Євгеній Лісничий: "Не хотів би, щоб дівчата за мене змагалися"
Актор Євгеній Лісничий (26) став мрією багатьох дівчат після виходу першого сезону молодіжного ромкому "Нового каналу" — "Голова". Зараз знімають продовження серіалу, і Женя знову в головній ролі. Голосом Лісничого в кіно говорять вже понад 500 персонажів. А який Женя поза екраном?
Євгене, в першому сезоні "Голови" ти грав студента Антона, який за умовами парі мав зробити українське село схожим на "Кремнієву долину". Що твій герой робитиме в другому сезоні? Чи залишиться Антон в селі?
У цьому сезоні в Антона трішки інший меседж — більш, скажімо так, антагоністичний. (Усміхається.) Загалом, його майстерність викручуватись із будь-якої ситуації залишилась, тільки обставини змінилися. Не повірите, але в другому сезоні найкращі друзі Антон і Богдан, якого зіграв Дмитро Гирявець, почнуть конфліктувати. Бодя стане головою Антонівки, а Антон очолить сусіднє село Дубці. А ще в серіалі виникне любовний трикутник. Не хочу спойлерити, але буде насичено.
Перший сезон "Голови" дуже "зайшов" глядачам…
Мабуть, тому, що команда закохана у цей проєкт і докладає багато зусиль для того, щоб зробити його ще краще, ще смішніше, вигадати ще щось цікавіше... Коли всі в купі віддаються роботі, відбувається магія. І глядач оцінює цю працю! Ви ж знаєте, що перший сезон "Голови" отримав нагороду від Гільдії сценаристів за "Найкращий сценарій українського комедійного серіалу"? До речі, вся команда проєкту одностайна в тому, що цей сезон ще смішніший!
А тобі як актору зараз більше до душі комедія чи драма?
Зараз дуже кайфую від комедії. Наразі вона — однозначно мій фаворит. Мені подобається, коли режисер у рацію не може сказати: "Стоп!", бо давиться від сміху. І я комедійні серіали та фільми зараз краще сприймаю, ніж драму. А щодо класичної драми, я б хотів зіграти Гната у "Безталанній" за Карпенко-Карим.
Не до шоубізнесу
В твоєму Instagram є відео, де ти співаєш хіт гурту Kaleo Backbone. Ми вражені — ти ж крутий вокаліст! Ти думав колись про кар'єру попзірки?
Дякую, мені приємно. (Усміхається.) У те, щоб стати зіркою естради, треба вкласти багато сил. Я наразі налаштований трохи на інше: хочеться пограти в кіно. До шоубізу дотичний тільки як актор, тому слабо розумію, як він влаштований.
Чому ти переспівав саме пісню Kaleo?
Kaleo — мій улюблений рок-гурт. На мою думку, єдиний, у якого немає жодної поганої пісні. Backbone просто вийшла найвдаліше з усіх моїх невдалих каверів. (Сміється.) А запостив я її за донат на ЗСУ.
А де ти вчився співати?
Співати вчився давно, в дитинстві. Потім в майстерні чоловічого вокального гурту ЧГС вчився співати багатоголосся. А ще опанував купу народних пісень.
Я б не сказав, що володію цим ремеслом. Щоб завжди співати добре, треба тяжко працювати, потрібні багато годин практики, витримка. Зараз на це трішки не вистачає часу. Але мені вокал та музика справді цікаві. Можливо, згодом цим займуся. Серйозно, з викладачем, а не самотужки.
Не думав створити власну групу та грати в київських клубах, як, наприклад, Міша Митюхін, якому робота в театрі ім. Франка, здається, заважає займатися музикою у гурті "Шмальгаузен"?
Поки таких думок не було. А от "Шмальгаузен" обожнюю! Як на мене, це зараз найцікавіша та найперспективніша молода група в Україні.
Вміння співати допомогло тобі при дублюванні головного героя байопіку База Лурмана "Елвіс"?
В "Елвісі" був записаний невеликий шматок із моїм вокалом. Але зрештою вирішили звук у тому епізоді залишити в оригіналі. Що на краще. (Сміється.) Тому не дуже вже й допомогло.
Що в роботі над "Елвісом" було найважче?
Знайти голосову позицію. Оскільки Остін Батлер, який зіграв Преслі, трохи її змінив під Елвіса. Режисерка дубляжу Катя Брайковська заборонила мені перед записом дивитися живі інтерв'ю Преслі, щоб я не заплутався. Моїм завданням було максимально точно відтворити акторську гру й голосову манеру, яку запропонував Батлер. Тому тягнути в дубляж моє уявлення про голос справжнього Елвіса видавалося зайвим.
У кіно твоїм голосом говорять вже понад 500 персонажів. Ти що, не відходиш від мікрофона?
Дубляж займає значну частину мого життя. Біля мікрофона я іноді по 8-10 годин на день, і цих днів у тижні буває багато. Зараз, у період знімання, в мене, по суті, взагалі немає вихідних. Бо якщо не зміна на "Голові", то дубляж одразу в кількох студіях. Буває, за день можу записати по два-три персонажі для фільму, іноді — для кількох фільмів. Та це нормальна практика. Оскільки дублювати я почав 2016 року, тобто вже давненько, така кількість робіт назбиралася легко.
Одна з останніх робіт в дубляжі — серіал "Монстр", який можна побачити на Netflix. Це щось на кшталт "Історії Джеффрі Дамера".
У тиші комфортніше
Ти подарував свій голос "Холостяку" 12 сезону Алексу Топольському. Як ти ставишся до таких шоу? Міг би сам стати "Холостяком" та обирати перед камерою "єдину" із цілого загону красунь?
Я дивлюсь телешоу, але не всі. Обожнюю "МастерШеф", все інше рідко вмикаю. Не думаю, що зміг би взяти участь у "Холостяку". Хіба що в ролі ведучого. (Усміхається.)
А в житті за тебе змагалися дівчата?
Ні, не змагалися. Хіба що в серіалах. І мені такого досвіду в реальному житті не треба. (Усміхається.)
Якби тобі сподобалася дівчина, і в тебе було п'ятеро суперників, ти б взявся змагатися за її прихильність?
Можливо, й так. Хоча стосунки будуються на взаємній повазі, розумінні та інтересі, а не на боротьбі за прихильність. Краще зосередитися на тому, щоб бути самим собою й будувати стосунки з тими, з ким виникає зв'язок, а не конкурувати з іншими. Як на мене, дуже мала ймовірність того, що після такого "конкурсу" можна збудувати міцні стосунки.
Сьогодні ти закоханий?
Так, у мене є дівчина. Але не люблю говорити про особисте. В тиші комфортніше.
Аби не російська!
У своєму TikToк ти розповідаєш людям, як правильно говорити українською. Звідки в тебе бажання займатися просвітницькою діяльністю?
Зараз я на це немає часу. Такі відео, як і будь-яка серьйозна справа, потребують ресурсу. Та я до цього обов'язково повернусь із великим натхненням. Українська мова — це не лише мовлення, знак відмінності нації, а й, головним чином, свята Вітчизна. Треба цього дотримуватись.
На твій погляд, чи стало на вулицях більше людей, які говорять "щирою українською"?
Насправді не так важливо, щоб українська була щира. Головне, щоб це була українська.
Як вважаєш: краще почати говорити українською швидше, хай із русизмами та всілякими домішками, чи все ж таки почати вивчати "правильну мову" й переходити на неї поступово?
Суржик з часом перетвориться на красиву українську, якщо людина вивчає мову. Тільки б не російська.
Твої відео у TikToк про українську лайку набирають найбільше переглядів. Як так виходить?
По-перше, українська лайка — це дуже смішно. Я пам'ятаю, коли досліджував її в інтернеті, в старих словниках, я кричав на всю хату від сміху! Улюблених лайок в мене дуже багато! Озвучу просто кілька нових: "Борщ без м'яса — то зупа, хлоп без вусів — то дупа", "В сраку носом, товкти просо" (що означає "Нікуди ти не підеш")…
Оператор дронів
З 2019 до 2022 року ти був актором Театру на Подолі. Чому пішов звідти?
Бо складно стало поєднувати свій графік дубляжу та знімань із графіком репетицій і вистав. І поки вступати до театру не планую. Хоча хто його знає…
В одному інтерв'ю ти сказав, що опановуєш управління FPV-дронами та тактичну медицину. Чому саме дрони?
Так, вчуся потроху. Проходив безплатний онлайн-курс від psd.info. Раджу всім: дуже цінний матеріал. Саме дрони я обрав, бо стало цікаво. Чув, що це складно, вирішив спробувати. Насправді нічого складного, але практики треба багато.
Тобі 26 років, і майже три роки з них припали на велику війну. Не шкодуєш через це?
Не шкодую. Це свята війна за нашу свободу, і одного дня ми її здобудемо!
Які в тебе улюблені місця в Києві?
Найчастіше буваю в центрі та на Подолі. Не сказав би, що маю улюблені локації, бо насправді люблю весь Київ. Тож будь-де, навіть десь у спальних житлових масивах, можна знайти класні місця, дворики або кафешки. Люди впізнають мене дедалі частіше, на вулиці підходять фотографуватись, у магазинах... Тож тепер ви знаєте, де мене можна зустріти. (Посміхається.)
Текст: Оксана Гончарук