0:00/0:00

Київ на смак: як NOVUS допоміг оживити гастрономічну історію столиці

Київ на смак: як NOVUS допоміг оживити гастрономічну історію столиці Фото: пресслужба NOVUS

Їжа — це не лише про смак. Це про пам'ять, про покоління, про дотик до свого. У Музеї історії Києва триває виставка "На фестини до Києва. Смачна історія крізь віки" — справжня подорож у часі через аромати, страви, посуд і звички, які формували київську гастрокультуру.

Це більше, ніж експозиція — це занурення в п'ять епох, кожна з яких розкривається через побут, предмети декору, деталі столу та… смак. Тут можна буквально відчути дух часу: у залі княжої Русі пахне сушеною рибою та травами, в епосі козацької старшини — печеним м'ясом і пирогами, а в куточку сучасності лунає ритм вуличної перепічки.

До створення цієї виставки долучився NOVUS — мережа супермаркетів, яка щодня поруч із киянами за родинним столом. Але цього разу NOVUS вирішив не просто подбати про щоденне меню, а й розповісти історію Києва через їжу.

0 / 0

Спільно з командою музею гастрожурналіст Костянтин Грубич відтворив п'ять ключових рецептів, що стали символами свого часу: давньоруський кисіль, козацький борщ, котлету по-київськи, легендарний Київський торт і Київську перепічку.

Борщ:

0 / 0

Котлета по-київськи:

0 / 0

Київський торт:

0 / 0

Ці страви ожили у форматі відео — справжніх короткометражних історій, де їжа стала мовою епохи. Концепція, сценарій, фільмування реалізовані командою NOVUS у співпраці з режисеркою Олександрою Віннічук. Наукову точність рецептів забезпечили експерти Музею історії Києва, а візуальну атмосферу — кіностудія FILM.UA, яка надала історичні костюми і створила необхідний антураж для знімань.

"Ми в NOVUS переконані, що їжа — це більше, ніж просто інгредієнти. Це спогади, традиції, відчуття затишку. Київ — наше місто, і щодня ми готуємо тут для тисяч родин. Історія смаку — це частина й нашої історії. Саме тому нам було важливо долучитися до цього проєкту, щоб разом із музеєм передати тепло традицій, показати, як гастрономічна культура формує нашу ідентичність, і надихнути киян знову відчути гордість за свої страви. Це про любов до Києва, до людей і до смаку, перевіреного століттями", — ділиться Кристина Івченко, керівниця відділу зовнішніх комунікацій NOVUS.

0 / 0

Турбота і смак — філософія бренду NOVUS

Харчові традиції формують не лише меню, а й культуру. І в NOVUS чудово розуміють, як багато значить смак — справжній, знайомий, щирий. Саме тому мережа не лише продає продукти, а й створює власні смаки у фірмовій кулінарії, пекарні, кондитерській. Тут народжуються рецепти, що базуються на якості, традиціях і сучасних гастротрендах. Це і є філософія "Майстрів Смаку" NOVUS — майстрів щоденної гастрономічної радості, які дарують киянам смачне та доступне щодня. 

Виставка, яку можна побачити, почути й… відчути на смак та аромат

"На фестини до Києва" — це більше, ніж традиційна музейна експозиція. Це мультимедійна подорож у часі, де оживають аромати епох, звучання побуту та дух київських вулиць. Тут справжні предмети минулого, історичне оздоблення й реконструйовані рецепти занурюють у різні століття. У фінальній частині виставки — фотоінсталяція від NOVUS, яка показує гастрономію сьогодення в ритмі великого міста. Це Київ, який цінує смак і пам'ятає свої гастрономічні корені.

Біля кожної експозиції — відеоісторії про страви того часу, які можна переглянути в музеї або онлайн — на YouTube-каналах NOVUS і Музею історії Києва.

0 / 0

Приходь у Музей історії Києва до 20 липня, щоб побачити, чим жили кияни різних епох. І відчуй: наші смаки — це наша спадщина.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Внаслідок російського обстрілу у Києві без гарячої води залишились 500 будинків - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Внаслідок російського обстрілу у Києві без гарячої води залишились 500 будинків

Нацбанк випустив монету, присвячену українському дрону Vampire - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Нацбанк випустив монету, присвячену українському дрону Vampire

Як ремонтують пошкоджений російським обстрілом трубопровід: фото - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Як ремонтують пошкоджений російським обстрілом трубопровід: фото

Еволюція поцілунку: як мавпи "навчили" людей цілуватися, і чому тепер цього не варто робити на публіці - 412x412
Мистецький

Редакція "ТиКиїв"

Еволюція поцілунку: як мавпи "навчили" людей цілуватися, і чому тепер цього не варто робити на публіці

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації