6 книжок про продуктивність без стресу від коуча з досягнення цілей В’ячеслава Сухомлинова
Поняття "тайм-менеджмент" давно втратило свою актуальність: управляти часом вже всі навчились, але справжня проблема сучасних людей полягає в тому, що кожну годину збільшується кількість завдань і виконати їх усі неможливо. Через значний обсяг комунікації, месенджерів, соцмереж та проєктів нам потрібно вміти управляти не часом, а пріоритетами. Саме це і називається продуктивністю — вміння ставити цілі, виділяти найважливіше та йти до мети.
6 книг, які допоможуть тобі стати продуктивнішим, уникаючи зайвого стресу, рекомендує В'ячеслав Сухомлинов — експерт зі створення, запуску та підтримки систем досягнення амбітних цілей на персональному та організаційному рівнях. Він є першим індивідуальним коучем системи GTD®️ в Центральній та Східній Європі. GTD або Getting Things Done — це система, що допомагає упорядкувати справи, а ще однойменна книга Девіда Аллена, яку він видав у 2001 році. Вона стала бестселером та перекладена на 30 мов, а самого автора нині вважають одним із найвпливовіших теоретиків продуктивності.
В'ячеслав почав займатися продуктивністю не просто так: у 25 років він став одним з наймолодших директорів McDonald's Україна, згодом — топ-менеджером ресторанної мережі у Києві. Серед клієнтів GTD-технології Сухомлинова: МХР, McDonald's, Philip Morris Ukraine, Sigma Software, Такеда, Шериф та інші. Крім того, чоловік — батько трьох синів, багаторазовий марафонець та фінішер IRONMAN.
До вивчення продуктивності В'ячеслава Сухомлинова мотивує свобода та вивільнена енергія, які виникають у результаті зосередження над своїми пріоритетами та працездатністю, а також звільнення від стресу та перманентного почуття провини за невиконані зобов'язання. Якщо це мотивує і тебе, то рекомендуємо вибрати якусь із цих шести книжок.
Девід Аллен, "Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу"
Найголовніша та найперша книга із продуктивності та технології GTD. У ній Девід Аллен ознайомлює з простими методиками, спрямованими на підвищення ефективності, розповідає, як розробити правильний підхід до організації власного життя. Він стверджує, що наша продуктивність залежить від вміння розслаблятися. Свідомість має бути ясною, а думки — впорядкованими. Із книги ти дізнаєшся, як відокремлювати важливі справи від другорядних, як правильно визначати пріоритети, як планувати, як підвищити власну організованість, як заощаджувати час.
Девід Аллен вважається провідним авторитетом у сфері організаційної та особистої продуктивності. Компанія Девіда Аллена, якою керують Девід і його дружина Кетрін, керує сертифікаційною академією та слідкує за стандартами якості для глобальних партнерів, що пропонують курси Getting Things Done та коучинг по всьому світу.
Деніел Левітін, "Структуроване мислення. Ясний розум в інформаційному хаосі"
На основі академічних досліджень й історій видатних людей Деніел Левітін учить структурувати інформаційний потік і дає практичні поради, як організувати свій час і впорядкувати роботу й побут.
Структурування інформації поза мозком назовні критично важливе, щоб зняти з нього напругу. Мозок здатний тримати в операційній пам'яті лише 4 нагадування. Якщо ти зберігаєш більше — використовуєш свою голову неоптимально. Чому так і як це змінити — шукай у книзі Деніела Левітіна.
Деніел Левітін — нейробіолог, психолог-когнітивіст, письменник. Почесний професор Університету Макґілла та почесний науковий співробітник Школи бізнесу імені Волтера Гааса при Каліфорнійському університеті в Берклі.
Рой Баумайстер і Джон Тірні, "Сила волі. Візьми власне життя під контроль"
Причина прокрастинації не в тому, що у людей немає сили волі чи достатнього рівня дисципліни для руху вперед. Вона — у вмінні визначати для себе прості першочергові кроки для поступу.
Хочеш бути щасливим — тренуй силу волі. Саме вона, на думку авторів цієї книги, лежить в основі нашої високої самооцінки, впевненості в собі і гармонійних взаємин з близькими. Один із найавторитетніших і найвпливовіших психологів світу Рой Ф. Баумейстер разом з науковим оглядачем New York Times Джоном Тірні розкривають секрети самоконтролю та способи його опанування, пропонують просту систему самовиховання, що не передбачає надзусиль. Навпаки, автори діляться цілим набором способів "перехитрити" себе і поступово, день за днем, зробити силу волі і самоконтроль природною частиною повсякденного життя.
Тео Компернолле, "BrainChains: Відкрийте свій мозок, щоб розкрити весь його потенціал у багатозадачному світі"
Найбільший ворог продуктивної роботи — це багатозадачність. Ця книга — про те, як це змінити та про інші стримувальні фактори використання потенціалу мозку на повну. Найважливіший інструмент для досягнення успіху як професіонала — саме наш мозок, про який ми знаємо досить мало. Невтішний результат у тому, що більшість працівників сфери знань руйнує продуктивність свого чудового органу і перешкоджає незрівнянному потенціалу співпраці між мозком та ІКТ (інформаційно-комунікаційними технологіями).
Тео Копернолле — доктор медицини, PhD, ад'юнкт-професор у Європейському центрі розвитку лідерства в Центрі бізнес-освіти (CeDEP, Франція). Він веде програми з підготовки керівників у кількох бізнес-школах, включно з INSEAD у Франції та TIAS у Нідерландах.
Тіаго Форте, "Побудувати другий мозок"
Цей автор також підтверджує, що важливо мати "зовнішню пам'ять", а не покладатися на свою здатність не забувати. Мозок не вміє нагадувати вчасно: часто він робить це тоді, коли ми в ситуації, в якій не можемо нічого змінити.
Цей відвертий і доступний посібник показує, як можна легко створити власну персональну систему управління знаннями, інакше відому як "другий мозок". Надійне та впорядковане цифрове сховище твоїх найцінніших ідей, нотаток і творчих напрацювань, додасть тобі впевненості у виконанні найважливіших проєктів та досягненні амбітних цілей. Від пошуку вдалих ідей до впорядкування думок і швидкого та легкого пошуку, він повертає тобі контроль над життям й інформацією.
Тіагу Форте — засновник Forte Labs і творець методики "побудови другого мозку", один з провідних світових експертів із продуктивності. Він навчив понад 20 000 людей по всьому світу за допомогою своїх програм, а також пише та виступає з доповідями про те, як технології можуть допомогти працівникам сфери знань революціонізувати їхню особисту ефективність.
Девід Аллен, Едвард Ламонт, "Команда. Як упорядкувати справи разом з іншими"
Якщо ти опанував методологію GTD і ставиш собі питання про те, як використовувати її переваги в роботі команди, то ця книга саме про це: які принципи, підходи і стандарти важливі для ефективної взаємодії команди для досягнення поставлених цілей.
Революційна книга про те, як використовувати силу співробітництва та працювати в групах найбільш ефективно, у співавторстві з Девідом Алленом з Getting Things Done. Спираючись на ефективність того, що GTD робить для окремих людей, посібник пропонує найкращий спосіб роботи в організації, одночасно підтримуючи культуру, яка дозволяє розквітати особистістним навичкам. На прикладах найуспішніших світових компаній "Команда. Як упорядкувати справи разом з іншими" показує, як принципи спльної продуктивності покращують комунікацію, уможливлюють ефективне виконання завдань і зменшують стрес для членів спільноти.