TUMAZAR: "Хейт — ще той двигун для просування музики"
Півмільйонна аудиторія у соцмережах, неординарні костюми та хіти у ТікТок — молодий артист TUMAZAR (Назар Туманік) з кожним новим синглом підкорює все більше слухачів. Ми поговорили з артистом про хейт, сольний альбом та новий
провокативний трек "БДСМ".
Назаре, з прем'єрою! У тебе вийшла нова пісня з епатажною назвою "БДСМ", про що вона?
Мій новий трек — це свіжий подих, відчуття свободи, вихід за прийняті суспільством рамки. У тексті простежується тема сексуальності та взаємин, про які не говорять на загал. "БДСМ" — це своєрідна спроба розібратися у складних почуттях та бажаннях. Мені дуже хочеться, щоб усі, хто послухає цей трек, отримали заряд енергії для того, аби нарешті відкрити себе справжніх, перестати боятись осуду як незнайомих, так і знайомих людей.
Твій трек "Плач" став вірусним у ТікТок, зібравши десятки тисяч відео інших користувачів під цей звук. Що саме ти хотів сказати цією піснею?
Трек "Плач" розповідає історію токсичних стосунків, коли люди перебувають в драматичному трикутнику Карпмана — по черзі грають ролі жертви, переслідувача та рятівника і насолоджуються цим. Наша з Кажанною пісня іронічно розкриває цю тему слухачам, ми намагаємося донести, що жити можна без постійних драм та емоційних гойдалок.
Як з'явилася ідея спільної роботи зі співачкою Кажанною?
Я хотів попрацювати з Кажанною ще до її хіта "Ти гірка". Першим написав, надіслав їй текст пісні англійською мовою, але Кажанна запропонувала перекласти його українською, щоб матеріал був більш співзвучним з аудиторією. Тоді трек зазвучав ще цікавіше, як на мене. Також ми доповнили зміст дуже неординарними і яскравими образами.
Вирішили взяти публіку епатажем?
Неординарні костюми — це все і для хайпу, і для епатажу, і для привернення уваги, і просто трендові та цікаві акценти. Я відчуваю себе самим собою у таких незвичайних костюмах, адже подібна гіперболізація показує моє іронічне ставлення до життя. Моя зовнішня частина передає всю мою несерйозність всередині. Образ Кажанни мені нагадує вчительку-готку з англійської мови та неслухняну панк-студентку, це така гаряча суміш.
Коли нам чекати на новий фіт?
Зараз я зосереджений на створенні сольних синглів, але фіти також будуть. Моя велика мрія — заколабитись із китайською зіркою. Азійський музичний ринок для мене дуже цікавий, і я б хотів, щоб мене слухали далеко за кордоном. Не дарма ж я веду китайський ТікТок (сміється) та написав пісню китайською.
Ти з популярного репетитора англійської мови перетворився на артиста, який концертує. Як тобі цей досвід?
Виступ в артпросторі Uyava — це найбільший та найкрутіший мій концерт. Я, до речі, зовсім не нервував, а просто вийшов та "запалив". Я настільки прокайфував цей момент, що в мене навіть відпав бодіпак. Шалені танці відвернули мою увагу від цього, тому я просто сподівався, що попаду у тональність. (Сміється.) Та головне не це, а емоції, які я зміг отримати та подарувати. Я насолодився і своїм виступом, і презентацією треку "Плач" із Кажанною. Цей концерт — один із найяскравіших днів, які зі мною трапились у 2023 році.
Чи є плани на сольний концерт та альбом?
Я не проти випустити альбом, але в мене поки недостатньо матеріалу для повноцінного альбому. Для цього треба ще більше ресурсів як людських, так і фінансових. Зараз я працюю над синглами й вважаю, що це поки найкращий шлях, адже альбоми дуже часто бувають недооцінені. Сольні концерти — це дійсно круто, та мені треба набрати свою аудиторію для них. Я, в принципі, можу заспівати й для 5 людей, і отримаю таке саме задоволення, як і від стадіонного натовпу, але потім буду у боргах, а це не круто.
Ти — зірка ТікТоку. Розкажи про свій шлях просування на цій платформі
Я вирішив почати співати ще задовго до створення акаунту у ТікТок. Але реалії такі, що бажання та мрії зовсім не збігаються із тим, як працює музична індустрія. Я не розумів, як треба просуватись, як домовлятись, як співпрацювати з лейблами. Тому вирішив шукати шлях, який мені у цьому допоможе — став популяризувати свою музику через свій акаунт у ТікТок, де я знімав і знімаю навчальні відео англійською. Це не було просто. Спочатку це були звичайні відео, потім я почав вчити людей англійської, розібрався з алгоритмами соцмережі, став використовувати їх для свого просування та пушингу своєї музики. Я не сидів на місці — пробував, навчався на помилках, експериментував ще більше, і так до сьогодні. Можливо, я б хотів обрати одну нішу: блогерство, музичну кар'єру чи репетиторство. Але я фінансую себе самостійно, тому зараз намагаюсь поєднати всі улюблені справи в одну, і це виходить. Сфери, якими я займаюсь, досить добре поєднуються, я роблю лише те, що мені дійсно подобається.
Чи хейтять твої музичні відео у ТікТок?
На моїх перших відео майже немає хейту. 99% усіх коментарів — це гарні відгуки з підтримкою. Щоб з'явився хейт, потрібні справжні тригери й вони ще той двигун для просування... Робити пісні без соціальних викликів важко, ідеальна картинка майже нікого не хвилює. Вона ніби нежива, а ось епатаж викликає емоції. Пісня "Плач" має безліч тригерів. Наші незвичайні яскраві образи, перевтілення, які ніхто не очікував, іронія та суцільний токсік. Трек, до речі, не зайшов моїй аудиторії на Facebook, бо там бачили мене лише гарним хлопчиком, а "Плач" перетворила мене на панк-рокера, бунтівника, ще й разом із готичною демонесою Кажанною (сміється). Хоча, якщо дивитись лише на показники охоплень, а не на коментарі, то пісня дійсно популярніша за інші. Вона потрапила на обкладинку Hot Hits від Spotify, а сингл залетів у чарти Spotify, Shazam, Deezer, а також Apple Music. Це говорить про те, що такий епатаж цікавіший. Але це не означає, що я так буду робити постійно. Я люблю й екстремальну пісню "Плач", і ліричну композицію Rings of Saturn.
Тебе ображають коментарі хейтерів?
Зараз хейту стало більше, але я знаю, як із ним працювати, тому мене важко образити, майже неможливо. Я давно пропрацював це питання і знаю, що погані коментарі, як і хороші, це не про мене, а про внутрішні болі коментатора. На всі відгуки, як хороші, так і погані, я реагую однаково. Я не даю собі впасти у відчай від негативу та не дозволяю гарним коментарям мене розпестити. Але читаю кожен відгук і вдячний за зворотний зв'язок. Це круто, коли люди знаходять час, щоб написати те, що вони відчувають від моїх пісень.
Чи плануєш ти спробувати опанувати нові музичні жанри?
В мене багато планів: я б спробував себе і в акторстві, і в дубляжі, відкрив би себе як рок-виконавця чи хіп-хоп-артиста. Мені цікаво пізнавати нове та пробувати себе у різних професіях. Це дуже розвиває та надихає.
Чому ти не пішов у якесь талант-шоу?
Талант-шоу безумовно дають багато трафіку, це гарний старт для молодих виконавців. Є багато успішних артистів, які починали свій шлях на "Україна має талант" чи "Голос країни", але я зовсім не формат таких шоу. Мені не подобається грати за правилами інших людей… це важко, це мене ламає. Я встановлюю власні правила та живу й працюю за ними, це надихає та дає більше простору для створення музики. Можливо, я просуваюсь не надто швидко, але мені подобається той результат, який я отримую, йдучи своїм шляхом. Якби всім заправляли лише талант-шоу, а не ТікТок чи рілз, я б навряд став відомим.
Як, на твою думку змінився музичний ринок України під час повномасштабної війни?
Мене дуже подобається, що українська музика набирає шалених обертів. З'являються нові обличчя, які популяризують багато різних жанрів, навіть ті, які особисто мені не до вподоби. Але це круто, бо завдяки різноманітності українці перестають слухати російське, не допомагають російським музикантам платити податки та в такий спосіб фінансувати війну. Щоб зруйнувати цю схему, варто підтримувати українських виконавців. Я за будь-яку музику від українців українською!
Кого з українських артистів слухаєш?
Як би це дивно не звучало, я не дуже люблю слухати музику. Але є такі артисти, чиї нові треки не пропускаю. Мені подобається The HARDKISS, TVORCHI, LATEXFAUNA, badactress та Кажанна. Це яскраві особистості та в них дійсно крута музика.
Чи є у твоєму репертуарі пісні про Київ?
Найуважніші слухачі знають, що я вже трохи згадував Київ у своїх треках. Наприклад, у "Плач" є такі рядки: "Знову зникнеш у метро, сльози ллються як Дніпро. Світ завмер, пустий вагон — як забути нам цей сон?". У Києві є метро і станція "Дніпро", звідки добре видно однойменну річку. Саме про них я і співаю.
За що ти любиш Київ?
Я обожнюю це місто, це мій дім. Я люблю Київ якимось особливим видом любові. Ніде не відчуваю себе настільки класно, спокійно, впевнено, як тут. Я завжди хочу повертатись у Київ. Дуже люблю Поділ, там завжди особливий вайб: стильні люди з просеко, гіпстери, бабусі, які годують котиків, старе місто поруч із яскравими барами — це якесь дивовижне поєднання, яке захоплює. Та й загалом жителі Києва усі дуже вайбові й дуже стресостійкі. Тут завжди шалений темп, набагато швидший, ніж в інших містах. У столиці постійно щось несеться: відкривають нові заклади, створюють круті простори, влаштовують класні заходи. Київ ніколи не спить, люди створюють це місто.