприятливим буде тільки холод. 

Моркву та буряк краще покласти в ящики з піском. Зберігати овочі та фрукти потрібно у відкритих ємностях, не загортаючи в поліетилен, інакше плоди швидко наберуть вологу та зіпсуються. Краще використовувати паперові пакети, якщо є потреба в пакованні. Герметичних закритих контейнерів теж варто уникати — сирим овочам і фруктам потрібно "дихати". Найкраще так зберігаються коренеплоди. Овочі також варто очищати від листя, щоб плоди не почали проростати та не втрачали своїх смакових якостей. Окрім того, овочі втрачають вологу через нього. Отже, якщо в'яне листя — в'яне й овоч.

Ягоди 

Фото: пресслужба goodwine

Ягоди, зібрані влітку, не можна одразу класти в холодильник, адже вони можуть змінити свій смак та структуру. Якщо вони теплі, то мають поступово знизити температуру, і вже потім їх можна помістити в холод.

Фото: пресслужба goodwine

З-поміж усіх ягід до двох тижнів можна зберігати лохину, порічку, аґрус, смородину. Під час покупки звертай увагу на упаковку. Вона має бути вентильованою, а ягоди — сухими. Усі інші ягоди рекомендуємо їсти в день покупки чи на наступний. Щоб зберігати їх довше, потрібне заморожування. З фруктів та ягід можна зробити цукати чи зварити компот.

Салати та зелень 

Фото: пресслужба goodwine

Після збирання зелені на городі або придбання її на ринку відразу ж потрібно перебрати листочки, прибрати зіпсовані й ті, що підгнили, відірвати коріння.

Мити зелень потрібно не під проточною водою, а в глибокій мисці. Воду змінювати кілька разів, поки вона не стане чистою.

Для заморожування зелень потрібно просушити: струсити, викласти на паперовий рушничок, трохи ним промокнути. Існують і спеціальні сушарки з центрифугою. 

Зберігати зелень можна тільки за температури +2...+4 в холодильниках. А от у світлому місці зберігати зелень не рекомендується, тому що пряме сонячне проміння руйнує вітамін С.

Фото: пресслужба goodwine

Салати та зелень ми привозимо до своїх магазинів свіжі. Дуже важливо, щоб рослини були зрізані до 08:00 ранку. Поки вони мають високий внутрішньоклітинний тиск, насичені вологою. Така зелень, якщо її помити, може легко лежати при +2 градусах понад два тижні. Зелень любить свій мікроклімат, тож якщо її загорнути в пакет чи закрити у скло, вона зберігатиметься добре.

"Реанімувати" в'ялу зелень не вдасться: ставити її в склянки з водою як квіти й тримати при кімнатній температурі не рекомендуємо, оскільки від води стебла можуть підгнивати, а рослина буде продовжувати процес життя — рости. В холоді ж вона зупиняє ці процеси й фактично залишається в тому стані, в якому її зрізали. 

Що ще можна зробити?

✓  Використовуй термосумки або контейнери з ізоляцією для зберігання швидкопсувних продуктів.

✓ Заморозь воду в пластикових пляшках заздалегідь і використовуй їх як охолоджувачі.

✓ Сортуй продукти: тримай стиглі окремо від недостиглих.

✓ Оброби зелень і зберігай її в герметичних контейнерах із вологою серветкою.

✓ За відсутності світла зелень можна купити в горщиках і поливати її. Так у тебе під рукою завжди буде свіжа зелень.

Отже, не зберігай до завтра те, що можна з'їсти сьогодні.

Читай також: Що можна їсти у спеку, щоб не отруїтися: рекомендації фахівців

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації