7 книжок, які презентували на фестивалі Kyiv Book Weekend

7 книжок, які презентували на фестивалі Kyiv Book Weekend Колаж: "ТиКиїв"

Книжковий фестиваль Kyiv Book Weekend уперше провели 8-10 грудня. Окрім ярмарку, дискусій, майстер-класів та автограф-сесій, у програмі були презентації. 

"ТиКиїв" є інформаційним партнером заходу та в цьому матеріалі розповідає про сім книжок, які представили на Kyiv Book Weekend. Це цьогорічні новинки від українських авторів. 

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 11-15 грудня

Спадок

Книга Спадок
Фото: КСД

Авторка: Люко Дашвар
Видавництво: КСД

Головний герой детективного роману — архітектор Гнат Куроган, який мешкає в маєтку під Києвом. З нагоди його 88-річчя приїжджають сини та онука. Вони сподіваються отримати якомога більшу частину спадку. Напередодні святкування одного із синів знаходять зарізаним у бібліотеці замку, за сюжетом. 

Люко Дашвар — лауреатка відзнаки "Золота письменниця України", а також премій "Коронація слова" за "Село не люди" і "Книга року BBC" за "Молоко з кров'ю". Її книжки продали загальним накладом у понад 800 тис. примірників.

Свій 13-й роман авторка почала у перші дні повномасштабного російського вторгнення. За її словами, це твір про наше остаточне прощання з СРСР. Головною темою називає стосунки між членами родини, частина з яких жила в Києві, а інша — у Москві. Вони зустрічаються в маєтку засновника роду. Події розгортаються протягом тижня й закінчуються у другий день повномасштабної війни.

Я шукала українське слово, в якому б сховався той жах, який залишила нам росія. Книжка про те, як у наш СПАДОК проліз русскій АД. Деякі читачі дорікають: нащо така страшна назва, виділений АД у СПАДКУ, радикальна обкладинка. Московський АД, що проліз у наш СПАДОК, в реальності набагато страшніший, ніж у моїй новій книзі, — пише Дашвар. 

Бунт проти імперії: українські шістдесятники

Книга Бунт проти імперії: українські шістдесятники
Фото: "Абабагаламага"

Автор: Радомир Мокрик
Видавництво: "Абабагаламага"

Книжка присвячена митцям покоління шістдесятників, "об'єднаним між собою спільними переконаннями, боротьбою, чесністю". Досліджує ідеї, цінності та досягнення представників руху. Серед героїв — Ліна Костенко, Іван Дзюба, Василь Симоненко, Іван Драч, Алла Горська та інші діячі, які "творили нову культуру всупереч радянській ідеології".

Видання виросло з дисертації про шістдесятників і колоніальний дискурс радянської культури в Україні часів хрущовської "відлиги" 1956-1964 років. Історик Радомир Мокрик захистив її у Карловому університеті у Празі. Нині він — співробітник Інституту східноєвропейських студій філософського факультету.

Книжка є спробою побачити в когорті шістдесятників живих людей — з їхніми сумнівами, коливаннями, інтелектуальною відвагою та блискучими талантами. У певному сенсі побачити цих молодих талантів без "забронзовілості", з якою їх часто подають шкільні підручники. Тим більше, що самим шістдесятникам "забронзовілість" аж ніяк не притаманна, — пише Мокрик.

Фриланс здорової людини

Книга Фриланс здорової людини
Фото: Vivat

Авторка: Тетяна Гонченко
Видавництво: Vivat

Книжка розкриває тему фрилансу — форми зайнятості, яка "зараз на своєму піку". Йдеться про те, як працювати віддалено й не прив'язуватися до одного роботодавця. Зокрема, де шукати замовлення, як вести переговори й не провалювати дедлайни, як налагодити тривалу співпрацю.

Журналістка і блогерка Тетяна Гонченко провела 20 інтерв'ю з виконавцями та замовниками, "щоб вивести формулу комфортного фрилансу". Книжку називає добіркою історій і лайфхаків для тих, хто давно мріяв звільнитися в нікуди.

Максимум користі, мінімум води, купа інструментів, відверті реальні історії й майже розмовний стиль. Головна фішка в тому, що я відійшла від звичайного підходу до книжок такого типу: "беремо власний досвід, навички й думки і просто оформлюємо все це у великий текст". Хотілося розпитати — як це відбувається в інших. А головне — попитала й у замовників, як з ними працювати, — пише Гонченко.

Шалені авторки. Мала проза українських письменниць

Книга Шалені авторки. Мала проза українських письменниць
Фото: "Віхола"

Упорядники: Віра Агеєва, Ростислав Семків
Видавництво: "Віхола"

Антологія містить вибрані тексти 12-ти українських письменниць 19-21 століть. Від повісті "Три долі" Марка Вовчка 1861-го до повісті "Після третього дзвінка вхід до зали забороняється" Оксани Забужко 2017 року. Серед інших представлених авторок — Ольга Кобилянська, Леся Українка, Софія Яблонська, Ірина Вільде, Людмила Таран.

Збірку короткої прози упорядкували літературознавці Віра Агеєва та Ростислав Семків. До видання взяли твори, про які розповідали на ютуб-каналі "Шалені автор(к)и".

Це своєрідна мандрівка крізь останні два століття, під час якої різні авторки, маючи несхожі стильові уподобання й естетичні орієнтації, змальовують усю множинність і складність жіночого досвіду. Перед читачами постануть декадансні персонажки Ольги Кобилянської, екзотичні героїні Софії Яблонської, рішучі бунтарки Ірини Вільде. Є й найбільш резонансні тексти сучасних письменниць, зокрема Оксани Забужко і Людмили Таран, — сказано в анотації.

До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму

Книга До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму
Фото: "Кліо"

Авторка: Лариса Якубова
Видавництво: "Кліо"

Книжка аналізує зародження та еволюцію "русского міра" й рашизму, досліджує російський народ і тоталітарну систему. Зокрема, відповідає, як відродження імперії стало національною ідеєю росії, а політтехнологія "русского міра" — фундаментом рашизму, чому геноцид українців набув новітніх форм та як подолати окупанта.

Працю написала історикиня Лариса Якубова. За її словами, українцям та іноземцям важливо розуміти, чим є путінська росія та її народ, які процеси лежать в основі сучасних подій і чи можливі їхні деконструкція та знешкодження.

З 2014 року український народ мужньо протистоїть російській збройній агресії. Україні в ціннісній битві світів випала місія підвести риску під пів тисячоліттям невпинної брехні й неодноразового відтворення імперії зла в нових історичних формах, — зазначено в описі.

Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохалися у середньовіччі

Книга Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохалися у середньовіччі
Фото: "Віхола"

Авторка: Стефанія Демчук
Видавництво: "Віхола"

Книжка розвінчує стереотипи про середньовіччя. Розповідає, що в ту добу їли та пили, як виховували дітей і чим лікувалися, як навчалися та в які ігри грали, чого боялися та як святкували, яке мали статеве життя та як сповідувалися.

Історикиня Стефанія Демчук у монографії стверджує, що середньовіччя не було "темним" або "диким". Для цього висвітлює ключові аспекти життя людини тієї епохи від народження до смерті. Як зазначено в анотації, авторка "оживляє людей минулого, говорячи про цей час без міфів і табу".

Я писала цю книгу з любов'ю до середньовіччя. Різноманітного і довгого, яке тривало від зародження християнства до постреформаційних релігійних війн, від потрясіння до потрясіння. Зрештою, яка ще доба може нам бути більш близькою, ніж та, що народилася та закінчилася у найбільших кризах старого світу? — пише Стефанія Демчук.

Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят

Книга Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят
Фото: "Лабораторія"

Авторка: Дар'я Анцибор
Видавництво: "Лабораторія"

Книжку позиціюють як путівник світом різдвяно-новорічних традицій. У дослідженні йдеться про те, як виникли й розвивалися зимові свята на території України. 

Авторка — фольклористка та антропологиня Дар'я Анцибор. У книжці вона говорить про символи традиційного й сучасного українського Різдва. Про Миколая та його зв'язок із Сантою і постать Діда Мороза. Про співіснування практик святкування Різдва у містах і селах. Про формування нових канонів під впливом радянської влади й у часи Незалежності.

Усе почалося з того, що мене тригерили містифікації довкола Миколая, Діда Мороза, ялинки та подарунків. Тож представляю наукпоп, у якому пояснено генеалогію наших улюблених свят і персонажів. Коли і як в Україні почали ставити ялинку? Як Миколай став дарувальником? Що там з дорадянською історією Діда Мороза і Снігуроньки? І ще купа цікавих питань. Ідеальний міфорозбивний подарунок, — пише Дар'я Анцибор.

Читай також: Сергій Жадан: "Ми не перемагаємо у війні Пушкіна проти Шевченка"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

У Київському університеті Шевченка встановили рекорд з найшвидшого випуску книги - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Київському університеті Шевченка встановили рекорд з найшвидшого випуску книги

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації