5 українських фільмів, на які ми чекаємо цієї весни

Поділитися

5 українських фільмів, на які ми чекаємо цієї весни

5 українських фільмів, на які ми чекаємо цієї весни Фото: Getty

Український кінематограф нині переживає небувалий підйом, чи не найбільший за всі роки незалежності. Вітчизняні стрічки все частіше з'являються не лише у вітчизняному, а й у світовому кінопрокаті, їх презентують на міжнародних кінофестивалях та конкурсах.

Сьогодні на великі екрани виходить український документальний фільм про російсько-українську війну "Життя на межі". Але це не єдина стрічка, яка порадує нас цієї весни. Ми зібрали п'ять найочікуваніших картин українських режисерів. 

Життя на межі (реж. Павло Пелешок)   

Прем'єра: 16 березня 

Картина розповідає про історичні події в Україні з 2014 року. Це єдиний фільм, який охоплює весь період російсько-української війни. Для створення стрічки використали понад 640 годин архівних матеріалів, які режисер Павло Пелешок і продюсер Юрко Іванишин знімали на війні. Іванишин зізнається, що вони мали на меті показати правду про Україну та викрити російські фейки, щоб не допусти подібних воєн на європейському континенті. 

Це фільм-маніфест про нас, українців, і наші цінності, про неймовірно складний та жахливий шлях, який ми пройшли за останні 8 років, – розповів режисер картини Павло Пелешок. 

Памфір (реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук) 

Прем'єра: 23 березня 

Дебютна повнометражна стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука. Події драми розгортаються на заході України напередодні традиційного карнавалу Маланки. Коли Памфір повертається додому, дізнається, що його син підпалює молитовний дім. Головний герой змушений відновити зв'язок зі своїм кримінальним минулим. Як тепер головний герой "замолюватиме" гріхи й виправлятиме страшні помилки сина?

Ми цілісні, не лише коли фізично захищаємо свої територіальні кордони, а й коли відстоюємо ментальну та культурну боротьбу, тримаючи цю цілісну форму як держава, як нація, як народ, – каже режисер стрічки Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Бачення метелика (реж. Максим Наконечний)  

Прем'єра: 6 квітня

За сюжетом головну героїню, аеророзвідницю добровольчого батальйону Лілію Василенко з позивним "Метелик", звільняють після двомісячного полону у так званій ДНР на умовах обміну. Вона возз'єднується з сім'єю, але вдома дізнається, що вагітна від наглядача, який зґвалтував її. Ця дитина приречена на смерть від початку свого існування перш за все для самої Лілії, але перед абортом вона починає сумніватись. Близькі намагаються прийняти це її рішення, але їм все важче знаходити спільну мову. 

"Бачення метелика" – дебютна повнометражна робота режисера Максима Наконечного. Сценарій фільму він написав спільно з письменницею та режисеркою Іриною Цілик. У головній ролі – акторка Рита Бурковська. 

Люксембург, Люксембург (реж. Антоніо Лукіч) 

Прем'єра: 13 квітня

Другий фільм Антоніо Лукіча, відомого завдяки комедії "Мої думки тихі". За сюжетом протилежні за характером брати-близнюки дізнаються, що батько, який покинув їх у дитинстві, помирає в далекому для них Люксембурзі. Один із братів вирішує поїхати до батька, тоді як інший робить усе можливе, щоб завадити братові. Коля – поліціянт, Вася – водій маршрутки. Тоді як один схильний до порядку, інший влаштовує хаос. Урешті-решт несподівано для них самих брати вдвох вирушають на зустріч із батьком. Однак чи виправдає ця подорож їхні сподівання?

Еґреґор (реж. Станіслав Капралов) 

Прем'єра: 20 квітня

Містичний трилер режисера Станіслава Капралова з інтернаціональним акторським складом. Нью-йоркський детектив Артур, який отримує зашифроване послання та авіаквиток до Києва від університетського професора, з яким довго не спілкувався. Згодом він з'ясовує, що професор нібито наклав на себе руки, а його донька Леся тепер під прицілом невідомих.... Тож детектив має розплутати загадкове вбивство викладача.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації