Гурт Go_A дав рідкісний концерт у Києві
18 серпня в артпросторі UYAVA просто неба на території Національного експоцентру виступив електрофолк-гурт Go_A. Це був перший за майже два роки концерт колективу в Києві та єдиний цьогоріч в Україні.
Одна з найочікуваніших столичних музичних подій цього місяця зібрала кілька сотень відвідувачів. Як влучно зауважив в ексклюзивному коментарі "ТиКиїв" засновник і музикант Go_A Тарас Шевченко, локація була переповненою.
Гурт заснували в Києві ще 2012-го. Нині до його складу входять солістка Катерина Павленко, мультиінструменталісти Тарас Шевченко та Ігор Діденчук, гітарист Іван Григоряк.
Протягом наступних років Go_A випустили поки єдиний свій альбом "Іди на звук" та зіграли на деяких ключових вітчизняних фестивалях, як-от "Країна мрій", Jazz Koktebel, "Ше.Fest". Але популярність в Україні та впізнаваність за кордоном вони здобули саме завдяки "Шуму", з яким представляли нашу країну на Євробаченні-2021.
Хіт на основі обрядової гри-веснянки, як й інші роботи гурту, поєднав автентичний вокал і народні мотиви з електронною музикою. Вперше на цьому пісенному конкурсі прозвучала повністю україномовна композиція. У Роттердамі гурт посів п'яте місце. А їхній трек тоді очолив хітпарад світових трендів аудіосервісу Spotify, потрапив до світового чарту Billboard та увійшов до трійки найпопулярніших пісень в історії конкурсу за версією ESC Radio.
Після успішної участі на Євробаченні Go_A переважно перебувають у міжнародних турах. Вони виступають у Європі, де просувають українську культуру та збирають кошти на підтримку нашої країни. Останній до попереднього тижня концерт в Україні відбувся в січні 2022-го на Тернопільщині. А безпосередньо у столиці — ще у вересні 2021-го. Тож нинішній сольник був справді винятковою подією.
До програми концерту в UYAVA увійшли 16 пісень, тобто більшість доробку гурту. Серед них були твори з дебютної платівки — "Веснянка", "Сонце", "Небо в долонях", "Кольоровими фарбами", "Іди на звук". А також сингли останніх років "Рано-раненько", "Соловей", "Калина" і новинка цього літа "Русалочки". Крім того, звучала імпровізація Ігоря Діденчука на сопілці та дримбі й Івана Григоряка на електрогітарі.
Відкривав і завершував програму, звісно ж, "Шум". Причому під час другого виконання наприкінці концерту глядачі взялися за руки, утворили 32 кола й "заплітали Шума". Як каже Катерина Павленко, це була українська магія, яку вона також закликає втілювати й на закордонних концертах.
Але навіть на цьому моменті об'єднання й піднесення подія не завершилася. Адже після "Шума" солістка закликала аудиторію подякувати нашим захисникам — "так голосно, щоб вони почули скрізь, де вони є". А потім учасники колективу разом з усіма присутніми співали гімн України. Це був без перебільшень досконалий фінал потужного вечора.
Ми маємо знати свою мову й культуру, співати свої пісні, слухати свою музику. І пам'ятати, хто ми є, та відстоювати свою ідентичність — ось що головне, — додала Катерина Павленко.
Також під час концерту провели аукціон, де розіграли два лоти — скриньку від патронів з написом "Смерть московським окупантам" і тубус від танкового снаряда. У такий спосіб збирали гроші для 3-ї окремої штурмової бригади.
Два роки були варті того, щоб дочекатися цього вечора. Києве, це було ну дуже душевно. Дякуємо за єднання, любов і шалену енергетику, — написали музиканти на своїй сторінці у фейсбуці.
Найближчий концерт Go_A з нагоди Дня Незалежності України відбудеться вже 24 серпня на Замковій площі у Варшаві. Після цього будуть виступи, зокрема, в Ісландії, Великій Британії, Нідерландах.
Про майбутні плани Go_A я запитав музиканта й саундпродюсера гурту Тараса Шевченка.
Нині ми робимо все можливе для популяризації української культури за кордоном і збираємо гроші для українців, що постраждали від російської агресії. Тому наш концертний графік розписаний майже до середини 2024 року. Ми плануємо великий тур Європою й виступи у Канаді та США. Наступний виступ у Києві плануватимемо вже після туру, — каже Тарас Шевченко.
Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 21-25 серпня
Нагадаємо, що артпростір UYAVA відкрився у травні та став однією з головних альтернатив великим літнім фестивалям, які цього року не проводять у Києві через війну. За три місяці на цій локації провели 28 музичних івентів, а кілька ще попереду. Більше про UYAVA ми розповіли в окремому матеріалі.