Як живе та працює мережа "Планета кіно" під час блекаутів?

Як живе та працює мережа "Планета кіно" під час блекаутів? Фото: "Планета кіно"

Кожен похід у кінотеатр таїть у собі щось особливе. Ти чекаєш кілька місяців на прем’єру фільму від Marvel або DC, а потім біжиш на перший сеанс. Береш попкорн та колу, дивишся легендарну рекламу про заборону знімання під час сеансу. І шоу починається!

Проте останні кілька років виявились доволі складними для індустрії кінотеатрів: спочатку пандемія, а тепер війна.

Ми поспілкувались з Анатолієм Козловським, маркетинг-директором мережі та справжнім фанатом кінотеатрів "Планета Кіно" та дізнались, як відчуває себе цей бізнес наразі.

Кіно з періодичним вимкненням світла

Анатолій КозловськийУ перші дні відключень електроенергії у нас виникали труднощі. Всі сервери, які обслуговують кінотеатри по Україні, розташовані в "Блокбастері".

Тож коли вимикають світло у "Блокбастері", у нас "лягають" айті-системи у всіх кінотеатрах (у Києві, Одесі та Львові). Тобто стають недоступними каси для продажу квитків та попкорну у кіномаркетах або барах. І стається так, що деякий час кінотеатри, в моменти, коли не було світла в "Блокбастері", вручну обслуговували клієнтів. А потім усе це заводили через бухгалтерію.

Повітряні тривоги та відключення електроенергії відчутно впливають на бажання людей приділяти чомусь час безперервно довго. Тобто ти дивишся фільм, тобі потрібно щонайменше 2 години для того, щоб його додивитися.

І потрібно, щоб у цей час не було повітряної тривоги, не вимикали світло. Тому люди не хочуть витрачати пів години на дорогу до нас, щоб подивитись 20 хвилин фільму і їхати назад додому. 

Зараз ми вже трохи адаптувалися. Відключення відбуваються за графіком (на момент проведення інтерв’ю – прим. ред.) і це дуже спрощує нам життя. Тому ми можемо планувати сеанси в той час, коли планово вимикають електроенергію у деяких кінотеатрах.

Найбільша проблема була в тому, що ми не знаємо, коли світло зникне. І через те не могли планувати сеанси. А наші клієнти приходили до кінотеатрів і бачили, що вони просто зачинені. Ми не могли навіть завчасно попередити, тому це була дуже велика проблема.

Збереження клієнтів

Ми дійсно вважаємо якимсь дивом, що досі є відвідувачі, клієнти, які до нас постійно ходять. Наш бізнес тримається, хоча всі обставини дуже-дуже проти нас, однак ми намагаємось адаптуватись. 

По-перше, ми створили кризовий телеграм-канал, де хвилина у хвилину повідомляємо про форс-мажори. Так наші гості перевіряють статус роботи кінотеатру, можуть хоч якось себе убезпечити від того, щоб не витрачати зайвий час на дорогу. 

По-друге, "Планета Кіно" повертає всі квитки, навіть якщо людина не додивилася 10 хвилин фільму. Ми все одно пропонуємо їй аналогічний квиток на фільм безплатно, тому що клієнтоорієнтований сервіс для нас є фундаментом бізнесу. Тому, гадаю, цей чинник допомагає утримувати клієнтів, хоча це наразі неймовірно важко.

Ми стараємось зробити так, щоб похід кожного відвідувача до нас був максимально комфортним, щоб люди залишалися з нами та не забували, наскільки круто ходити у кіно.

Скорочення видатків для виживання

За період війни ми були вимушені суттєво скоротити видатки, щоб утримати бізнес. Ми були вимушені з деякими людьми попрощатися. Однак це було не скорочення: ми зменшили зарплату і деякі люди пішли через це. Намагалися нікого не звільняти, тому що команда для нас дуже важлива, вона є основою бізнесу, і ми дуже цінуємо кожного. Компанія не могла платити повну зарплату, тому деякі люди нас залишили.

Однак у нас не працював з початку війни та досі не працює кінотеатр у Харкові. І там ми нікого не звільняємо, адже розуміємо, що людям потрібна від нас підтримка. Ми хочемо, щоб наші працівники з нами залишилися, і виплачуємо їм зарплату. 

Наша компанія також вирішила зменшити кількість товарів у кінотеатрі і залишити найпопулярніші. Продажі квитків знизилися на 75-90%, тому з кінця лютого ми постійно працюємо в мінус. Наші збитки сягають десь 2-3 мільйони гривень за місяць.

Новинки світового кіно

На початку війни у нас були певні проблеми. Іноземні компанії не давали нам нові фільми, проте наразі вже все налагодили. Ми отримуємо всі прем’єри, всі фільми, і є дубляж, тому з контентом проблем зовсім немає. Тобто кожен фільм, що йде у Європі, в США, показують у нашій мережі.

Майбутнє кінотеатрів після перемоги

Буде дуже прикро, якщо кінотеатрів стане набагато менше. Наша сфера під великим тиском і великою загрозою, оскільки ми суцільно офлайновий бізнес, і вже є випадки, коли кінотеатри стали жертвою авіаударів. Наприклад, у тебе був кінотеатр, але після чергової атаки його вже немає. Будувати кінотеатр дорого, важко й довго, а враховуючи нинішні обставини, ніхто цього робити не буде. Сумніваюся, що хтось займатиметься їх відбудовою.

Як кінобізнесу залишатись на плаву?

По-перше, потрібно продовжувати комунікувати з клієнтами, незважаючи ні на що. Треба з ними спілкуватися, не давати їм забувати про те, що ви існуєте, і власне кінотеатри. Варто нагадувати, що похід в кінотеатр – це допомога для психіки, для ментального стану і навіть для фізичного стану. Підкреслюйте важливість відпочинку попри війну, бажання жити далі.

По-друге, якомога більше уваги приділити сервісу, щоб навіть під час відключення електроенергії або оголошення повітряної тривоги ваші клієнти знали, що їм робити, куди їм звертатись, як діяти, де подивитися статуси кінотеатрів. Тобто щоб було якомога більше відповідей на запитання, аби люди не відчували стресу.

Намагайтеся не знижувати якість ваших послуг. Треба робити все можливе, щоб люди відчували турботу, тоді вони не будуть про вас забувати та залишати ваш бізнес без своєї уваги. 

Роль кінотеатрів під час війни

Це один із найважливіших бізнесів для українців. Доки ми є у наших клієнтів, а їх більш ніж мільйон, вони мають можливість на декілька годин потрапити у світ відпочинку, світ магії і трохи відволіктися від того, що відбувається.

Ми знаємо свою місію і це нас тримає, забезпечує бажання працювати далі й робити щось важливе. Тому навіть попри збитки ми знаємо, що це тимчасово, бо у нас доволі успішний бізнес, який вже двічі пережив пандемію. Війна – це просто чергове випробування для нас, а не якась критична ситуація, що змусить нас закрити бізнес. Таке ми навіть не розглядаємо.

Віримо в близьку перемогу і знаємо, що нам просто треба протриматися. Чекаємо вас у наших залах із попкорном!
 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
117949539_2632689196993778_4191878528112413600_n.jpeg - Марія Сартанія
Головна фанатка славнозвісного міста Києва. Злилась із його ритмом та красою.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації