"Київська складанка". У столиці відкрили ювілейну мініскульптуру

Поділитися

"Київська складанка". У столиці відкрили ювілейну мініскульптуру

"Київська складанка". У столиці відкрили ювілейну мініскульптуру Відкриття нової скульптури

У межах проєкту "Шукай" у Києві з'явилась нова мініскульптура з доволі незвичною назвою "Київська складанка". Це слово багатозначне: це й оригамі, і розвивальна дитяча іграшка. А ще це "пазл" – і саме такий сенс заклали в скульптуру її творці.

Київська складанка
Фото: Олег Переверзев

Адже бронзова крихітка символізує багатогранність міста, що складається з розрізнених "культурних кодів" усіх, хто щиро вважає Київ своєю рідною домівкою. І якщо з картинки видалити хоча б один фрагмент – одну-єдину детальку, то картинки не стане. Вона вже не складеться...

Фото: Олег Переверзев

За словами засновниці та кураторки проєкту "Шукай" Юлії Бевзенко, нова скульптурка — ювілейна: сорокова за рахунком.

"Ми присвятили її усім киянам, які жили, живуть і житимуть у місті. Цією роботою ми хочемо сказати, що пам’ятаємо всіх, хто поїхав звідси через війну – наше місто їх пам’ятає".

Цікаво, що насправді ювілей подвійний – у цьому році й сам проєкт святкує своє 5-річчя. Усе почалося в 2018-му, коли Юлія представила Києву "первістка" — мініатюрну апетитну котлетку по-київськи.

Фото: Олег Переверзев

Як розповів нам скульптор “Київської складанки” Юрій Білявський, у тому чи іншому вигляді, але через його руки пройшли всі мініатюри:

"У середньому на роботу над скульптурою у мене йде місяць. Але це без урахування часу, який ми витрачаємо на численні обговорення, правки та консультації з експертами".

За словами Білявського, тема київських мініатюр нескінченна.

"У Києва багата історія, тож фантазувати на тему можна довго. Мені було б цікаво зробити скульптури культових київських кафешок або квітів, які раніше прикрашали вулиці міста. Наприклад, кали. Свого часу Київ потопав у них, а сьогодні їх хіба що у квіткових магазинах можна знайти. Або зробити скульптуру, присвячену Дніпру – його хвилям… Але це все повинно бути на часі – не сьогодні".

Скульптуру "Київська складанка" відкрили спеціально напередодні дня народження Києва (відзначатимемо 28 травня) – як подарунок місту й киянам. Яскрава деталь: на одному з фрагментів пазла міститься… відбиток пальця.

Фото: Олег Переверзев

Саме туди кожен може прикласти свій палець,  нібито залишаючи власний відбиток на улюбленому Києві.

Фото: Олег Переверзев

Адреса постійної прописки "Київської складанки": вул. Десятинна, 12.
 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації