Топ-10 головних фільмів 21 століття від The Hollywood Reporter

Американське видання The Hollywood Reporter склало список з 50 найкращих фільмів 21 століття. Кінокритики зазначили, що до переліку увійшли стрічки, які вже витримали "випробування часом". Зауважимо, що до списку не потрапили фільми 2022 року. Також у переліку немає культових робіт Клінта Іствуда, Стівена Спілберґа чи Мартіна Скорсезе. Адже, як зазначають укладачі рейтингу, найкращі роботи цих режисерів були створені до 21 століття. Тож які стрічки посіли перші 10 місць – далі у матеріалі.
Пастка
На десятій сходинці – фільм "Пастка" Джордана Піла. Стрічка розповідає про темношкірого чоловіка Кріса, що приїхав у гості до батьків своєї дівчини. На перший погляд усе проходить спокійно, проте в їхньому маєтку Кріс дедалі більше почувається, немов у пастці. Всі, кого він там зустрічає, приховують якусь таємницю і проявляють дивний інтерес до Кріса.
Чотири місяці, три тижні і два дні
На дев'ятій позиції рейтингу – фільм, що переносить глядачів у Румунію кінця 80-х, в останні роки режиму Чаушеску. У центрі сюжету – дві подруги, Отілія і Гебіце, сусідки по кімнаті у гуртожитку. Коли Гебіце випадково завагітніла, вона зважується на аборт. Хоча комуністичний режим уже впаде, тоталітарні заборони все ще продовжують діяти, тож за це можна загриміти до в'язниці. Отилія наважується допомогти подрузі й знаходить для неї лікаря, а згодом і винаймає номер у дешевому готелі. Яку ціну доведеться заплатити дівчатам за свій вчинок?
Любовний настрій
Сюжет переносить глядачів у Гонког 1962 року. Дві подружні пари, Журналіст пан Чоу з дружиною і пані Су з чоловіком оселяються в сусідніх квартирах. Поки їхні партнери зникають на роботі чи в закордонних відрядженнях, Чоу і Су проводять багато часу на самоті та спілкуються одне з одним як звичайні сусіди. Все змінюється, коли вони дізнаються, що їхні партнери – коханці. Чоу і Су намагаються зрозуміти, як розпочався цей роман, і поступово зближуються.
Горбата гора
Американський фільм режисера Енга Лі, знятий за мотивами однойменного оповідання американської письменниці Енні Пру. Фільм здобув три статуетки "Оскар" та увійшов до рейтингу 30 найвидатніших ЛГБТ-фільмів усіх часів. Стрічка розповідає про непрості стосунки між ковбоєм Еннісом Дель Маром і працівником ранчо Джеком Твістом. Хлопці розуміють, що бути разом не можуть, адже такі стосунки були неприйнятними для тих часів. Тож кожен намагається влаштувати своє особисте життя. Утім, погодившись на ще одну зустріч розуміють, що не можуть жити один без одного. Їхні зустрічі триватимуть протягом 20 років.
Віднесені привидами
Єдина мультиплікаційна робота у добірці. Аніме про пригоди дівчинки Тіхіро у спустошеному місті. Під час переїзду її батьки заблукали у невідомому лісі. Поки Тіхіро досліджує околиці, її батьки під дією чаклунських чар перетворюються на свиней. Щоби врятувати їх, дівчинка вирушає у дивне місто, населене могутніми богами та давніми духами. Мультфільм "Віднесені привидами" – одна з найуспішніших робіт за всю історію японської анімаційної студії "Гіблі", що вже давно асоціюється з ім'ям Хаяо Міядзакі.
Малголланд Драйв
На п'ятому місці – культовий фільм відомого американського режисера Девіда Лінча. У цьому психологічному трилері, знятому у 2001 році, режисер у притаманній йому сюрреалістичній манері описує життя в Голлівуді. Кінострічка допомагає зануритись у світ краси та занепаду, слави та вбивств, фільмів і натовпу, який може бути лише в Лос-Анджелесі. Або принаймні в культовій інтерпретації Лінча.
Зодіак
Четверте місце посідає ще один трилер. Це фільм одного з найяскравіших "новобранців" Голлівіду дев'яностих Девіда Фінчера. Кримінальний шедевр під назвою "Зодіак" розповідає історію полювання на серійного вбивцю із Сан-Франциско на прізвисько Зодіак. Режисеру вдалося створити підсвідому загрозу та атмосферний тиск, що проникає в кожен кадр. У головних ролях – тріо неймовірно харизматичних акторів: Марк Руффало, Роберт Дауні-молодший та Джейк Джилленгол.
Фермери і я
Третє місце належить французькому документальному фільму французької кінорежисерки Аньєс Варди "Фермери і я". Знята на початку цього сторіччя, стрічка від першої особи поетично та зворушливо розповідає про ремесло збирача. Варда заходить у музеї, щоб показати полотна, на яких зображені збирачі минулого, їздить картопляними полями та виноградниками, де закінчився збір урожаю, а також потрапляє на ринки відразу після закриття. Критики називають цей фільм ліричною медитацією про час, старіння, корисність і ремесло, що змушує світ обертатися.
Всередині Люїна Дейвіса
На другому місці – музична драма братів Ітана та Джоела Коенів. Стрічка розповідає про музиканта-невдаху, що намагається прокласти собі шлях на велику сцену в Нью-Йорку кінця 1950-х. Виявляється, що шоубізнес – це не магічно забарвлена меритократія, як нас запевняють голлівудські фільми. І хоча Коени не перші, хто розвіяв цей міф, те, саме вони створили найбільш приголомшливу на сьогодні стрічку.
Один і два
Почесне перше місце редакція The Hollywood Reporter віддає стрічці Едварда Янґа "Один і два". Хоча роботу над фільмом було завершено у 1999 році, прем'єра відбулася лише навесні 2000 року. Це епічний тригодинний портрет тайбейської родини, яка складається з кількох поколінь. Стрічка показує розпал кризи і сповнена тихої люті та відчаю, але також гумору і романтики. Цей фільм приніс Янґу шалений успіх і закріпив репутацію провідного режисера нової тайванської хвилі, що виникла на початку нульових.
Повний список фільмів доступний за посиланням.