0:00/0:00

10 виставок липня, які треба побачити!

10 виставок липня, які треба побачити! Фото: картина Саші Луньової "Годування"

Липень у Києві як ніколи багатий на цікаві виставки. Ми відібрали 10 найцікавіших, серед яких — експозиції живопису, графіки, скульптури, цікаві інсталяції, документальна виставка й навіть гастрономічна!

"БЖ-АРТ: на правах спільноти"

Фото: фрагмент експозиції "БЖ-АРТ". Джерело: Facebook Олексія Белюсенка
  • ДЕ? "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9
  • КОЛИ? До 10 серпня, 11:00-18:00 (крім понеділка та четверга), вівторок — 11:00-19:00. Каса працює до 17:20 (у вівторок — до 18:20)
  • СКІЛЬКИ? 200 грн (пільгові категорії — 100 грн)

Найбільша мультидисциплінарна експозиція літа — виставка, присвячена сквоту "БЖ-АРТ", який виник 1994 року на Великій Житомирській, 25/2, де художники створили простір, вільний від академічних норм та стилістичних обмежень.

Фото: фрагмент експозиції "БЖ-АРТ". Джерело: Facebook Олексія Белюсенка

Виставка "БЖ-АРТ: на правах спільноти" — масштабне дослідження спадку сквоту на Великій Житомирській та його впливу на сучасне українське мистецтво.

Фото: фрагмент експозиції "БЖ-АРТ". Джерело: Facebook Олексія Белюсенка

Проєкт складається з робіт 45 художників із різних міст України та діаспори: живопис, скульптури, інсталяції, відео, ленд-арт, перформанси. Особливе місце посідає реконструкція виставки "БЖ-АРТ" 1998 року.

Фото: фрагмент експозиції "БЖ-АРТ". Джерело: Facebook Олексія Белюсенка

Для експозиції підготували спеціальний плейлист — добірку улюблених композицій митців і кураторок. Не забудь взяти навушники!

"На фестини до Києва. Смачна історія крізь віки"

  • ДЕ? Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7, 3 поверх
  • КОЛИ? До 20 липня, ср-нд, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? 160/80 грн (повний/пільговий)

Масштабний виставковий проєкт "На фестини до Києва. Смачна історія крізь віки" покликаний показати розвиток міської гастрономічної культури — від часів Київської Русі до сьогодення.

Які смакові вподобання мали кияни княжої доби? Чим частували гостей козацькі старшини? Якими були правила етикету у вишуканому товаристві Києва ХІХ століття? На яких харчах виживали містяни в буремні роки ХХ століття — і через що пройшли в період сумнівних соціально-політичних експериментів радянського часу? Якою є сучасна українська кухня та які гастрономічні принади нам вдалося зберегти до сьогодні?

Відповіді на ці питання ти дізнаєшся, відвідавши виставку. А кіностудія Film.ua спеціально для цієї події відтворила та зафільмувала п'ять рецептів страв, що ілюструють різні історичні епохи.

"Майстерня"

  • ДЕ? Галерея "РА", вул. Б. Хмельницького, 32
  • КОЛИ? 4-17 липня, пн-пт — 13:00-18:00, нд  — 13:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Митці Дмитро Максименко, Світлана Ратошнюк та Олексій Сай винаймають спільну майстерню вже понад два десятиліття. Змінивши кілька локацій, вони тримаються разом у будь-якому приміщенні.

Тож і виставку влаштували спільну: на ній представлені графічні роботи Дмитра Максименка — серія "Казки-плитки" та окремі зразки різних років, текстильні роботи Світлани Ратошнюк із серії "Сльози Гваделупи" та графічні серії Олексія Сая "Пейзажі, створені шуруповертом" і "Заяви".

"Зі стелі"

  • ДЕ? ЦСМ "Білий Світ", вул. Євгена Чикаленка, 21а
  • КОЛИ? 3-20 липня, ср-нд, 11:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

На цій виставці робіт Саші Луньової можна побачити яскравий наївний живопис із сюрреалістичними сюжетами на межі реальності та сновидінь.

Образи картин мисткині взяті буквально зі стелі — адже Сашина стеля у спальні вкрита рідкими шпалерами, які являють їй дивних створінь і неможливі сюжети. Ці послання Луньова перенесла на полотна.

"Зшивати небо"

  • ДЕ? Галерея The Naked Room, вул. Рейтарська, 21
  • КОЛИ? До 10 серпня, нд-чт  — 8:00-20:00, пт-сб  — 8:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Довгоочікувана виставка Дарії Кузьмич у співпраці з її мамою, художницею та майстринею з текстилю Світланою Селезньовою. Виставка поєднує текстиль і мозаїку та зосереджена на образі вільного неба як втіленні свободи тіла й духу.

Це багатошарова інсталяція, де легкість текстилю протиставлена важкості смальти та цементу.

Експозицію доповнять роботи останніх років, розміщені у The Naked Storage на Золотоворітській та в майстерні Дарії Кузьмич на Кудрявці.

Серед них — текстильні композиції, зроблені для нереалізованої у The Naked Room виставки 2022 року, персональні твори Світлани Селезньової, а також монументальне текстильне панно Дарії, присвячене підриву Каховської дамби та його наслідкам.

"Хвилі Кривенко"

  • ДЕ? Галерея MISTRIKA, вул. Набережно-Хрещатицька, 25
  • КОЛИ? Вт-нд, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Виставка робіт Миколи Кривенка — українського художника, графіка та скульптора.

У новому проєкті "Хвилі Кривенко" художник продовжує дослідження сутності абстракції як самодостатньої мови. У його живописі кожна лінія, мазок і колірна пляма живуть власним життям.

Микола Кривенко й досі шукає відповіді на запитання: що таке нефігуративний живопис сьогодні? Чи є сенс там, де немає символу? У час надлишку образів і повідомлень його роботи стають простором для медитативного споглядання, очищення та повернення до себе.

"Коли каштани в Києві цвітуть"

  • ДЕ? Музей Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9
  • КОЛИ? До 31 серпня, ср-нд, 10:00-18:00 (каса — до 17:15)
  • СКІЛЬКИ? 100 грн (повний), 50 грн (пільговий)

Офіційно каштан як візуальний символ Києва закріпився в радянські часи. Проте цей виставковий проєкт доводить, що роман каштанів і киян пережив імперію.

Ми завжди можемо озирнутися назад і побачити орнаменти Кричевського та Нарбута, почитати поезії Павличка та Стуса, поспівати пісні Івасюка чи Майбороди. Це наш каштановий спадок, на який можна спертися. Сьогодні каштани переживають з нами їхню третю війну в Києві — і вони досі лишаються не лише привабливими декораціями міста на Дніпрі, а й можливістю для психологічного розвантаження та відновлення, — кажуть творці виставки.

В експозиції представлені роботи Олени Зарецької, Олександра Грехова, Аліни Гаєвої, Катерини Вільховецької, Вєри Бланш, Катерини Беслік, Віри Мухіної, Радислава Дзюби та інших митців — графіка, живопис, кераміка, текстиль тощо.

"7" — це "Мистецтво": бібліотека Музею Ханенків"

  • ДЕ? Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17
  • КОЛИ? До 14 вересня, ср-нд, 10:30-17:30, чт — 12:00-19:30
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Музей Ханенків представляє виставку, яка розповідає історію унікальної книгозбірні Ханенків та музейної бібліотеки, створеної на її основі. У середині 1920-х років бібліотека музею впровадила універсальну десяткову класифікацію (УДК). Відтоді більшість книжок у її фонді маркували з цифри 7, що відповідає галузі "Мистецтво".

15 грудня 1918 року Варвара Ханенко передала в дар Українській академії наук своє "зібрання пам'яток мистецтва та старовини й бібліотеку при ньому" з умовою, що музей та бібліотека будуть відкритими для публіки.

Цей проєкт розповідає про різні періоди в житті музейної бібліотеки.

У чотирьох залах музею представлені архівні документи, мистецькі видання, книги з дарчими написами відомих діячів, іменні примірники, зразки "друкованої продукції", набори листівок і репродукцій, популярні мистецькі видання.

Упродовж виставки відбудуться майстер-класи зі створення паперу, виготовлення мармурування, монотипії, а також кураторські екскурсії та тематичні зустрічі.

"Янніс Кунелліс: Без назви, 1997/2025"

  • ДЕ? Староакадемічний корпус Києво-Могилянської академії, вул. Григорія Сковороди, 2
  • КОЛИ? До 1 вересня, ср-нд, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Ця виставка — реконструкція київської інсталяції 1997 року Янніса Кунелліса, одного із засновників напрямку arte povera ("бідне мистецтво"). Тоді виставка відбулася в Центрі сучасного мистецтва Сороса, і її кураторкою була Марта Кузьма, яка й створила сьогоднішню реконструкцію.

1997 року Кунелліс встановив уздовж нефа сталеві балки, з яких звисали українські церковні дзвони. Для цієї інсталяції 14 дзвонів, датованих 1688–1925 роками, із православних і католицьких церков різних регіонів України позичив Музей дзвонів із замку Любарта в Луцьку, а деякі надав Софійський собор у Києві. Як колись просив Кунелліс, для дзвонів без язиків відлили відсутні била, щоб відновити потенціал їхнього звучання.

"Херсон: Степ тримає"

  • ДЕ? "Мистецький арсенал", вул. Лаврська, 10-12
  • КОЛИ? До 28 вересня, ср-нд, 12:00-20:00 (каса працює до 19:30)
  • СКІЛЬКИ? 150 грн, пільговий квиток — 80 грн, сімейний — 400 грн

Створення виставки "Херсон. Степ тримає" ініціювали творці фільмів "Українські шерифи", "Вулкан" та "Редакція" — режисер Роман Бондарчук і сценаристка та продюсерка Дар'я Аверченко.

Виставка присвячена Херсонщині — багатостраждальному українському Півдню, який від початку повномасштабного вторгнення тримає оборону й потерпає від агресії ворога.

Фільми Романа й Дар'ї та матеріали до них стали основою великої експозиції, що охопила п'ять залів "Мистецького арсеналу". Виставка містить спеціально розроблені архітектором Олександром Бурлакою інсталяції, а також відео- та фотопроєкти, художні відео авторської групи та понад тридцять мультимедійних матеріалів, натхненних фільмами.

Читай також: Бабак, шерифи й любов. Що можна побачити на виставці "Херсон. Степ тримає"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації