Колізей на Мальті та цифрові римляни: ексклюзивні подробиці створення фільму "Гладіатор II"

Колізей на Мальті та цифрові римляни: ексклюзивні подробиці створення фільму "Гладіатор II" Фото: компанія B&H

Через 24 роки й 5 "Оскарів" після першої стрічки "Гладіатор" Рідлі Скот вирішив повторити успіх історії про римського легіонера й зняти "Гладіатор II" — фільм, який з 14 листопада з'явиться в українських кінотеатрах. "ТиКиїв" спільно з компанією B&H розповідає ексклюзивні подробиці створення стрічки.

Нагадаємо, героєм першого "Гладіатора" був іспансько-римський генерал Максимус Децим Мерідій (Рассел Кроу), якого син імператора Марка Аврелія Коммод, вбивши свого батька й захопивши трон, зробив рабом-гладіатором.

Цього разу головний герой фільму — Люціус (Пол Мескаль), онук колишнього імператора та син Луцилли (Конні Нільсен), що живе з дружиною та сином на північному узбережжі Африки.

Гладіатор
Пол Мескаль у ролі Люціуса. Фото: компанія B&H

Вторгнення римлян на чолі з Маркусом (Педро Паскаль) призводить до того, що він стає рабом. Пам'ятаючи славетні бої гладіатора Максимуса, він вирішує стати гладіатором та повернути Риму і його народу колишню славу.

Гладіатор
Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Знімати продовження "Гладіатора" Рідлі Скотт вирішив ще 2001 року, проте не так все швидко сталося, як гадалося. Та з головним героєм він визначився майже одразу: ним, за задумом Скотта, мав бути дорослий Люціус. Сценаристи стрічки — Пітер Крейг ("Голодні ігри") та Девід Скарпа ("Всі гроші світу", "Наполеон"). Бюджет фільму склав близько $310 млн, причому 47 млн євро виробництво отримало як податкові пільги від Мальти, де відбувалося знімання.

Гладіатор
Рідлі Скотт і Пол Мескаль на знімальному майданчику. Фото: компанія B&H

Звісно, чи не найголовніше питання — хто цього разу гратиме головні ролі?

І, за словами кастинг-директорки фільму Кейт Роудс Джеймс, Рідлі Скотт не стримував її у створенні акторського ансамблю: "Рим був справжнім плавильним котлом того часу, тому в нас залучені актори з Південної Африки, України, Данії, Єгипту, Ізраїлю, Ірландії, Великої Британії та Сполучених Штатів. Перш ніш представляти актора, я ретельно досліджувала інформацію про нього. Якщо Рідлі подобався його вигляд, він зустрічався з ним для розмови і далі слухав свої інстинкти".

Гладіатор
Пол Мескаль у ролі Люціуса. Фото: компанія B&H

Пола Мескаля, який грає Луція, Рідлі Скотт вперше помітив в англо-ірландському серіалі "Нормальні люди". "Я знав, що він був дуже хорошим театральним актором, а для мене це плюс: я зазвичай рухаюсь, як блискавка, а театральні актори люблять дізнаватися про історію й персонажів між дублями", — каже режисер.

Проте питання було в тому, чи зможе Мескаль перетворитися з чуттєвого молодика з "Нормальних людей" на безстрашного римського гладіатора.

Гладіатор
Пол Мескаль у ролі Люціуса. Фото: компанія B&H

"Всі ми були захоплені талантом Пола, але під час першої зустрічі з ним сором'язливо запитали, чи він колись грав у якісь спортивні ігри — сподіваючись побачити знак, що він зможе зіграти гладіатора", — згадує продюсерка фільму Люсі Фішер. — Коли він відповів: "Так, в ірландський регбі", ми зрозуміли, що знайшли свого героя".

28-річний Пол Мескаль має премію Лоуренса Олів'є як найкращий актор за виставу "Трамвай "Бажання" та номінацію на "Оскарі" за роль у стрічці "Після сонця". Він зізнається, що, отримавши пропозицію від Рідлі Скотта, мав "щипнути себе": "Рідлі Скотт — король кіно, особливо в цьому жанрі. Коли він приходить, треба просто погодитися".

Гладіатор
Педро Паскаль, Рідлі Скотт і Пол Мескаль на зніманні фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Та перехід до блокбастера дався акторові не легко: "Це не схоже на жодну іншу роль, яку я грав. Перехід від незалежного кіно до студійного блокбастера був жахливим, поки я не усвідомив, що акторська майстерність є акторською майстерністю, незалежно від контексту".

Роль Луція вимагає від актора великих фізичних зусиль, тому Мескаль проходив серйозну фізичну підготовку з тренером, а також вчився поводитися з мечем. "Я ходив до тренажерки, займався силовими тренуваннями, бігав, харчувався у певний спосіб, — згадує актор. — Тренування було тим, за що я міг вчепитися обома руками під час підготовки".

Гладіатор
Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Деякі події в Колізеї можуть здатися сучасній аудиторії неймовірними, але Мескаль запевняє, що все це засновано на реальних задокументованих подіях. "Єдине, з чим можна порівняти ці ігри сьогодні — це бійки чи MMA (mixed martial arts — змішані бойові мистецтва), — каже актор. — Але вони тьмяніють в порівнянні з тим, через що проходили ці чоловіки та жінки".

Коні, мавпи, божевільні імператори

У "Гладіаторі II" ми також зустрінемо двічі лауреата "Оскара" Дензела Вашингтона: він грає римського підприємця Макріна, який став головним постачальником харчів та інших товарів для римської армії.

Макрін — колишній раб, який хотів мати не лише свободу, а й власних рабів, одним з яких став Луцій.

Гладіатор
Дензел Вашингтон у фільмі "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Вашингтон описує "Гладіатора ІІ" як наймасштабніший фільм, в якому він будь-коли брав участь: "Це гігантське видовище! Рідлі не використовує сотню людей для батальних сцен — у нього тисячі воїнів. І якщо коней не двадцять, то їх двісті. Перебування на майданчику з тисячами солдатів у красивих костюмах, яскраві кольори, мечі, щити й коні — все це перетворило цей досвід більше ніж на кіно для мене. Люди будуть шоковані від того, що побачать!"

Гладіатор
Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Роль Луцилли, дочки покійного імператора Марка Аврелія та коханої Максимуса, знову грає Конні Нільсен. Коли глядачі востаннє бачили її, вона залишала Колізей, де лежали мертвими Максимус та її брат Коммод.

Гладіатор
Конні Нільсен у ролі Луцилли. Фото: компанія B&H

Коли починається цей фільм, вона вже 15 років переживає постійні потрясіння і безліч претендентів на трон.

Акторка зізнається, що вирішила не повертатися до цієї ролі, якщо нова історія дійсно цього не вимагатиме: "Я задумалася, як вони збираються побудувати історію після смерті Коммода і Максимуса. Але те, що вони придумали, просто геніально!"

Гладіатор
Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Чоловіка Луцилли, римського полководця Акація, грає номінант на "Еммі" за роль у серіалі "Останні з нас" Педро Паскаль.

А ще в другому "Гладіаторі" є надзвичайно цікаві і при цьому абсолютно реальні герої: імператори-близнюки Гета і Каракалла, яких грають Джозеф Квінн і Фред Хехінгер.

Гладіатор
Фред Хехінгер у ролі імператора Каракалли. Фото: компанія B&H

Це — історичні персонажі, які ділили трон, і їхні ексцеси стали легендарними. "Вони не зовсім нормальні, але дуже цікаві", — каже Рідлі Скотт. — Джозеф і Фред дуже вміло грають непрості ролі, ще й створюють кумедний дует".

Гладіатор
Джозеф Квінн у ролі імператора Гети. Фото: компанія B&H

На думку режисера, Каракалла та Гета з самого народження були "пошкодженими": "Вони вже трохи божевільні, коли ми зустрічаємо їх. Їхній батько став наступником Коммода, а вони успадкували трон і потроху "зіштовхнули Рим із рейок".

Актор Фред Хехінгер, що зіграв Каракаллу, зізнається, що вони з Рідлі Скоттом обрали за референси для образів божевільних імператорів Бівіса й Баттхеда з однойменного мультсеріалу, а ще — Гнилого Джонні й Сіда Вішеза з гурту Sex Pistols.

Гладіатор
Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Ще один партнер, який став особливим для Хехінгера — мавпа Дундус: "Кілька тижнів я тренувався з Дундусом, мавпою Каракалли, — каже актор. — Рідлі обожнює тварин, тож, мабуть, найулюбленішими для нього були дні, коли у сцені з'являвся Дундус. Як партнер Дундус надихає, бо робить все, що хоче. Коли йдеться про поступове божевілля, приємно мати його за компаньйона".

Гладіатор
Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

А до ролі сенатора Гракха з першого "Гладіатора" повертається Дерек Джейкобі. 86-річний актор вже давно на пенсії, але Скотт відмовився знімати фільм без нього: "Я хотів, щоб він повернувся. У багатьох сенсах він представляє стару гвардію Риму".

Джейкобі був у захваті від роботи в "Гладіаторі II": "Як і перший фільм, це велика історія з епічною якістю. На цьому знімальному майданчику світ був реальним: там були справжні леви, справжній амфітеатр. Усе було таким великим і римським, жорстоким і небезпечним!.."

Оператори в кадрі

Знімали "Гладіатор II" в Марокко та на Мальті, а кілька сцен відзняли неподалік Лондона на студії Shepperton.

Художник-постановник Артур Макс зібрав у Марокко арену, Тріумфальну арку, палац імператора й цілі квартали стародавнього Риму — довжина декорацій становила 8 км.

Гладіатор
Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Причому цього разу традиційні засоби архітектурних реконструкцій доповнили новітні цифрові інструменти.

Римський Колізей відтворили на Мальті у форті Рікасолі XVII ст.: там від фундаменту добудували близько 60% конструкції на висоту близько 14 м.

Римлян-глядачів у Колізеї зіграли понад 500 акторів масовки, але заповнити амфітеатр вони не змогли, тому глядачів довелося домальовувати в цифровий спосіб. І позаяк Рідлі Скотт використовував одночасно 8-12 камер, всі оператори були одягнені в костюми — на той випадок, якщо вони опиняться в кадрі.

Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

А щоб відтворити звук 10 000 глядачів, фонових акторів записували протягом трьох днів, а потім ще створювали звукові шари за допомогою різних інструментів. Ще й додали записи оплесків і вигуків з реальних корид та змагань із крикету, регбі та бейсболу.

Кадр із фільму "Гладіатор II". Фото: компанія B&H

Одним словом, видовище обіцяє бути масштабним. А переконатися в цьому ми зможемо вже з 14 листопада в кінотеатрах України.

Читай також: "Веном: Останній танець": ексклюзивні подробиці створення фільму

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

На Софійській площі почали встановлювати головну ялинку: вона штучна та білого кольору - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

На Софійській площі почали встановлювати головну ялинку: вона штучна та білого кольору

Black! Factory Festival 2024: рейв, танці, експерименти та свобода - 412x412
Мистецький

Редакція "ТиКиїв"

Black! Factory Festival 2024: рейв, танці, експерименти та свобода

"Україна в моїх думках": у Києві з'явився новий мурал відомого грузинського художника - 412x412
Мистецький

Тетяна Трифонова

"Україна в моїх думках": у Києві з'явився новий мурал відомого грузинського художника

10 виставок грудня, які варто відвідати - 412x412
Мистецький

Вікторія Аронова

10 виставок грудня, які варто відвідати

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації