Має "Оскар" та підтримує Україну. 5 яскравих фільмів Мішеля Хазанавічуса

Має "Оскар" та підтримує Україну. 5 яскравих фільмів Мішеля Хазанавічуса Фото: з вільних джерел

Нещодавно до Києва вкотре завітав французький режисер Мішель Хазанавічус. Проте у нас для багатьох його прізвище й досі мало про що говорить. І це при тому, що у 2000-х Мішель зняв дві найкасовіших стрічки Франції! Ми відібрали 5 фільмів Хазанавічуса, які тобі варто подивитися.

"Агент 117: Каїр — шпигунське гніздо"

Агент 117
Фото: "Агент 117"

Відмінна пародія на Джеймса Бонда та водночас Індіану Джонса. Тільки замість кмітливого агента 007 та археолога з хлистом, маємо трошки тупенького (до того ж — відчайдушного сексиста, бабника та пияку) агента 117, якого з блиском грає Жан-Дюжарден. 

Фільм виявився настільки вдалим (зібрав майже $40 млн), що потім було знято ще два продовження! А Дюжарден став у Франції комедійною зіркою № 1.

"Артист"

Артист
Фото: "Артист"

Третя поспіль спільна робота Хазанавічуса і Дюжардена (до того були дві частини "Агента"). Фільм унікальний тим, що в ньому майже немає слів — і це не дивно, адже він розповідає історію зірки саме німого кіно, чию кар'єру зламала поява звукових стрічок!

Як результат: 10 номінацій на "Оскар", з яких 5 перетворилися на золоту статуетку! У тому числі за "Найкращу режисерську роботу" та "Найкращу чоловічу роль".

"Пошук"

Пошук
Фото: "Пошук"

Фільм, який здивував усіх. Здавалося, після світового тріумфу "Артиста", режисер може зняти будь-що, запросити на майданчик найвідоміших акторів. Проте Мішель пішов іншим шляхом, знявши жорстку драму "Пошук", що розкриває... звірства росіян у Чечні.

Як потім сказав сам Хазанавічус: "Своєю роботою я хотів витягнути чеченський народ з історичного небуття, в якому вони зараз перебувають".

"Молодий Годар"

Фото: "Молодий Годар"

Потужна історія про головного французького бунтаря від кіно — Жана-Люка Годара ("На останньому подиху"). Ця стрічка стала справжнім подарунком для поціновувачів авторського кіно та шанувальників таланту Луї Гарелля, що зіграв тут головну роль.

Фільм отримав 5 номінацій на премію "Cезар" та схвальні відгуки як критиків, так і глядачів (а таке єднання думок буває нечасто).

"Татова донька"

Татова донька
Фото: "Татова донька"

Історія люблячого батька, якому, щоб врятувати їхні стосунки, доведеться здійснити непросту мандрівку у фантастичну країну Забуття. Зворушливий фільм про дорослішання та розтавання з ілюзіями. 

У головній ролі — Омар Сі, якого ти пречудово знаєш по життєствердній драмі "1+1" (яку потім невдало перезняли у Голлівуді з Ніколь Кідман).

Також читай: 5 нових українських фільмів, які скоро побачимо у кіно

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації