Для незламних: п'ять фондів, які допомагають військовим з протезуванням і реабілітацією

Для незламних: п'ять фондів, які допомагають військовим з протезуванням і реабілітацією Фото: Getty Images

Від початку повномасштабного вторгнення тисячі українців перекваліфікувались у волонтерів, а благодійні фонди перекинули свої сили на допомогу ЗСУ та постраждалим від російської агресії. Деякі з них дуже відомі, а чиясь діяльність залишається осторонь  уваги медіа. "ТиКиїв" звернувся до благодійних фондів з проханням розповісти про їхню діяльність і досягнення за півтора року війни. Перша наша добірка — про тих, хто допомагає військовим з протезуванням і реабілітацією.

Future for Ukraine

Фонд з'явився у березні 2022 року у Польщі за ініціативи завзятих українських жінок, які приїхали до Варшави, рятуючись від війни. Одна з головних програм FFU — протезування за кордоном. За підтримки міжнародної клініки з протезування Medical center Orthotics and Prosthetics (MCOP) фонд допомагає українським військовим отримувати якісні протези та проходити реабілітаційний процес у провідних медичних закладах світу в межах програми Operation Renew Prosthetics.

FFU бере на себе всі витрати, пов'язані із забезпеченням протезів та супроводом військових протягом усього періоду протезування та реабілітації.  

протезування військових в україні
Фото: інстаграм future_for_ukraine

Також у програмі взяла участь клініка Steward Health Care Malta (SHCM). Протягом року на Мальту будуть відправлятися бійці для протезування та проходження реабілітації. Вони перебуватимуть там близько місяця.

Результати. Зараз у фонд зібрано близько 85 тис. доларів (близько 3,2 млн грн), витрачено — приблизно 55 тис. доларів  (близько 2 млн грн). Загальна вартість протезування хлопців — близько 560 тис. доларів (близько 21 млн грн), частина коштів залучена від донорів у вигляді протезів.

Future for Ukraine забезпечив протезування та реабілітацію за кордоном 10 українським військовим. Наразі в черзі на протезування до нашого фонду стоїть понад 50 людей зі складними ампутаціями. Наша головна особливість у тому, що FFU береться допомагати зі складними випадками протезування, наприклад, коли потрібно встановити протез на рівні кульшового суглобу, — додає Карина Капітанюк, волонтерка-кураторка медичного напряму фонду.

реабілітація протезування
Фото: пресслужба фонду

Сайт: ffu.foundation

Інстаграм: instagram.com/future_for_ukraine

Фейсбук: facebook.com/FutureForUkraine

Громадянин

Основна діяльність БФ "Громадянин" — сучасне протезування для українських військових, які втратили кінцівки. Воно здійснюється у межах благодійної програми "Кіборги".

протез військовий
Фото: ctzn24.com

Фонд працює за такими напрямами:

  • фінансова допомога в протезуванні;
  • консультування з питань протезування;
  • психологічна підтримка та мотиваційні програми підтримки поранених за участю бійців, які на власному прикладі пройшли шлях від ампутації до активного життя;
  • перекваліфікація ветеранів та допомога в опануванні нових професій;
  • реабілітація та спорт;
  • допомога вітчизняним центрам протезування.
протез фонд
Фото: ctzn24.com

Результати. З серпня 2022 року допомога була надана більше ніж 30 бенефіціарам. Крім того, в межах програми надається благодійна допомога юридичним особам: вітчизняним протезно-реабілітаційним центрам, дитячим будинкам. Також фонд передав дві термошафи виробництва Ottobock для Українського інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності.

Усього за останній рік зібрано 251 006.30 доларів. Найуспішніший збір — 946 091 69 грн на протезування бійця з позивним "Ватутін".

протезування в Україні
Фото: ctzn24.com

У кожного громадянина своя місія, і кожен має знайти свій шлях. Мета нашого фонду — всебічно підтримувати наших військових у відповідальний для країни час . Проєкт "Кіборги" — це програма сучасного протезування, яка допомагає українським героям повернутися до буденного життя.  Ми маємо широку географію донорів, з якими активно співпрацюємо та постійно розширюємо партнерство, — розповідає керівниця програми "Кіборги" і віцепрезидентка фонду Олена Шмідт.

Сайт: ctzn24.com

Інстаграм: instagram.com/kiborgy.ua

Фейсбук: facebook.com/ctzn24

Kind Deeds

Ця неприбуткова організація заснована в США і надає безоплатну сучасну допомогу українським військовим, пораненим внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Насамперед це сучасні протези та реабілітаційні послуги.

Опинившись у США, українські військові потрапляють у Kind Deeds Center у Нью-Йорку, де живуть разом із волонтерами, далі отримують сучасні протези та проходять реабілітацію. В організації є команда протезистів та реабілітологів, а також вона співпрацює з передовими шпиталями та клініками у Сполучених Штатах.

протези
Фото: інстаграм kinddeeds_us

Kind Deeds покриває всі витрати, пов'язані з протезуванням, реабілітацією, проживанням і дорогою до Нью-Йорку.

Результати. Наразі Kind Deeds вже успішно допоміг отримати протези 20 українським військовим. Наступна група з шести українських військових наразі оформлюється, щоб прибути до США найближчими кількома тижнями.

протезування військових
Фото: інстаграм kinddeeds_us

Протези — це не просто медичні пристрої. Протезування — це рятувальний круг для тих, хто втратив кінцівку. Вони надають людям можливість відновити свою незалежність і гідність, змогу повернутися до свого повсякденного життя і знову стати активними членами своїх спільнот. У Kind Deeds ми розуміємо, який глибокий вплив може мати протез на життя людини. Саме тому ми прагнемо безоплатно надавати протези та реабілітаційні послуги пораненим українським солдатам, — декларує організація.

як отримати протез
Фото: інстаграм kinddeeds_us

Сайт: kinddeeds.org

Інстаграм: instagram.com/kinddeeds_us

Фейсбук: facebook.com/people/KindDeeds-Inc

Superhumans

Всеукраїнський сучасний центр протезування та реабілітації на Львівщині звели на кошти приватних інвесторів у квітні 2023 року. Донорами центру стали Фонд Говарда Баффета, Фонд Річарда Бренсона Virgin Unite, Cargill, Payoneer та інші.

протез
Фото: інстаграм superhumans.center

Окремою подією стала дотація від українського артиста Андрія Данилка, який продав на аукціоні Sotheby's свій унікальний olls-Royce Silver Shadow 1974 року випуску, на якому Фредді Мерк'юрі їздив до останніх днів життя. Всі отримані кошти були передані на будівництво Superhumans Center.

Усі послуги центру з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни дорослих і дітей безоплатні.

Результати. 3000 пацієнтів на рік.

протез ноги
Фото: інстаграм unlegness

Сайт: superhumans.com

Інстаграм: instagram.com/superhumans.center

Фейсбук: facebook.com/Superhumans.Center

UNBROKEN

Благодійний фонд UNBROKEN, як і однойменний реабілітаційний центр на базі Першого медичного об'єднання Львова, допомагають рятувати, протезувати та реабілітувати українців. 

Головне завдання фонду — зробити так, щоб українці лікувались та реабілітувалися вдома в Україні й не шукали допомоги за кордоном, або в різних медичних закладах. Для цього необхідно забезпечити інфраструктуру, матеріально-технічну базу, устаткування та наявність надсучасного медичного обладнання.

протези
Фото: пресслужба фонду

Співзасновники фонду — Сергій Костюченко та Єгор Олійник, які з перших днів повномасштабної війни захищали Україну. Сергій втратив на війні руку, а Єгор — ногу. Після того як військових протезували в Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN, вони стали співзасновниками фонду, аби люди, які постраждали від війни, отримували якісну медичну допомогу та протези. 

протези
Фото: пресслужба фонду

Результати. За весь період роботи реабілітаційного центру було проведено 33 205 операцій, 387 ампутацій та встановлено 202 протези. За шість місяців діяльності залучили 54 004 772 грн.

протезування в Україні
Фото: пресслужба фонду

За допомогою численних  партнерів ми вже відкрили новий реабілітаційний центр, багатократно збільшили можливості для протезування, піклуємось про ментальне здоров'я, вибудовуємо систему довготривалої підтримки осіб, які постраждали від війни, включаючи соціальне житло та програми реінтеграції. Екосистема UNBROKEN має значення не тільки для Львова, але і для всієї України, адже більшість пацієнтів не є жителями нашого регіону. В майбутньому UNBROKEN має потенціал стати моделлю для відновлення людського потенціалу в інших містах  та регіонах України, — розповідають засновники фонду.

Сайт. unbroken.org.ua

Інстаграм: instagram.com/unbroken.ukraine

Фейсбук: facebook.com/unbroken.ua

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
2023-04-10_18.46.32.jpg - Дар'я Калініна
Що таке місто? Історія, будівлі, люди? Напевно, так. А ще неповторна, своєрідна атмосфера, що робить наш Київ особливим. Саме її я намагаюся вловити разом із "ТиКиїв". Долучайся :)

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації