Любомир Левицький знімає фільм про спецоперацію ГУР

Любомир Левицький знімає фільм про спецоперацію ГУР Фото: постер до фільму "Кіллхаус"

Режисер Любомир Левицький, який колись жив у Америці й збирався будувати кар’єру там, від початку повномасштабного вторгнення присвятив себе тому, щоб висвітлювати боротьбу України з російською агресією.

Любомир Левицький. Фото: facebook.com/lybomir.levitsky

У травні в прокат вийшла його стрічка в жанрі мок’юментарі "Ми були рекрутами" про воїнів Третьої штурмової бригади, а вже зараз режисер працює над художньою стрічкою "Кіллхаус", заснованою на реальних подіях.

Ідея стрічки народилася в Левицького ще в грудні 2022 року, коли він побачив документальний фільм "Йди за мною". В ньому йшлося про операцію 93-ї бригади "Холодний Яр" під Ізюмом влітку 2022-го, коли наші захисники врятували родину з Бахмута, що вивозила батьків із прифронтових територій.

На цій основі Любомир Левицький вирішив зняти художній фільм, щоправда, трохи змінивши головних героїв: у "Кіллхаусі" воїни 3-ї Окремої штурмової бригади та ГУР допомагають подружжю врятувати з окупованої території 14-річну доньку. 

Знімання фільму "Кіллхаус". Фото: instagram.com/levitski_lubomir

"У реальності українська пара їхала з Бахмута, щоб евакуювати батьків із зони бойових дій, але поблизу Ізюма потрапила під обстріл російських військових. Я вирішив розширити історію та подумав: "Що, як наша пара їхатиме не за батьками, а за донькою, яку викрали росіяни?" — розповів Любомир Левицький в інтерв’ю виданню forbes.ua. — Є багато історій, коли в людей при виїзді з окупації просто забирали дітей. Також я ввів у фільм дві паралельні лінії: молодого військового, який втрачає батька під час одного зі штурмів і бажає помсти, та американського журналіста, який робить репортажі з фронту. Ворог підозрює американця в роботі на ЦРУ, тож ставить ультиматум: обміняти дівчинку на журналіста".

Любомир Левицький і виконавець головної ролі Henley Martin Hugh. Фото: instagram.com/levitski_lubomir

В результаті журналіст, який ще нещодавно був спостерігачем подій, що відбуваються в Україні, дуже швидко стає їхнім головним героєм, бо росіяни вимагають обміняти його на дівчинку. Операція набирає світового розголосу та залучає спецслужби США.

Знімання фільму "Кіллхаус". Фото: instagram.com/levitski_lubomir

Особливістю фільму стала участь у зніманні реальних військовослужбовців та ветеранів Сил оборони України, зокрема ГУР МО України, 3-ї окремої штурмової бригади та військової спільноти.

Знімання фільму "Кіллхаус". Фото: instagram.com/levitski_lubomir

Орієнтовний бюджет "Кіллхаус" — $800 000, проте зібрати Левицький очікує більше. І, можливо, його очікування не безпідставні, адже "Ми були рекрутами" навесні зібрала в прокаті 5,2 млн грн. При тому, що оскароносний фільм "20 днів у Маріуполі" приніс його творцям 8,5 млн грн.

"Кіллхаус" — це художній повнометражний екшн в голлівудському стилі, в якому будуть показані неймовірна сміливість українських солдатів, реальна унікальна операція за участі дронів і наземна операція дуже крутих підрозділів. Це фільм, який вразить дуже багато сердець в Україні та за кордоном. Головною метою кінопроєкту є безпрецедентне охоплення світової аудиторії. Ми хочемо показати зразкове українське мілітарне кіно", — каже Любомир Левицький.

Вихід фільму "Кіллхаус" запланований на осінь 2025 року.

Читай також: Злата Огнєвіч та інші зірки: хто взяв участь у дубляжі фільму "Wicked: Чародійка"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

На Софійській площі почали встановлювати головну ялинку: вона штучна та білого кольору - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

На Софійській площі почали встановлювати головну ялинку: вона штучна та білого кольору

Black! Factory Festival 2024: рейв, танці, експерименти та свобода - 412x412
Мистецький

Редакція "ТиКиїв"

Black! Factory Festival 2024: рейв, танці, експерименти та свобода

"Україна в моїх думках": у Києві з'явився новий мурал відомого грузинського художника - 412x412
Мистецький

Тетяна Трифонова

"Україна в моїх думках": у Києві з'явився новий мурал відомого грузинського художника

10 виставок грудня, які варто відвідати - 412x412
Мистецький

Вікторія Аронова

10 виставок грудня, які варто відвідати

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації