Майстри моменту. П'ять найкращих фотографів Києва

Майстри моменту. П'ять найкращих фотографів Києва Фото: інстаграм zaiarnyi_pasha

Якщо ви бачите десь у соцмережах ретросвітлини Києва (від 30-х і до 90-х років минулого століття), то будьте впевнені, скоріш за все їх зробив хтось з фотографів, про яких ми тобі зараз розповімо.

Це були справжні легенди своєї справи. Метри та гранди в одному флаконі. Люди, які не боялися незвичних ракурсів і навіть ризикували життям задля влучного кадру. Профі, що вміли "законсервувати" Його Величність Час!

Читай також: Український дім: Ленін, Фрипулья, Роден, Майдан

Григорій Угринович

Хрещатик
Фото: Г. Угринович

Фотокор журналу "Україна". Зробив серію відомих світлин "Полонених німців ведуть вулицями Києва". Залишив нам вигляд новозбудованого Хрещатика з висоти пташиного польоту. Для чого спеціально отримував дозвіл пролетіти над головною вулицею міста на гвинтокрилі. 

Маріїнський палац
Фото: Г. Угринович

Микола Козловський

Русанівський канал
Рибалки на каналі. Фото: Микола Козловський

Серед творчого доробку Миколи Федоровича понад 30 фотоальбомів. Знімав не тільки знакові київські місця, а й звичайні спальні райони. Майстер повсякденних сцен (кияни на рибалці, діти граються на майданчику, дівчата йдуть з квітами).

Гідропарк
Кияни відпочивають. Фото: М. Козловський

Ірина Пап

Фото: І. Пап

Єдина жінка у нашій добірці (так, тоді професія фотографа вважалася суто чоловічою справою — зараз в це навіть важко повірити). Її "фішка" — влучні світлини з великим скупченням народу (футбольні баталії, спортивні регати). У цьому вона була неперевершеною!

Фото: І. Пап

Володимир Фалін

Революція на граніті. Фото: В. Фалін

Майстер живого моменту. Без постановки — тільки реальне життя. Його роботи — влучні, довершені, в них немає нічого зайвого. Широко відома історія, коли Фалін, шукаючи незвичного ракурсу для знімання пам'ятника Щорса, придумав підігнати... кран.

Caption

Олександр Ранчуков

Фото: О. Ранчуков

Ранчуков фіксував на плівку Київ без прикрас — непарадний, неромантичний — буденний. З чоловіками-алкашами, потомленими жінками, які кудись тягнуть величезні сумки, з кучугурами снігу на вулицях... Не заради нагнітання чорнухи, а щоб показати реальне життя.

Фото: О. Ранчуков

Читай також: Маскарони — невтомні охоронці київських будинків

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації