Худнемо і стаємо здоровішими: де займатися калланетикою у Києві

Худнемо і стаємо здоровішими: де займатися калланетикою у Києві Фото: Freepik

Калланетика допоможе досягти чудової фізичної форми та покращити самопочуття. Розповідаємо про цей популярний фітнес-напрям і студії, які пропонують такі заняття у Києві.  

Що таке калланетика 

Калланетика з'явилася у 1960-х роках з легкої подачі американки й колишньої балерини Каллан Пінкні. Вона розробила комплекс вправ імені себе, які виконуються у статиці, й вважаються особливо ефективними для спалювання жиру і при цьому, практично, не мають протипоказань.  

Засновниця калланетики Каллан Пінкні. Фото: Getty Images

Пік популярності калланетики припав на 1970-ті роки, і тоді новому фітнес-напрямку приписували різні чудодійні властивості. Говорили, що кілька хвилин калланетики за ефективністю рівнозначні годині занять аеробікою, чи що калланетика здійснює омолоджуючий ефект. Жодних наукових доказів цьому немає, але те, що калланетика справді може стати корисним доповненням звичної спортивної рутини — факт. 

На початку 1990-х до дієвих вправ Пінкні вдалася герцогиня Йоркська Сара Фергюсон, яка переймалася зайвою вагою після народження доньок — Євгенії та Беатріс. За розповідями самої Каллан, її запросили до Букінгемського палацу, де вона протягом тижня провела кілька приватних занять для герцогині. В результаті леді Сара швидко почала стрункішати. Причому, без жодних таблеток та дієт. Варто зазначити, що герцогиня Йоркська, якій зараз 64 роки, все ще у чудовій формі. 

Герцогиня Йоркська Сара Фергюсон. Фото: Instagram @sarahferguson15

У чому суть калланетики? 

Калланетика або, іншими словами, гімнастика незручних поз — це система вправ на розтяжку та зміцнення м'язів, основою яких є асани з йоги. Пози включають нахили стоячи вперед і вбік, складання на прес, різні підйоми ніг і тазу лежачи, неглибокі присідання та рухи на розтяжку м'язів ніг та стегон. Загалом система калланетики налічує близько 30 вправ, під час яких працюють різні групи м'язів тіла. 

Фото: Freepik

Кожна поза витримується по 25-100 секунд залежно від підготовки людини. На початку тренувань вправа виконується стільки, скільки виходить, та поступово тривалість збільшується.   

Важливу роль під час виконання вправ відіграє дихання. У калланетиці відсутні різкі рухи, тож, щоб повністю контролювати тіло і зосередитися на плавності виконання, необхідно розмірено і спокійно дихати. 

Користь каланетики 

Користь каланетики полягає у її неквапливості, а, отже, і низькому рівні травматичності. За відгуками лікарів, фітнес-інструкторів та самих практикуючих, ця гімнастика: 

Фото: Freepik
  • відмінно зміцнює м'язовий каркас без зайвого навантаження на суглоби та сухожилля; 
  • покращує поставу, надає рухам плавності та граціозності; 
  • опрацьовує ті групи м'язів, які не залучені при класичному фітнесі. Як наслідок — легко коригуються навіть найскладніші зони: прибираються галіфе, "рятувальне коло" на животі, розгладжується целюліт, підтягується внутрішня поверхня рук; 
  • нормалізує обмінні процеси в організмі шляхом стимуляції синтезу білка та мобілізації жирових депо; 
  • успішно бореться з шийним остеохондрозом, знімає біль у поперековому відділі хребта. 

За характером впливу на організм калланетика схожа з масажем і рефлексотерапією. Вона так само підтягує шкіру і робить її більш пружною. Водночас покращує настрій, позитивно впливає на імунну систему і навіть нормалізує гормональний фон. 

Шкода та протипоказання 

Сама Каллан Пінкні вважала, що немає жодних протипоказань для її системи: потрібно просто слухати своє тіло і нарощувати навантаження поступово. Такого підходу сучасні тренери не схвалюють. І рекомендують утриматися від калланетики, якщо є хоч якість із цих хвороб: 

  • астма; 
  • підвищений тиск; 
  • захворювання серцево-судинної системи; 
  • серйозні проблеми із зором: короткозорість високого ступеня, відшарування сітківки, глаукома; 
  • хвороби хребта: грижі, протрузії. 
Фото: Freepik

Відносними протипоказаннями є геморой та варикозне розширення вен. У першому випадку потрібно повністю виключити з комплексу вправи на присідання, у другому — вправи на ноги.  

Водночас не варто займатися калланетикою під час ГРВІ та у перші дні після перенесеного респіраторного захворювання. Після будь-якої операції доведеться почекати щонайменше рік, а після кесаревого розтину — півтора року. 

Загалом, перш ніж розпочати тренування, обов'язково треба проконсультуватися з лікарем. Особливо тим, у кого в минулому були травми, хронічні захворювання, а також вагітним та людям старшим за 50 років. 

Як часто тренуватися 

Якщо мета занять — підтягнути тіло та урізноманітнити тренування, достатньо буде приділити калланетиці одну годину на тиждень. Тим же, хто хоче позбутися зайвих кілограмів, доведеться докласти більше зусиль. Загалом оптимальними є 2-3 заняття на 7 днів, аби мати гарний результат. 

Фото: Freepik

Як тільки обсяги та вага досягнуть бажаних параметрів, інтенсивність занять можна знизити. Комусь буде зручно тренуватися один раз на тиждень по годині, іншим комфортніше перетворити комплекс вправ з калланетики на домашню ранкову гімнастику і щодня займатися по 15 хвилин, залучаючи різні групи м'язів по черзі. 

Де займатися у Києві 

I Love Sport — фітнес-клуб пропонує заняття з калланетики щопонеділка, щосереди та щоп'ятниці. Перше заняття — безплатне. Абонемент на 8 тренувань обійдеться у 2 000 гривень, 12 занять — 2 300 гривень. На тренування потрібно приходити у лосинах, футболці та шкарпетках. Фітнес-клуб знаходиться за адресою: пр. Голосіївський, 17-Б. 

Фото: Freepik

 

DOG & Grand Cross Fit — налічує три фітнес-клуби на Печерську, Осокорках і Теремках. Кожне заняття оплачується окремо й обійдеться у 400 гривень. Тренування проходять щовівторка о 18:30 та щосереди о 9:00.  

Fittnes by Grec — запрошує на заняття два рази на тиждень: щовівторка та щочетверга. Аби відвідувати їх, треба мати абонемент спорт-клубу. Він обійдеться у 2 950 гривень на місяць. Адреса: Фортечний тупик, 4. 

Читай також: Боді-балет для дорослих: чим корисний та де займатися ним у Києві 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації