Кохання на відстані, або Як не втратити стосунки: розповідає психотерапевтка

Кохання на відстані, або Як не втратити стосунки: розповідає психотерапевтка Фото: Getty Images

З початком повномасштабного вторгнення велика кількість українців зіткнулися з таким явищем, як стосунки на відстані. Родини роз'їхались, матері рятували дітей, залишаючи свої домівки, підтримуючи зв'язок з чоловіками тільки на відстані. Хтось зміг знайти своє кохання десь на теренах інтернету, і розрада такої людини — у постійних розмовах онлайн. Так чи інакше кохання залишається, і його необхідно підтримати.

Вікторія Білобров
На фото: Лада Антомонова

Як будувати та підтримувати більш-менш здорові стосунки на відстані — відповідає психотерапевтка Лада Антомонова.

На початку було слово

Фото: Getty Images 

Якщо говорити про стосунки, що розпочалися та продовжуються у віртуальному середовищі, то необхідно пам'ятати, що все сказане потрібно ділити на 20. В тому числі й сказане тобою. Ми не настільки свідомі громадяни, щоб мати щирість за звичку, та не настільки міцні духом, щоб витримувати щирість у відповідь, тому прибріхувати для того, щоб справити враження — звичайна історія. Варто про це пам'ятати.

Як бути?

Перш за все не поспішати. Якщо тобі дійсно потрібні якісні, здорові стосунки, а не "рожеві єдинороги", то знадобиться багато часу. Вам обом потрібен час для зближення. І якщо це відбувається поступово — більше шансів, що ви будуєте стосунки з реальною людиною, а не з фантазією про цю людину у власній голові.

Не вимикати критичне мислення. Це важко, особливо коли почуття та фантазії рвуться на волю, але спробувати варто. Тобі варто пишатися собою, якщо вдасться чути те, що людина каже, а не те, що вам приємно було б чути. У віртуальних стосунках існує особливо велика проблема з розумінням повідомлень, оскільки ми часто додаємо їм інтонації, якої там не було. Наприклад, фраза "дякую за розмову" може бути просто даниною ввічливості, але за романтичного настрою хтось побачить у ній щось більше.

Говорити! Багато говорити! Не боятися запитувати та вчитися відповідати прямо. Стосунки на відстані крихкі, вони більш чутливі до найменших коливань екосистеми у парі, тому таїти образи чи недомовки — поганий варіант.

Виживають балакуни

Більше шансів на тривалий союз мають пари, у яких партнери багато розмовляють. І багато слухають. Дистанційні стосунки не виняток. Було б ідеально, якщо пара від самого початку домовилася, що щирість — основа їхньої комунікації. Якщо я можу сказати тобі усе (і хороше, і погане), ми можемо обговорити і подумати, що робити далі. Так виникає довіра і з'являється здорова прив'язаність. "І ти можеш сказати мені усе, моє кохання".

Правила підтримки стосунків на відстані

Віддавай перевагу відеодзвінку перед аудіо, голосовому повідомленню перед текстовим. Тут діє правило: краще один раз побачити, ніж один раз прочитати. Це мінімізує непорозуміння, проєкції та інші ігри розуму. Будь-яка проблема чи конфлікт — потенційна зона зближення. Коли пара конфліктує, ясніше видно цінності та зміст психічних процесів партнера, тож можна скористатися нагодою та з'ясувати реальні потреби людини. Та й про свої дізнатися у суперечці. У дистанційних стосунках важливо "долаюватися до кінця", повністю розряджатися, вичерпувати конфлікт так, щоб відключати відеозв'язок із легким серцем.

Є ще одне важливе правило у стосунках: твої потреби — це наші потреби, мої потреби — це наші потреби.

Тобто якщо тобі щось потрібно, то я з радістю долучуся до твоєї потреби, адже клімат між нами стане сприятливішим — і це добре позначиться на мені.

Довгоочікувана зустріч

 

Розвіртуалізуватися — критично важливий та бентежний крок для пари у дистанційних стосунках, якого може і й не бути. Це один із парадоксів стосунків на відстані: віртуальний роман цілком може лишатися віртуальним на роки, якщо фантазій людям достатньо і реальність загрожує прекрасній казці. Це не добре і не погано — краще бути чесним із собою та насолоджуватися ідеальними побаченнями у Мережі, знаючи, що справжні побачення можуть усе зіпсувати. Якщо довгоочікувана зустріч все ж таки намічається — намагайся не ускладнювати її. Просте побачення із прогулянкою, тихою розмовою, довгими паузами та тишею дозволить поступово склеїти тілесними відчуттями віртуальний і реальний образ партнера. Постарайся "не натягувати сову на глобус" і не силувати себе, якщо тебе спіткало розчарування. Як ні, то ні… Ми дорослі люди, і сценарій віртуального роману може передбачати і такий фінал.

Що робити, якщо дистанційне кохання згасає?

Якщо тобі шкода і ти хочеш боротися, варто знайти місце, після якого почуття почали охолоджуватися. Варто поговорити про це із партнером, удвох простіше шукати причину. Щира розмова може істотно допомогти та відновити сприятливий мікроклімат. Варто пам'ятати, що стосунки — наче рослини: ростуть, розвиваються та потребують пересадки у більші горщики. Якщо не займатися цим приємним типом городництва, то віртуальна закоханість має такий самий термін придатності, як і офлайнове — приблизно три роки. А далі? Далі — висаджувати у відкритий ґрунт і чекати плодів.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації