Як у Києві здати безкоштовний тест на вірусні гепатити

Як у Києві здати безкоштовний тест на вірусні гепатити Фото: Центр громадського здоров'я

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, що відзначається 28 липня, в Києві оголосили профілактичний тижневик. Він триватиме до 4 серпня. Про це повідомили на сайті КМДА. 

У межах профілактичного тижневика киян закликають перевірити своє здоров'я. Безоплатний скринінг на вірусні гепатити за допомогою швидких тестів можна пройти в лікувально-профілактичних закладах столиці. Звертатися треба до свого сімейного лікаря, у консультативно-діагностичний центр або лікарню. 

На сьогодні всі комунальні заклади охорони здоров'я в Києві забезпечені тест-системами для безоплатного обстеження на вірусні гепатити В і С. Тестування проводять медичні працівники. 

Фото: Pexels

У разі виявлення вірусу медики направляють пацієнта до Київської міської клінічної лікарні № 5 для поглибленої лабораторної діагностики методом ПЛР. Якщо діагноз підтвердиться, одразу буде сформовано направлення на лікування, яке є безоплатним і проводиться у спеціалізованих відділеннях на базі міських лікарень № 5 та № 15. 

Довідково 

Залежно від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму, гепатит може мати як безсимптомний перебіг, так і незначні клінічні прояви. Найбільш поширені симптоми: загальна слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість, апатія, нудота, блювота, діарея, болі в животі, зміна кольору сечі, знебарвлення калу, пожовтіння шкіри, слизових оболонок та склер, підвищення температури тіла. 

Гостра інфекція може протікати з обмеженими симптомами або безсимптомно. Не пролікована гостра фаза вірусного гепатиту С переходить у хронічну форму, що у 30% випадків  завершується цирозом печінки та можливим розвитком раку печінки. 

Шляхи передавання вірусу гепатиту залежать від його типу. Наприклад, гепатитом А та Е можна заразитися в побуті. А ось інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається в результаті контакту через пошкоджену шкіру або слизові оболонки з інфікованими рідинами організму: при переливанні крові, під час медичних маніпуляцій, у манікюрному і тату-салонах, вживанні ін'єкційних наркотиків, під час незахищеного статевого акту.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації