Де слухати українську літературу: 5 найпопулярніших вітчизняних застосунків з аудіокнигами

Де слухати українську літературу: 5 найпопулярніших вітчизняних застосунків з аудіокнигами Де слухати українську літературу: 5 найпопулярніших вітчизняних застосунків з аудіокнигами

Професор Фатма Деніз з Каліфорнійського університету дослідив, що прослуховування аудіокниг збуджує ті самі когнітивні та емоційні ділянки мозку, що й читання — тобто різниці між форматами книжок мозок не помічає. Тож якщо ти лінуєшся читати паперову книжку, але думаєш, що аудіо не замінить цього досвіду, — не вагайся, слухай!

Тренд на аудіоконтент зростаючий у всьому світі: у США прибуток з продажу аудіокнижок у 2022 році подвоївся за останні 4 роки, і більш ніж половина американців (54%) хоч раз на рік слухали аудіокнигу. 

Українські читачі також підтримують цей тренд. Наприклад, мій друг, який служить з лютого 2022-го в ЗСУ, розповідає мені, що слухає українську класику та бізнес-літературу під час вільного часу на фронті. 

Коли і як слухати аудіокниги? Багато людей жаліються на те, що не сприймають аудіокниги під час виконання якоїсь роботи, але, можливо, варто вибрати найбільш сприятливі умови, коли ти виконуєш монотонну роботу і не відволікаєшся на прийняття рішень. Наприклад, прогулянка, пробіжка або довга подорож за кермом. 

Де слухати українські книжки? Можна знайти безплатні начитки у YouTobe чи телеграмі, але якщо ти, як і команда редакції, за ліцензійний контент, — пропонуємо тобі нашу добірку з вітчизняних застосунків для прослуховування аудіокниг солов'їною.

АБУК 

 

Як слухати: додатки для iOS та Android

Скільки книжок: понад 600 

Скільки коштує: додаток безплатний, кожну книжку купувати потрібно окремо, у середньому $5-6, є безплатні. 

Найпопулярніші книги: Іларіон Павлюк "Я бачу, вас цікавить пітьма", Макс Кідрук "Колонія", Іван Багряний "Сад Гетсиманський", Valerii Markus Ananyev "Сліди на дорозі", Андрій Сем'янків "Танці з кістками". 

АБУК — це найпопулярніший, за опитуваннями українців, застосунок для аудіокнижок, його завантажили більше ніж 300 тисяч осіб, серед яких третина — активні користувачі. АБУК називає себе першою українською аудіокнигарнею. Він розпочав роботу у 2019 році як додаток з електронними та аудіокнижками, причому контент команда створює самостійно. Аудіокнижки начитуються професійними акторами та дикторами радіо і телебачення на студіях звукозапису, також є колекція книжок, начитаних самими письменниками. Тексти книжок або їхніх україномовних перекладів відтворюються за друкованою версію, без скорочень чи адаптації.

Засновники АБУК пишаються своїм аудіорелізом Макса Кідрука "Нові Темні Віки. Колонія".  Це найдовша аудіокнижка — 41 година, яку можна назвати аудіовиставою. Її начитували місяць і ще 4 місяці зайняло звукове оформлення: крім голосу, можна почути закривання дверей, вибухи, сигнали автомобілів, космічних кораблів. 

Платити потрібно окремо за кожну книжку, є можливість слухати фрагменти обраних книжок перед купівлею, читати відгуки та залишати власні. Доступ до придбаних аудіокниг дають назавжди, а слухати їх можна в додатку онлайн і офлайн.

 

YAKABOO

Як слухати: додатки для iOS та Android

Скільки книжок: 1600+

Скільки коштує: підписка — 5 євро на місяць, 28 євро на рік. Можна купувати кожну книжку окремо. Є безплатні аудіокнижки, але тільки для дітей. 

Найпопулярніші книги: Микола Хвильовий "Я (Романтика)", Роман Кушнір "Жінка і чоловік. Як знайти порозуміння", Дарка Озерна "Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров'я", Володимир Станчишин "Стіни в моїй голові". 

Yakaboo — найбільша онлайн-книгарня України. Застосунок з електронними та аудіокнижками запустили у  жовтні 2021 року, зараз у голосовій бібліотеці понад 1600 книжок, що є найбільшою кількістю книжкового аудіоконтенту. ​​

У Yakaboo є також корпоративні бібліотеки (гарна ідея для соцпакета для співробітників), якими користуються такі компанії, як Київстар, Алло, Фармак, Vbet та інші: там збирають тематичні книжки для бізнесу чи співробітників, доступ — за промокодом. 

На відміну від АБУК, у застосунку Yakaboo можна купити підписку на місяць, три місяці, або рік —  що вигідніше, ніж платити за кожну книжку окремо (5-6 євро коштує книга і стільки ж — підписка на місяць). З 1 березня 2022 року Yakaboo навіть заявило про безплатний доступ до всього контенту під час воєнного стану, однак ця акція вже, на жаль, не працює, але класику, дитячу літературу та філософію залишили безплатними.   

UnderBooks 

 

Як слухати: додаток для iOS та Android.

Скільки книжок: до 100

Скільки коштує: підписка на місяць 9 євро, на рік — 30, можна купувати книжки окремо — від 3 євро. 

Найпопулярніші книги: Володимир Винниченко  "Записки кирпатого Мефістофеля", Назарій Заноз "Книга дивностей", Кирило Поліщук  "Пташиний цвинтар".

Додаток Underbooks запустила у 2023 році співачка та волонтерка Даша Астаф'єва. Серед читців проєкту (тобто тих, хто озвучує книжки) —  Даніела Заюшкіна (Vivienne Mort), Тетяна Гончарова, Вікторія Левченко та інші артисти. 

"Книжковий застосунок, що зібрав перли української літератури минулого та сьогодення", —  говорять про себе Underbooks. Насправді книжок тут ще небагато, але всі — українські, про історію та культуру України. 

Аудіокнижку можна купити окремо, або підписатись на сервіс на місяць чи рік. 

 

MEGOGO Audio

 

Як слухати: додатки для iOS та Android

Скільки книжок: понад 1000

Скільки коштує: спільний додаток MEGOGO app, він безплатний, але деякі книжки доступні разом із підпискою на телебачення (від 5 євро на місяць), деякі продаються окремо. 

Найпопулярніші книги: Ярослав Грицак "Подолати минуле: глобальна історія України",  Артем Чех "Район "Д", Андрій Любка "У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани", Юрій Андрухович "Радіо Ніч", збірка "365 казок на ніч" від Українського інституту книги.

Сервіс MEGOGO було засновано у 2011 році, а у липні 2020 року запустили виробництво аудіокниг, переважно сучасної української літератури. Наразі у додатку понад 1000 аудіокниг, які озвучують у власній студії автори книжок або професійні актори та диктори. MEGOGO співпрацює з найпопулярнішими українськими видавництвами: Лабораторією, Віхола, Meridian Chernovitz, #книголав, Vivat, Видавництвом Старого Лева. 

В MEGOGO є багато безплатного дитячого і дорослого українського контенту.

Слухай

 

 

Як слухати: сайт https://sluhay.com.ua  

Скільки книжок: понад 200

Скільки коштує: безплатно

Найпопулярніші книги: казки, озвучені Сергієм Жаданом, Alyona Alyona, Христиною Соловій та іншими.

У "Слухай" немає застосунку, але є сайт з вільним доступом до контенту. Це бібліотека аудіокниг українською мовою з прозою та поезією українських класиків. Класичні твори озвучені відомими теле-,  радіоведучими та музикантами: Дашею Астаф'євою, Дашею Коломієць, Валерієм Харчишиним, Павлом Зібровим, Євгеном Галичем та іншими. Твори сучасних письменників озвучують самі автори. 

Класний бонус: доступ до книжок безплатний, хоча і книжок не так багато — понад 2 сотні. 

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації