Covid нікуди не зник: як захиститися від підступного вірусу

Covid нікуди не зник: як захиститися від підступного вірусу Фото: pexels

З початком епідсезону в Україні знову почали зростати показники захворюваності на COVID-19. Якщо в грудні 2023 року в середньому щодня реєстрували близько      1 000 нових випадків, то в січні 2024 року ця цифра зросла до 2 000. У столиці за статистикою на COVID-19 за тиждень захворіло 383 людей, з них півсотні — діти. При цьому ушпиталити довелось 131 жителя столиці. У зв'язку з цим МОЗ України знову закликало українців носити маски в громадських місцях, а також не відмовлятися від вакцинації.

Це ж було вже: чому ковід знову повертається? А він хіба зникав?

Важливо пам'ятати, що Covid-19 продовжує циркулювати в суспільстві й може бути небезпечним, особливо для людей з ослабленим імунітетом та супутніми хронічними захворюваннями. Тому варто дотримуватися профілактичних заходів, щоб захистити себе і своїх близьких від хвороби.

Крім того, вірус мутує, породжуючи все нові й нові штами. Омікрон, який домінує в Україні, хоч і має легший перебіг, але відрізняється вищим ступенем заразності, ніж попередні штами. Це означає, що він легше передається від людини до людини. Також основною причиною зростання захворюваності є низький рівень вакцинації. 

Як інформують у МОЗ, за підсумками 2023 року друге за рахунком щеплення проти COVID-19 не отримали 814 тисяч українців, а понад 12 мільйонів — не зробили бустерне щеплення. Це означає, що велика кількість людей залишається не захищеними від вірусу.

Саме час згадати, що робити, щоб захиститися від ковіду

  • Маски повертаються?

Так, наразі варто одягати маску, особливо в місцях скупчення людей. Саме цей предмет індивідуального захисту перешкоджає поширенню вірусу в повітрі, затримуючи краплі, які виділяються при кашлі, чханні або розмові.

  • Вакцинуйтеся проти COVID-19

Вакцинація допоможе вам сформувати імунітет до вірусу і зменшить ризик важкого перебігу захворювання. Де саме можна провести вакцинацію розповідає директор медичного сервісу Helsi Євген Донець.

Ковід нікуди не зник, — про це говорить і Всесвітня організація охорони здоров'я, а також заявив Центр громадського здоров'я України. Тим часом з Helsi нікуди не зникла можливість записатися на вакцинацію.

Центри масової вакцинації вже припинили свою роботу, але у застосунку ви можете обрати розділ "Вакцинація в медзакладах" і записатися на щеплення від Covid у найближчу до вас медичну установу. Так само швидко ви можете записатися онлайн до свого сімейного лікаря і отримати вичерпну консультацію з приводу вакцинації від коронавірусу, його лікування та профілактики.

Ні в якому разі не вживайте імуностимулюючі препарати. Ними ви можете тільки нашкодити організму, особливо коли він уражений вірусом. На цьому наголошує лікар-імунолог Борис Донськой:

Ковід-19 став уже для нас звичним сезонним захворюванням, таким як грип. Так, він має багато нових штамів і буде ще мати, але головне з чим сьогодні потрібно працювати — це імунітет.

 

Імунітет — це складна система, яка вибудовувалась впродовж тисяч років. І вносити якісь зміни в її роботу розробками фармкомпаній, коли ви хворієте на ковід чи грип, не потрібно. І взагалі, всі ліки повинен призначати тільки лікар.

Величезним плюсом для імунітету буде зменшення кількості новин, які ви дивитесь, заняття фізичною активністю, дотримання гігієни сну. Я знаю, що зараз під час війни та тривог дуже важко мати стабільний сон, але потрібно намагатись.

  • Регулярно мийте руки з милом

Миття рук з милом допомагає видалити вірус з шкіри.

  • Уникайте натовпу

І прямого контакту з людьми, які хворіють на ковід. Якщо ви відчуваєте симптоми COVID-19, лишайтеся вдома, щоб не наражати на небезпеку інших, і негайно зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем.

Запланувати вакцинацію чи записатися на прийом можна зручно і швидко завдяки медичній інформаційній системі Helsi — у мобільному застосунку або на сайті. Мінімум зусиль, щоб подбати про здоров'я та профілактику належним чином.

Довідка: Helsi — це сервіс запису на медичні послуги та безпечного зберігання медичних даних. Сервіс дозволяє пацієнтам швидко і зручно записуватись на прийом до лікаря, діагностику, аналізи, вакцинацію і замовляти медикаменти. Лікарням — брати участь у реформі Міністерства охорони здоров'я і впорядкувати роботу клінік. Мобільним додатком Helsi користується вже понад 6,5 млн людей, кількість консультацій на місяць — 7 млн. Системою користуються понад 1300 установ охорони здоров'я і понад 50 000 лікарів по всій Україні. 

Авторка: Ірина Приходько

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації