6 книжок про Олімпійські ігри
Якщо ти з тих людей, яким цікаво не тільки дивитися трансляції найважливіших спортивних змагань світу, але й важливо знати історію створення Олімпійських ігор, з'ясувати те, як влаштована їхня "внутрішня кухня", й дізнатися про неймовірні життєві та професійні шляхи до олімпійських перемог, то ми підібрали для тебе 6 книжок на цю тему.
Деніел Джеймс Браун, "Диво в Берліні. Як дев'ять веслярів поставили нацистів на коліна"
Книга має дві сюжетні лінії. Перша — розказує історію американської команди веслярів із Вашингтонського університету, яка виграла золоті медалі на Олімпійських іграх 1936 року в Берліні. Ця книга захоплює не лише своїм спортивним духом, а й багатошаровою розповіддю про мужність, єдність і витривалість. На тлі Великої депресії, коли США переживали важкі часи, ці студенти змогли об'єднатися й подолати всі труднощі, щоб досягти вершини у своєму виді спорту. Книга базується на спогадах головного героя, його друзів і родичів, а також на архівних матеріалах.
Друга лінія переносить читачів до Німеччини, де Гітлер готується до Другої світової війни, використовуючи Олімпіаду-1936 як інструмент пропаганди.
Книга сподобається всім, хто захоплюється історіями про людську стійкість і командний дух. Вона буде цікава шанувальникам історії спорту, а також тим, хто любить читати про особисті перемоги над труднощами.
Геннадій Ніколайчук і Максим Андрущенко, "Спорт поза політикою"
Ця книга, видана у червні 2024 року, досліджує взаємозв'язок між спортом і політикою. Автори — кандидати політичних наук протягом останніх 10 років аналізували, як спорт впливає на національні інтереси та безпеку. Вони підкреслюють важливість спортивної дипломатії, особливо в умовах воєнних дій, і пропонують створення "інституту спортивних дипломатів", що об'єднуватиме спорт, лідерів громадської думки та державних очільників для впливу на міжнародну політику.
Автори доводять, що спорт може бути потужним інструментом політичної боротьби та соціальних змін, і пропонують креативні кейси для використання спортивної дипломатії в реальних умовах. Книга сподобається тим, хто цікавиться політичними науками, спортом і його впливом на суспільні процеси.
Ірина Тараненко, Марта Лешак, Марія Воробйова, Анна Плотка, "Книга-мандрівка. Літні Олімпійські ігри"
Кожен розворот книги представляє різну епоху розвитку людства: від античності до сучасності, демонструючи розвиток і трансформації Олімпійських ігор. Можна дізнатись, як Олімпіада об'єднувала п'ять континентів своїми кільцями, навіть у часи руйнування імперій та глобальних змін. Також — про видатних спортсменів, їхні перемоги та невдачі, сльози та радість, бойкоти та конфлікти, які супроводжували змагання.
Олімпіада — не лише про спорт, а й про розвиток людства. "Книга-мандрівка. Літні Олімпійські ігри" містить сімсот фактів, що через спортивні досягнення розповідають про ключові моменти нашої спільної історії.
Ця книга надихне прагнути до власних "олімпійських медалей" у житті, стане цікавою для всіх, хто захоплюється спортом, історією й досягненнями людства.
Джеронімо Стілтон, "Врятувати Олімпійські ігри"
Це дитяча книга про пригоди Джеронімо Стілтона, відомого мишачого журналіста й письменника. Мета головного героя та його друзів — змінити результати перших у новітній історії Олімпійських ігор, що відбулись у 1896 році.
Використовуючи машину часу, Джеронімо та його команда потрапляють у неймовірні пригоди, зустрічають відомих історичних постатей та беруть участь у важливих історичних подіях.
Книга сподобається дітям та підліткам, які люблять пригоди, історію та яскраві ілюстрації. Фанати Джеронімо Стілтона (а у цій серії вийшло 19 графічних романів та 7 книжок) знайдуть у цьому томі нову захопливу історію. Також "Врятувати Олімпійські ігри" припаде до душі тим, хто цікавиться міжнародними змаганнями й історією спорту.
Енді Булл, "Королі швидкості"
Події книги відбуваються у 1930-х, коли світ стояв на порозі глобального конфлікту, але все ще захоплювався швидкістю й адреналіном. Бобслей, як новий і небезпечний вид спорту, вимагав надзвичайної майстерності та хоробрості. У центрі розповіді — чотири чоловіки, які перемогли на зимових Олімпійських іграх у Лейк-Плесіді 1932 року та прожили надзвичайні життя. Це історія про їхні досягнення, ризики та пригоди, а також про їхній внесок у розвиток цього екзотичного й небезпечного спорту — бобслею.
Серед героїв книги є Едді Іган — боксер-важковаговик і юрист, єдина людина, яка виграла золото і на літніх, і на зимових Олімпійських іграх.
Олександр Малий, "Олімпійські ігри(ща)"
І наостанок — іронічна й легка розповідь про світ стародавньої Греції, написана на сучасний лад. Олександр Малий вдало поєднав міфи та буденні справи жителів Олімпу, створивши світ, де боги також мають свої проблеми та забавки. Ця книга пропонує зовсім інший погляд на життя богів Олімпу та стародавньої Греції.
Автор показує, що боги були схожі на звичайних людей, які зіштовхувалися з повсякденними проблемами та розвагами: вони кохали, зраджували, пліткували, пиячили, і лише інколи здійснювали якісь подвиги. Вся ця буденність представлена в гіперболізованих божественних пропорціях, що надає книзі особливого шарму. Твір можна рекомендувати як веселу й цікаву альтернативу традиційним міфологічним оповіданням.