Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу при виборі напою

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу при виборі напою Фото: unsplash.com

Тривають фінальні ігри Євро-2024. І хоч Україна зупинилась за крок до 1/8 фіналу, глядачі продовжують ретельно стежити за перебігом однієї з найгучніших спортивних подій сезону. 

Мережа супермаркетів NOVUS також не відстає від цього своєрідного тренду і пропонує українцям доповнити матч особливим пивом.

Так, до 24 липня 2024 року тут діє "Та сама пінна акція". Від класичних лагерів та насичених стаутів до ексклюзивних крафтових сортів власного імпорту — на полицях NOVUS можна знайти пиво на будь-який смак.

І при цьому вдасться заощадити, адже понад 200 позицій пива в цей час має фіксовану знижку -30%.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Як обрати смачне пиво та на що звертати увагу при виборі — наша редакція поспілкувалась з експертами NOVUS і готова розкрити секрети їхнього асортименту.

Обираємо улюблене пиво

Ні для кого не секрет, що пиво є одним з найпопулярніших напоїв в усьому світі. Саме тому пивовари не зупиняються на одному класичному рецепті, а експериментують та щороку створюють десятки нових крафтових позицій, які з легкістю знаходять свою аудиторію поціновувачів.
Щоб серед великого розмаїття обрати улюблене пиво та справді насолоджуватись його смаком, варто взяти до уваги кілька факторів.

1. Ель vs лагер: яка різниця між ними

Пивоваріння дещо нагадує кулінарію в широкому розумінні: для виготовлення напою використовують один набір інгредієнтів. Однак від його кількості, виробника сировини, рецепту, умов і технології варіння, інших компонентів та навіть настрою пивоварів буде залежати результат. Саме тому і класичні види пива відрізняються один від одного смаком та ароматом.

То чи є в пива класифікація? Як стверджує категорійний менеджер групи товарів "Напої" NOVUS Євген Курочка, його грубо можна розділити на:

 • низового бродіння — лагери. Це одне з найпопулярніших пив, на яке припадає до 90% світового виробництва. Для його виготовлення використовують дріжджі, які вступають у процес бродіння за низьких температур та після ферментації опускаються на дно посудини. Технологія позначається на смаку, тому напій, порівняно з іншими видами пива, є м'яким та легко п'ється;
 • верхнього бродіння — елі. Вони мають легкий фруктовий присмак і досить високу порівняно з лагером міцність. Для приготування тут використовують дріжджі, які після взаємодії із цукром виштовхують вуглекислий газ. При цьому верхове бродіння проходить за досить високих температур, що запускає інші технологічні реакції та позначається на вираженому смаку та ароматі пива;
 • спонтанного бродіння — ламбік. Для виготовлення цього виду пива використовують досить складну технологію. Зазвичай суслу поміщають у великі дерев'яні бочки, на стінках яких містяться спеціальні дріжджові грибки та молочнокислі бактерії, що і запускають процес бродіння. Примітно, що варять це пиво лише в холодну пору року, оскільки влітку складно контролювати поведінку мікрофлори. Молодий ламбік після 3 місяців витримки має кислий смак, каламутну консистенцію та відсутність піни. А щоб він отримав гіркоту, характерну для пива, його витримують у бочках і доброджують упродовж 3-4 років. Тому цей напій найменш популярний. 

Елі та лагери — два основні види пива. Елі сподобаються тим, хто любить міцне пиво, завжди з насиченим смаком, в якому можна розпізнати нотки фруктів, ягід та інших інгредієнтів, які додавали у суслу. Водночас лагер — це те пиво, яке українці звикли пити щодня. Воно має класичний і багатий смак, що подобається багатьом споживачам, — розповідає Євген Курочка, категорійний менеджер NOVUS.

До елів належать портер, стаут, пейл тощо, а до лагерів — пілзнер, драфт, бок та інші.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Пиво — це ціла велика категорія напоїв, яка поширена в усьому світі. Його варіацій насправді дуже і дуже багато. Але є міжнародно прийнята класифікація, яка для нас є орієнтиром в плані наповнення асортименту – це класифікація JCP. За нею справді можна грубо розділити пиво на лагер і ель. При цьому елі — це складніша технологія виготовлення, яка потребує фантазії, особливої рецептури, а лагери — просте, але водночас вишукане і класичне пиво, — додає Анна Пінкевич, керівниця відділу групи товарів "Напої" NOVUS.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

2. Інші характеристики

Крім класифікації за бродінням, українцям варто звертати увагу на етикетку, де вказана уся інформація про пиво.

Етикетка і маркування — це як паспорт продукту. Тому людина, ознайомившись з нею, зможе зрозуміти для себе, що це за пиво. В першу чергу, знатиме країну походження, назву, бренд. По цьому вже можна визначити, чи це ель, чи це лагер, або їхні різновиди, — зазначає Анна Пінкевич.

Також важливо звертати увагу на колір напою — світле чи темне, адже це також впливає на його смак. Зокрема, темне пиво варять із солоду, який перед приготуванням підсмажують, тож воно матиме характерний смак, що дещо нагадує карамель. А от світлі солоди не проходять попередньо термічної обробки або ж обсмажуються за низьких температур. Тому таке пиво не матиме темного кольору та буде більш нейтральним на смак.

Фото: пресслужба NOVUS

Крім цього, виробники вказують на упаковці міцність пива. Формується вона під час бродіння. Цей показник контролюється пивоваром, який додає в суслу певну кількість цукру, що вступає в реакцію з дріжджами та утворює спирт. Найпопулярнішими є пива з міцністю 3,5-5,5 %.

Міцність визначається також класифікацією. Для певного виду пива за класифікацією характерна певні щільність і міцність. Це дорожня карта пива, виведена шляхом спроб і помилок. При цьому міцність пива контролюється і регулюється, пиво охолоджують і стабілізують. Тому цей параметр не є хаотичним, — додає Анна Пінкевич. 

Споживачам варто звернути увагу й на пастеризацію та фільтрацію. Ці процеси безпосередньо впливають на смак напою. Тому вибір варто робити залежно від того, чи любить людина фільтроване, або ж віддає перевагу нефільтрованому пиву, а також пастеризоване чи "живе". 

Також на пляшці вказана IBU — гіркота пива. За словами експертів NOVUS, ця шкала варіюється від 0 до 120. При цьому, класичні лагери ледве набирає 15, американський пілзнер — від 25 до 40, світлий ель — 15-28, а міцний портер — від 25 до 50. Імперський Пейл-ель та американське ячмінне вино будуть найбільш гіркими, адже мають IBU від 50 до 120. 

Майже на всьому крафтовому пиві вказується абревіатура IBU. Це дослівно — Міжнародний індекс гіркоти. Чим більший цей показник — тим більша гіркота пива. Також на пляшці може бути вказаний і індекс EBC — це Конвенція міжнародного пивоваріння, що відповідає за колір пива. Чим менше значення — тим світліше пиво. До слова максимально темний стаут має EBC 80, — розповідає Євген Курочка.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Хміль теж відіграє велику роль у формуванні гіркоти та кольору. Є країни, які славляться своїм хмелем. Вони мають різну гіркоту, яка впливає на смак пива. Тому важливо звертати увагу й на країну-виробника, — додає Анна Пінкевич. 

Отже, всі необхідні дані для споживача вказані на етикетці. Якщо пиво є українським, потрібна інформація розміщена на самій пляшці. А якщо це іноземний імпорт, постачальники клеять стікер, де дублюють дані в українському перекладі. 

3. Країна походження

Нерідко люди обирають пиво за країною-виробником. І цей підхід є виправданим, адже є держави, для яких пивоваріння — не просто бізнес. А частина історії.

Деякі країни історично вважаються пивними. Для них пиво — це ціла культура, спосіб життя, частина їхньої історії. Це, зокрема, всім відомі Німеччина, Чехія, Велика Британія, США. Для цих держав пиво відіграє важливу роль, але водночас вони змогли поширити свою культуру на весь світ, — розповідає Анна Пінкевич.

Так, "батьківщиною" пива вважають Німеччину. Колись там варили цей напій ледь не в кожному домі. Здебільшого цим займались жінки, які замість класичного хмелю використовували суміш ячменю і трав, що називається грютом. Свіже пиво активно споживали самі, а також виставляли на продаж. Ось так історично зароджувалось пивоваріння, а завдяки Нідерландам і Великобританії з розвиненими портами пиво швидко поширилось в усі країни світу.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Крім цього, саме в Німеччині вперше прийняли закон про пивоваріння, де вказали чіткий склад цього напою. Кожен пивовар брав його за основу, але додавав ще інші інгредієнти, що змінювали смак пива.

Німеччина має дуже багату історію пивоваріння, починаючи з Середньовіччя і до сьогодні. Колись там в кожній родині був свій рецепт цього напою, що вирізняло їхнє пиво серед інших. Зараз це б назвали крафтом, — зазначив Сергій Глинський, категорійний менеджер групи товарів "Напої" NOVUS. 

Минули роки, а Німеччина залишається топовою країною-постачальником пива. Відтак у NOVUS можна знайти чимало особливого напою з цієї держави. Зокрема, експерти мережі супермаркетів рекомендують спробувати: 

 • Kaiserdom Dark — темне німецьке, міцність 4,7%;
 • Kaiserdom Pilsner — світле пиво, міцність 4,7%;
 • Wolters — світле пиво, міцність 5,3%.

Також у NOVUS представлені німецькі безалкогольні пива. Зокрема, рекомендуємо Kaiserdom Pink і Kaiserdom Lemon. 

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Та не Німеччиною єдиною. У NOVUS дають змогу споживачам скуштувати пиво і з інших провідних країн-пивоварів. Серед них — Литва, Чехія, Бельгія, Іспанія, США тощо.

Ми співпрацюємо з найбільшими виробниками Європи. Всього ми експортуємо зараз з близько 15-16 країн, ця цифра варіюється. Основний напрямок у нас — це Литва і Німеччина, — зазначає категорійний менеджер NOVUS Сергій Глинський. 

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

NOVUS активно розвиває власний імпорт. У нас є дві країни, на яких ми фокусуємось — це Німеччина, оскільки історія пивоваріння цієї держави говорить сама за себе, і Литва, адже наша мережа NOVUS має литовське коріння. Ця країна досить розвинена не лише в плані споживання і розуміння пива, але й в пивоварінні. Тож щиро рекомендую спробувати литовське пиво, — розповідає Анна Пінкевич.

Зокрема, у NOVUS представлені пива від 5 ключових литовських виробників, кожне з яких заслуговує уваги українців. Серед них:

 • Tarusku alaus bravoras;
 • Svyturys;
 • Rink's;
 • Kanapinis;
 • Butautų dvaro;
 • Magaryčių:
 • Kanapiu.
Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Та особливо експерти рекомендують скуштувати Tarusku alaus bravoras — це невеличка броварня, яка з 1750-х років варить пиво за оригінальними рецептами. І хоч пиво цієї компанії дуже популярне та має унікальні незвичні пляшки, збільшувати об'єми своїх потужностей вони не хочуть. Саме тому Tarusku alaus bravoras — пиво, яке просто must taste.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Не менше славиться пивоварінням і Великобританія. Це і не дивно, адже в цій країні є одні з найпотужніших футбольних клубів, а всі перегляди матчів супроводжуються смакуванням пива. 

Щоб відчути себе справжнім британським спортивним фанатом, варто скуштувати BrewDog. Світлі Nanny, Dead Pony, Punk, Lost, Hazy Jane, Hazy Peach, Hazy Guava, Shore, або ж темні Elvis і Elvis Juice — NOVUS постачає щонайменше 11 видів пива від цієї компанії, тож тут можна знайти напій на будь-який смак.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Також у мережі супермаркетів є бельгійське пиво. За словами Анни Пінкевич, їхні стилі пивоваріння відрізняються від чеського, німецького або британського. Вони славляться своїми елями, але, крім того, мають ще пшеничне пиво, яке неможливо переплутати з будь-яким іншим.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Тож якщо хочеться неординарний напій до футболу, саме бельгійське пиво ідеально підійде під цей опис. Зокрема, у NOVUS можна придбати Lindemans Faro, Kwak, Tripel Karmeliet, Belle Vue Extra Kriek, Kwak Blonde та Kwak Rouge — кожен зі своїм оригінальним смаком та "характером". 

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

А для любителів футболу, які вболівають за Іспанію на Євро-2024, неодмінно варто скуштувати пиво від Mahou. Ця компанія є однією з найвідоміших світових виробників цього напою і національною гордістю.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Тож пиво Mahou можна знайти у будь-якому іспанському магазині, а тому перегляд футболу разом з цим напоєм неодмінно додасть атмосферності вечору.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Зуміє вразити прихильників футболу і польське пиво. Експерти NOVUS радять спробувати світлі пива з сусідньої країни – Solveza Agav та Solveza Extra. 

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу
Фото: пресслужба NOVUS

Чи є українське пиво, що не поступається смаком іноземному

Не будемо приховувати: звісно, що так. В Україні є як великі компанії, так і крафтові. Зокрема, другі більш оригінальні, пропонують споживачам незвичну рецептуру та смак, і яскраві етикетки – тож ці напої зможуть здивувати навіть пивних експертів.

Загалом наших виробників пива можна поділити на великих гігантів і крафтових. Якщо говорити про пиво вітчизняне, яке буде нічим не гірше від європейського, то це саме крафтове українське пиво. Навіть під час війни вітчизняні виробники регулярно відвідують європейські конкурси і займають там, якщо не перше, то точно призове місце. Про них говорять в Європі, — розповідає Євген Курочка.  

Сюди, за його словами, можна віднести Varvar, Lemberger та Rodbrau. У цих крафтових виробників в асортименті можна знайти кілька видів елів і звичайний лагер.

Водночас великі вітчизняні виробники роблять ставку саме на лагер. Звісно, в їхньому асортименті може бути і якийсь один стаут або портер, однак вони не матимуть такого вираженого та особливого смаку, як у крафтовому пиві. 

Я б дуже рекомендував звернути увагу на український крафт. З того, що в нас буде на "Тій самій пінній акції", то це пиво виробника Lemberger, — рекомендує Євген Курочка. 

Отже, футбольний сезон — це чудова нагода відкрити для себе великий асортимент українського та іноземного пива і сповна насолодитись його смаком. А якщо так сталось, що ви ще не впевнені, який саме напій буде найкраще смакувати, рекомендуємо скористатись акцією у NOVUS та спробувати різноманітні пива зі знижкою -30%. Адже лиш шляхом дегустації можна дізнатись, що подобається саме вам.

Пивний фестиваль у NOVUS: на що звернути увагу

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Експертиза остаточно встановила, що призвело до аварії у метро між "Деміївською" та "Либідською" - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Експертиза остаточно встановила, що призвело до аварії у метро між "Деміївською" та "Либідською"

Як поводитися з людиною, яка перенесла інсульт: пояснює неврологиня - 412x412
Здоров'я

Артем Прокопенко

Як поводитися з людиною, яка перенесла інсульт: пояснює неврологиня

Аварія між "Деміївською" та "Либідською": поліція вручила підозри — в метрополітені відреагували - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Аварія між "Деміївською" та "Либідською": поліція вручила підозри — в метрополітені відреагували

У КМДА заявили, що змусили забудовника погодитись відновити садибу Зеленських - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У КМДА заявили, що змусили забудовника погодитись відновити садибу Зеленських

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації