На Венеційському кінофестивалі покажуть фільми двох українських режисерок: подробиці

На Венеційському кінофестивалі покажуть фільми двох українських режисерок: подробиці Кадр із тизеру фільму "Медовий місяць". Фото: пресслужба

У Венеційському кінофестивалі візьмуть участь два українські фільми. Документальну картину Ольги Журби "Пісні землі, що повільно горить" покажуть поза конкурсом, а ігровий повнометражний дебют Жанни Озірної "Медовий місяць" — у програмі Biennale College Films. 

Венеційський міжнародний кінофестиваль — це найстаріший захід такого типу у світі, заснований у 1932 році. Цьогоріч він відбудеться з 28 серпня по 7 вересня. Журі фестивалю очолить легендарна французька акторка Ізабель Юппер.

Його відкриє продовження хіта 1980-х режисера Тіма Бертона "Бітлджус Бітлджус". Це продовження фільму жахів 1988 року. У новій частині Майкл Кітон знову зіграв упиря. Ролі головних персонажів також виконали Вайнона Райдер, Кетрін О'Хара, Джастін Теру, Моніка Беллуччі. Прем'єра фільму у світовому прокаті запланована на 4 вересня. 

"Пісні землі, що повільно горить"

Фото: пресслужба "Пісні землі, що повільно горить"

За словами режисерки Ольги Журби, участь у Венеційському міжнародному кінофестивалі відкриває шлях до ширшої аудиторії. Фільм побачить більше людей, а це можливість поширити безкомпромісні меседжі про війну та російський терор. 

Фільм створено так, щоб спонукати глядача відчувати й осмислювати загрозу, яка нависла не тільки над Україною, але й над усім світом… Ми почали знімання з перших днів великої війни. Я усвідомлювала, що це мій обов'язок — документувати те, що з нами відбувається. Є розуміння, що це буде особливо потрібно для майбутніх поколінь, — зазначила Журба. 

Фільм "Пісні землі, що повільно горить" зображує сцени з життя в Україні протягом перших двох років повномасштабного російського вторгнення, що складаються у трагічну мозаїку нормалізації досвідів війни в суспільстві.

Фото: пресслужба "Пісні землі, що повільно горить"

Продюсерка фільму Дар'я Бассель розповідає, що головною мотивацією для всіх, хто працював над цим фільмом з перших днів повномасштабного вторгнення, було чесно розказати про наслідки російської агресії: 

Наша команда зробила і випускає цей фільм у світ під час дуже болісних подій і трансформацій. Доки ми створювали це кіно, деякі з наших друзів-митців загинули, деякі — опинилися в полоні, а дехто — втратив свої домівки. Я впевнена, що "Пісні землі, що повільно горить" говоритимуть із глядачами в усьому світі на рівні глибоких емоцій, передаючи наш біль і змушуючи замислитись про наслідки цієї війни для всього світу.

Для Ольги Журби фільм став її другою повнометражною документальною роботою. Вона дебютувала як режисерка-документалістка з фільмом "Назовні" (2022). Стрічку відзначили премією Віллі Брандта на Берлінському кінофестивалі з прав людини, а пізніше — нагородою Японської премії честі. Короткометражний художній фільм Ольги Журби "Папині кросівки" (2021), вперше показаний на кінофестивалі в Локарно, отримав нагороди на багатьох міжнародних фестивалях. Картина стала лауреатом національної кінопремії "Золота Дзиґа" та премії українських кінокритиків "Кіноколо".

"Медовий місяць"

У межах воркшопу Biennale College Cinema покажуть стрічку української режисерки Жанни Озірної — "Медовий місяць".

Кадр із тизеру "Медовий місяць". Фото: пресслужба  

Фільм розповідає історію про стосунки в окупації. У центрі сюжету — щойно одружені Тарас й Оля, які проводять медовий місяць у новій власній квартирі. Вони захоплені один одним значно більше, ніж тривожними новинами. На світанку 24-го лютого 2022 року пара прокидається від потужних вибухів за вікном. Головні ролі зіграли Роман Луцький та Ірина Нірша.

До основної програми 81-го Венеційського кінофестивалю увійшла 21 картина, яка боротиметься за "Золотого лева". Серед них "Кімната по сусідству" іспанського режисера Педро Альмодовара з Тільдою Свінтон та Джуліанною Мур у головних ролях, друга частина фільму "Джокер" американського режисера Тодда Філліпса, в якому головні ролі виконали Хоакін Фенікс та Леді Гага, "Орден" австралійського режисера Джастіна Курзеля із Джудом Лоу, "Марія" чилійського режисера Пабло Ларрейна.

Водночас у програмі представлена стрічка "Росіяни на війні" російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової. Фільм вважається копродукцією Франції та Канади.

Режисерка стала частиною одного з російських батальйонів, які воюють на сході України, та виявила речі, далекі від того, про що розповідає російська пропаганда, — йдеться у синопсисі. Зокрема, безлад в армії загарбників та розчарованих солдатів, які не розуміють, за що воюють.

У програмі "Горизонти" покажуть фільм "Тихе життя". Він про російську родину, яка емігрує до Швеції. Фільм зняв грецький режисер Александрос Авранас. За сюжетом, родина російських біженців шукає у Швеції кращого життя та притулку, проте їм відмовляють.

Нагадаємо, торік на 80-му Венеційському кінофестивалі відбулася світова прем'єра фільму української режисерки Анни Бурячкової "Назавжди-назавжди".

Включення українських фільмів до програми фестивалю є проявом міжнародної солідарності та підтримки України у ці складні часи. Зокрема, кіномистецтво стимулює важливі дискусії про війну та мир, не дозволяючи  світу "втомитися" від української теми. 

Читай також: Українське кіно під час війни: секрети, виклики, лайфхаки

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Дві черги: як відключатимуть світло в Києві та області 6 грудня - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Дві черги: як відключатимуть світло в Києві та області 6 грудня

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов - 412x412
Нерухомість

Редакція "ТиКиїв"

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: MÉLOVIN, Victoria Niro та DIBROVA - 412x412
Історії

Михайло Пилипчук

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: MÉLOVIN, Victoria Niro та DIBROVA

На Софійській площі запалили головну ялинку країни: як це було - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

На Софійській площі запалили головну ялинку країни: як це було

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації