Книги для саморозвитку, які варто прочитати

Як прокачати себе ментально та не зупинятись у саморозвитку? Один із найкращих способів — читати цікаві та корисні книги, що допоможуть зрозуміти себе і свої можливості, стимулюють починати думати по-іншому, не так, як раніше.
Якщо хочеш дізнатися більше та розширити свій світогляд — візьми до увагу нашу добірку книг.
Олівер Беркмен "Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних"
Британський журналіст і письменник Олівер Беркмен дослідив і поєднав підходи різних філософів та психологів, щоб запропонувати власну теорію про керування часом.
Автор обстоює думку, що передусім варто зрозуміти, що особисто для тебе найважливіше в житті. І витрачати свій час саме на це. Адже наше життя досить коротке — це в середньому 80 років, або чотири тисячі тижнів.
Йоган Гарі "Мистецтво зосереджуватися. Як у нас вкрали увагу"
Британсько-швейцарський письменник і журналіст Йоган Гарі пояснив, як відновити увагу та навчитися зосереджуватися лише на важливих для тебе речах.
Автор відповідає на запитання, чому мозок і психіка втомлюються і не можуть довго на чомусь фокусуватися, і пояснив, як це виправити. Розповідає, як сучасні технології впливають негативно на твою увагу та ефективність і як цьому завадити.
Меґ Джей "Визначні роки. Від 20 до 30"
Авторка книги Меґ Джей довела, що 80% доленосних подій відбуваються в житті людини до 35 років, а характер найістотніше змінюється в період від 20 до 30 років. До 30 років мозок людини завершує свій розвиток. Головна мета книги — донести молоді, що не можна відкладати важливі справи на потім.
Наполеон Гілл "Думай і багатій"
Радник 32-го президента США Франкліна Рузвельта Наполеон Гілл – один із найбільш відомих письменників. Його книжка, за основу якої взято історій багатих та успішних людей, свого часу стала бестселером. Автор вивів універсальну формулу успіху, якою можуть користуватися звичайні люди, що прагнуть досягнути вершин.
Керол Двек "Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіху"
Професорка Стенфордського університету Керол Двек розкриває відкрила простий, але досить потужний феномен: ти те, що сам про себе думаєш. Всі обмеження — лише у твоїй голові. Якщо ти впевнений, що не маєш таланту, не здатен багато заробляти чи тобі не світить успіх — це правда. Але якщо ти віриш у свої сили, то станеш сильним і успішним. Головне — справді цього захотіти й змінити свої переконання.
Барбара Оклі "Навчитися вчитися: як запустити свій мозок на повну"
Барбара Оклі в школі ненавиділа математику, тому вступила на філологію. Але у двадцять із гаком відкрила для себе красу арифметики й поезію формул. Нині вона допомагає багатьом людям учитися ефективніше.
У книжці авторка ділиться ефективними навчальними методиками, пояснює причини наших невдач, розкриває особливості роботи мозку. Авторка допомагає опанувати прокрастинацію та навчає, як дружити із "внутрішніми зомбі".
Бенджамін Гарді "Не примушуй себе. Альтернатива силі волі"
Щодня ми намагаємося боротися з поганими звичками. Обіцяємо собі "з наступного тижня" більше рухатися, здоровіше харчуватися чи раніше лягати спати.
А коли це нам не вдається, звинувачуємо себе, списуючи все на слабку силу волі. Автор цієї книжки переконує: припини силувати себе і спробуй змінити коло спілкування. Коли ти оточуєш себе новими людьми, іншими стають і твої емоції, думки та цінності.
Деніел Канеман "Мислення швидке й повільне"
На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку. Книга навчить тебе ефективно користуватися своєю увагою, швидко робити вибір й удосконалювати свої судження. Це психологічна драма з двома дійовими особами — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.
Джефф Гейден "Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу"
Джефф Гейден показує, як переосмислити своє ставлення до успіху й мотивації. Він впевнений, що мотивація не є поштовхом до дії, а навпаки, мотивація — це результат.
Він дає поради тим, хто тільки визначив мету свого життя, і тим, хто не впевнений у своєму шляху. Автор пропонує практичні поради, які кожен може використовувати, щоб почати продуктивніше працювати над своїми мріями.
Марк Менсон "Витончене мистецтво забивати на все"
Головна філософська ідея книги — "забивати" на труднощі, що з'являються на шляху до успіху. Автор — людина, що втратила все до 30 років та змогла повернути в десятки разів більше. Марк Менсон вчить ставитись до проблем як до буденності, як до сніданку чи поїздки на роботу. Життя без проблем не буває, а якщо на них зациклюватися, то жити повноцінно, щасливо не вийде.