8 книжок про Київ: історія, архітектура, легенди та романи

"Записки українського самашедшого" Ліни Костенко, "Амадока" Софії Андрухович, "Перші" Марії Олекси та ще п'ять книжок про Київ, які варто прочитати. Про ці видання спеціально для "ТиКиїв" розповідає засновниця і власниця незалежної книгарні "Книжковий Лев" Катерина Іванова.
Про "Книжковий лев": це книгарня з кав'ярнею, галерея та майданчик для проведення заходів. Перший «Книжковий Лев» зʼявився у 2017 році у Львові, київський "Книжковий Лев" відкрився на Межигірській влітку 2022 року. Тут проводяться літературні події та виставки молодих митців.
Інстаграм та сайт "Книжкового лева" у Києві.
Читай також: Чорна п'ятниця 2023: знижки на книжки
Записки українського самашедшого, Ліна Костенко
Книга про українські нульові, де головний герой переживає та фіксує всі вивихи глобалізованого часу. Сам роман більше схожий на художній щоденник людини, яка є відображенням тодішньої України.
Часу немає, Рустем Халіл
Роман про юриста-невдаху, який потрапляє у вир фантастичних подій та проживає чуже життя в обмін на власну душу. Прекрасне життя та любов, які змінять життя всіх до неї причетних. Роман змусить вас бігти по сторінках та знайти себе у цій книзі.
Перші, Марія Олекса
Історія про досвіди, які бувають раз у житті. Перші поцілунки та кохання, мрії та плани. Роман, в якому Київ є ще одним героєм, який доповнює та відіграє важливу роль у житті героїв. Світла та близька для всіх історія, в якій зображена магія міста та його вплив на мешканців.
Травам не можна помирати, Степан Процюк
Історія про долі людей, отруєних радянським режимом у той час, коли українська нація вкотре на межі існування та втрати ідентичності. Герої книги дають можливість на власні очі побачити боротьбу проти режиму.
Київ: Провідник, Федір Ернст
Видання повертає обличчя Києва, який ще не зазнав архітектурних втрат від ідеологічних впливів радянської тоталітарної системи.
Відбудова Хрещатика в колекціях архітектурної графіки, Семен Широкін
У книзі описуються особливості проведення конкурсу з відбудови Хрещатика, що відбувся у два тури протягом 1944–1947 років, а також історії післяконкурсного проєктування окремих споруд протягом 1949–1951 років. Через аналіз архівних матеріалів та творів архітектурної графіки розкриваються особливості альтернативного вигляду Хрещатика, який пропонували до реалізації учасники конкурсу, а також його окремих елементів.
Легенди Києва та Наддніпрянщини
Книга, яка вміщує в себе, як не дивно, легенди, які пов'язані з історичними місцями Києва, області та їх ландшафтами.
Амадока, Софія Андрухович
У романі неймовірно гарно описаний Поділ, яким читач/ка може мандрувати разом з героями. Повз готель "Салют" дорогою до роботи проходить головна героїня. Місто відіграє окрему і важливу роль у сюжеті, наповнює його сенсами і відкриває Київ з нової неочікуваної сторони.