Співак Kornel про виклики столиці та приклади мужності під час війни

Співак Kornel про виклики столиці та приклади мужності під час війни Фото: пресслужба Kórnel

Kórnel — український selfmade співак, який з перших нот торкається справжнього. Артист, який без пафосу доносить найщиріші чоловічі почуття у своїх треках. Спеціально для видання "ТиКиїв" Kórnel розповів про творчість, брата у ЗСУ та виклики, які спіткали його у столиці. 


Про творчість:

- Музика супроводжувала тебе все життя. Про що звучить Kórnel?

Так, це абсолютна правда, музика зі мною з раннього дитинства. Це дало можливість глибше усвідомити цінність моєї місії, як музиканта. Своєю творчістю та особистим прикладом прагну розкривати слухачам справжню глибину чоловічого світу, який часто прихований за брутальністю. У цьому світі, окрім фізичної сили, є почуття, емоції, щирість, випробування не тільки тіла і духу, але й серця, вразливість, співчуття, справжня любов та повага до жінок.

- Твої треки дуже життєві й у них відчувається певна автобіографічність, ти пишеш пісні на основі власних життєвих ситуацій?

Фото: пресслужба Kórnel

Моя музика — справжня, вона з життя. На своєму шляху я зустрічаю багато викликів, які змушують мене відчувати, іноді навіть почуватися вразливо. Це стосується тонких тем, про які зазвичай чоловіки багато не говорять, тримають у собі, бо існують певні стереотипи про мужність. Для мене справжня мужність — це мати достатньо сміливості й відповідальності, щоб бути у контакті з собою, аби йти глибше, щоб не ховатися за уявним образом чоловіка, а досліджувати себе і свої справжні можливості у щирості та взаємодії зі світом. Кожна моя пісня — це результат мого особистого зцілення в різних життєвих питаннях, це підсумок пройденого іспиту життя, свідчення, що я засвоїв урок і прийняв його цінність.

- Трек "З тобою" сколихнув digital і радіоефіри, чи очікував ти такого результату? Чи можна вважати цей трек присвятою конкретній людині?

Звісно, що кожного разу, коли я випускаю нову пісню, я плекаю надію, що вона стане суперхітом, але також намагаюсь не втрачати "зв'язок із реальністю" та не завищувати очікувань. Я вірю, що все завжди відбувається пропорційно внутрішньому масштабу. Справді, щиро вражений і щасливий від того, який відгук отримала пісня "З тобою" у серцях українців. І так, моя муза зі мною, тому певною мірою це адресована пісня.

- Твій трек "Надія є" говорить про твоє гасло по життю? Kórnel оптиміст?
 

О, так! Я можу назвати себе оптимістом. Ідея зробити офіційний кавер на "Надія є" виникла якраз у той момент, коли я особисто проживав чергову внутрішню і зовнішню кризу, тож записуючи пісню, я ніби сам собі вкладав той головний меседж, який закладений у ній. Крім фізичної війни, зараз багато людей проживають внутрішні війни і я щиро бажаю усім віднайти в собі сили витримати всі випробування. Надія є і ми маємо в це вірити.


- Твоя нещодавня прем'єра "Спрага Незалежності" — це красиво про Україну. Чому вирішив написати саме таку пісню?

Вдячний за комплімент. Дуже пишаюсь цією піснею. "СН" — це спільна робота з українським реміксером Danny May. Саме він запропонував зробити щось разом.
Ми, як два затятих українці, починаючи роботу напередодні державних свят, точно розуміли, що не можемо проґавити можливості привітати всіх громадян зі святом, тому тема Дня незалежності стала тригерною. Водночас хотілось, щоб пісня не стала ситуативною і була актуальною на кожен день. Хочеться, щоб ця пісня підіймала відчуття гордості та любові за себе, за свою країну і за наш народ.
Вірю, що наша українська "спрага незалежності" приведе нас до перемоги й світлого майбутнього. Тепер це мій особистий гімн свободи і сподіваюсь, що він відгукнеться й іншим українцям не лише вдома, а й по всьому світу.

Про життя:

- Твій брат служить у лавах ЗСУ. Як тобі вдається підтримувати його морально? Як борешся з власними переживаннями з приводу рідної людини?

Фото: пресслужба Kórnel

Переживання за нього неможливо побороти, би живеш від дзвінка до дзвінка. Я пишаюсь ним. Вдячний йому за приклад старшого брата. Для мене він завжди був і є символом мужності, витримки та відданості своїй справі. Часом я ловлю себе на думці, що моральну підтримку він дає мені більше, ніж я йому. Зі слів брата, розумію, що перебуваючи під постійною загрозою для життя, внутрішня самомотивація відіграє важливу роль і часу на "розкисання" просто немає.

- Три правила життя від Kórnel

Не метушись та вирівняй спину! Більше слухай, ніж говори та думай перед тим, як щось казати. Відмінності у людях — це їхня унікальність, а не те, за що їх потрібно засуджувати. Живи серцем, люби та дій!

Про Київ:

- Ти родом не з Києва, тож що передувало твоєму переїзду до столиці? Твої перші враження про Київ?

Фото: пресслужба Kórnel

Так, я родом з Волині, але завжди знав, що буду жити в столиці. Передумовою переїзду став мій вступ до училища культури у 2006 році, з цього наша любов з Києвом і почалась.

- Які труднощі тебе спіткали у Києві? Твої асоціації з улюбленим містом?

Я б назвав це не труднощами, а природними етапами моєї еволюції. Тут сталось перше кохання, перша написана пісня, перші зароблені кошти, перше авто, перша зйомна квартира, перші невдачі та перші успіхи. Мрію, щоб і мої діти зростали у цьому місті й у них сталась така ж любов з цим містом, як і у мене.
Як співається у пісні виконавця Marbi: "Київ то є вдома".

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації