Не їж це перед сном: 5 продуктів, які спричиняють безсоння

Поділитися

Не їж це перед сном: 5 продуктів, які спричиняють безсоння

Не їж це перед сном: 5 продуктів, які спричиняють безсоння Фото: Getty Images

Наш організм — річ цікава та складна, і багато процесів у ньому взаємопов'язані. Можливо, ти здивуєшся, але безсоння може бути напряму пов'язано з тим, яку їжу ти споживаєш. І якщо правильно підібрати вечірній раціон, можна уникнути проблем зі сном.

Вікторія Білобров
На фото: Дар'я Пилипенко

Розбираємося в цьому разом з амбасадоркою здорового сну, відомою українською сомнологинею Дарʼєю Пилипенко.

У нашому організмі всі органи та процеси так чи інакше взаємодіють між собою. Зокрема, шлунково-кишковий тракт людини напряму пов'язаний із функціонуванням  центральної нервової системи. Крім того, зв’язок нервової системи зі шлунково-кишковим трактом є двоспрямованим. Іншими словами, стан нашої нервової системи залежить від роботи кишківника, і навпаки.

Фото: Getty Images

Напевно, ти помічав, як від стресу втрачаєш апетит або, навпаки, починаєш їсти як не в себе? І ти точно зауважуєш, як змінюється твій стан і настрій після вживання шоколаду або філіжанки кави.

Річ у тім, що нервові волокна розташовані вздовж усього шлунково-кишкового тракту. І під час потрапляння в організм тих чи інших продуктів та сполук вони можуть гальмувати нашу нервову систему або збуджувати її.

Зʼїли щось корисне або шкідливе, а кишківник уже "звітує" мозку, до яких наслідків готуватись. Експерти жартома називають наш кишківник "першим мозком", або "ентеральним мозком". Отже, не дивно, що є продукти, які викликають безсоння, а є ті, які лагідно вкладуть нас у ліжко.

Три правила харчування від Дар'ї Пилипенко

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images

Деяких продуктів варто взагалі уникати в другій половині дня, адже вони можуть провокувати складнощі із засинанням, нічні пробудження та ранній підйом. Іншими словами, будуть порушувати сон. Адже вони є стимуляторами "драйву" нервової системи.

Продукти, які варто виключити з вечірнього раціону

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images

Тож обирай вечерю з розумом і спи спокійно. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації