Корисні сервіси, які допоможуть підтримувати ментальне здоров'я

Корисні сервіси, які допоможуть підтримувати ментальне здоров'я Фото: Freepik

Тема ментального здоров'я стала особливо актуальною в умовах війни, стресу та невизначеності. Зараз багато хто стикається з тривогою, апатією, депресією та іншими психологічними труднощами. Ми зібрали для тебе добірку безплатних сервісів психологічної допомоги для дорослих, дітей, військових та ЛГБТ.

UA Mental Help

UA Mental Help
Фото: instagram.com/uamentalhelp

Благодійна організація UA Mental Help надає підтримку психологів-волонтерів. Тут можна отримати 12 безоплатних консультацій, якщо відчуваєш симптоми депресії, відчай, апатію та інші тривожні стани. Також організація періодично проводить онлайн-зустрічі, на яких психологи розповідають, як можна самостійно впоратися зі стресом і допомогти собі в тих чи інших важких ситуаціях. Психологи проводять консультації телефоном, у чаті або на платформі Google Meet. 

Подати заявку на отримання допомоги можна за ТУТ.  

"Хаб стійкості"

Хаб стійкості
Ілюстрація: instagram.com/resilience.hub.u.a

Платформу "Хаб стійкості" заснували на початку повномасштабної війни психотерапевтка-консультантка Анастасія Ніжнік і консультант з організаційного розвитку та розвитку команд Андрій Сидоренко. Ініціаторами проєкту стали спільнота медіаекспертів і журналістів "Фундація Суспільність" та Центр психічного здоров'я "БрейнКульт".

Проєкт публікує поради з психологічної самодопомоги, а також надає платні та безплатні психологічні консультації. З "Хабом стійкості" працюють понад 50 психологів і психотерапевтів, тож можна обрати фахівця за своїм запитом. Він допоможе пропрацювати переживання втрати, надмірної тривоги, депресії, залежності, розладів харчової поведінки, а також тему стосунків. Крім того, волонтери платформи проводять кіно- та артвечори, які допомагають відновити психологічні ресурси та підтримати ментальне здоров'я. 

Отримати підтримку можна на сайті "Хаб стійкості" за посиланням.

"Поруч"

психологічна підтримка
Фото: Freepik

"Поруч" — це проєкт з психосоціальної підтримки та збереження психічного здоров'я дітей, батьків/осіб, які їх замінюють, фахівців, що працюють з дітьми, а також молоді у віці від 14 до 21 року. Ініціативу запустили Міністерство освіти і науки, ЮНІСЕФ, Український інститут когнітивно-поведінкової терапії та ГО "ВГЦ Волонтер".

Можна звернутися за індивідуальною консультацією до психологів проєкту, якщо ти опинився у складних обставинах, потребуєш психологічної підтримки або хотів би поспілкуватися з фахівцями про те, що відбувається сьогодні з тобою та твоїми дітьми.

Записатися на індивідуальну консультацію з психологом можна ТУТ

Також волонтери проєкту "Поруч" проводять онлайн та очні групові заняття. На зустрічах розповідають про підтримку себе та близьких; про те, як керувати емоціями; про адаптацію до нового життя та де знайти ресурси для планування в часи невизначеності. Кожна група працює з психологом (до 10 учасників), участь безоплатна.

Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців

психолог для військових
Фото: Freepik

Фахівці служби безплатно допомагають військовослужбовцям та їхнім сім'ям впоратися з емоційними викликами та інформують, з ким і як взаємодіяти щодо соціальних питань. Серед них — виплати, пільги, втрата зв'язку, питання несення служби. Спеціалісти мають досвід роботи з сім'ями військовослужбовців з 2014 року.

Також психологи проводять групи підтримки для дружин, матерів, сестер, коханих і дітей військовослужбовців. Це онлайн-зустрічі, що супроводжуються професійними психологами, які мають багаторічний досвід проведення підтримувальних груп.

Записатися до групи підтримки можна ТУТ. Дізнатися телефони лінії Служби для консультацій із соціальних і психологічних питань можна ТУТ

TeleHelp Україна

психолог онлайн
Фото: Freepik

Це проєкт, організований студентами Стенфордського університету, щоб підтримати українців в Україні та Польщі. Волонтери проєкту надають безоплатні дистанційні медичні консультації та психологічну допомогу як дорослим, так і дітям. Допомогу можна отримати українською, російською та англійською мовами. 

Також на платформі проєкту зібрано список медичних і психологічних ресурсів, які надають допомогу українським біженцям у різних країнах Європи, Північної Америки та Близького Сходу. 

Записатися на безоплатну консультацію можна ТУТ.

Open Doors

психологічна допомога
Фото: Freepik

Фахівці Центру Open Doors допомагають пом'якшити наслідки травматичних подій та надалі рухатись у напрямі оптимального добробуту. В організації пропонують безоплатну травмофокусовану терапію для військовослужбовців, їхніх сімей та людей, на чиє життя вплинула війна або інші травматичні події. 

Серед послуг центру — первинна оцінка, травмотерапія, психологічна допомога за ПТСР, консультування дітей із проблемною поведінкою та їхніх батьків, консультації в разі тривог, депресії, стресів, панічних атак тощо. В Центрі також навчають фахівців за американськими стандартами та проводять тренінги, семінари та майстер-класи.

Записатися на прийом можна через форму ТУТ, або за телефонами, які вказані поруч.  

"Її підтримка"

психологічна допомога
Ілюстрація: instagram.com/her_support_ua

Це платформа психологічної допомоги для жінок та ЛГБТ-спільноти, яку запустила громадська організація "Почута". Фахівці працюють з такими проблемами як ПТСР, депресія та панічні атаки. Також психологи проєкту допомагають пережити розставання, побудувати гармонійні стосунки та впоратися з наслідками домашнього насильства.

Щоб отримати психологічну консультацію, потрібно заповнити форму ТУТ.

Потім адміністратори платформи знайдуть психотерапевта, який працює з твоїм запитом, і дадуть тобі контакти фахівця. Після чого ти зможеш домовитися з ним про зустріч. Одна сесія з психологом триває 40 хвилин та відбувається онлайн у Zoom або Google Meet. Безплатно можна отримати три психологічні консультації.

"Ти як?"

ти як
Ілюстрація: instagram.com/howareu_program

Проєкт "Ти як?" — це ініціатива, яка спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я. Його започатковано першою леді України Оленою Зеленською у травні 2022 року.

На платформі "Ти як?" зібрано безліч корисних матеріалів із самодопомоги в стресових і важких життєвих ситуаціях, вправ, які допоможуть у разі агресії, панічних атак, тривожних думок тощо. Також там можна знайти поради фахівців, як надавати першу психологічну допомогу близьким і як допомогти людям, які пережили травматичний досвід. 

А ще на платформі є список організацій, які надають безоплатну психологічну допомогу в онлайн та офлайн форматах. 

Читай також: "Психологиня Марина Діденко: "Перфекціонізм може бути корисним"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Гід на тиждень: куди піти в Києві 30 червня-6 липня - 412x412
Афіша

Вікторія Аронова

Гід на тиждень: куди піти в Києві 30 червня-6 липня

Ветерани можуть вступити на безоплатну магістратуру до КПІ - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Ветерани можуть вступити на безоплатну магістратуру до КПІ

Projector оголосив конкурс на постер для Третьої штурмової: як взяти участь - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Projector оголосив конкурс на постер для Третьої штурмової: як взяти участь

Міст на Труханів острів відремонтують за 25 млн грн - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Міст на Труханів острів відремонтують за 25 млн грн

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації