Майстри моменту. П'ять найкращих фотографів Києва

Якщо ви бачите десь у соцмережах ретросвітлини Києва (від 30-х і до 90-х років минулого століття), то будьте впевнені, скоріш за все їх зробив хтось з фотографів, про яких ми тобі зараз розповімо.
Це були справжні легенди своєї справи. Метри та гранди в одному флаконі. Люди, які не боялися незвичних ракурсів і навіть ризикували життям задля влучного кадру. Профі, що вміли "законсервувати" Його Величність Час!
Читай також: Український дім: Ленін, Фрипулья, Роден, Майдан
Григорій Угринович

Фотокор журналу "Україна". Зробив серію відомих світлин "Полонених німців ведуть вулицями Києва". Залишив нам вигляд новозбудованого Хрещатика з висоти пташиного польоту. Для чого спеціально отримував дозвіл пролетіти над головною вулицею міста на гвинтокрилі.

Микола Козловський

Серед творчого доробку Миколи Федоровича понад 30 фотоальбомів. Знімав не тільки знакові київські місця, а й звичайні спальні райони. Майстер повсякденних сцен (кияни на рибалці, діти граються на майданчику, дівчата йдуть з квітами).

Ірина Пап

Єдина жінка у нашій добірці (так, тоді професія фотографа вважалася суто чоловічою справою — зараз в це навіть важко повірити). Її "фішка" — влучні світлини з великим скупченням народу (футбольні баталії, спортивні регати). У цьому вона була неперевершеною!

Володимир Фалін

Майстер живого моменту. Без постановки — тільки реальне життя. Його роботи — влучні, довершені, в них немає нічого зайвого. Широко відома історія, коли Фалін, шукаючи незвичного ракурсу для знімання пам'ятника Щорса, придумав підігнати... кран.

Олександр Ранчуков

Ранчуков фіксував на плівку Київ без прикрас — непарадний, неромантичний — буденний. З чоловіками-алкашами, потомленими жінками, які кудись тягнуть величезні сумки, з кучугурами снігу на вулицях... Не заради нагнітання чорнухи, а щоб показати реальне життя.

Читай також: Маскарони — невтомні охоронці київських будинків