10 найкращих українських фільмів, які можна подивитися на Netflix

10 найкращих українських фільмів, які можна подивитися на Netflix Колаж: "ТиКиїв"

12 липня на Netflix вийшла комедія режисерки Наталі Пасеницької "Сусідка" за сценарієм Ірени Карпи.

Відтепер загалом на американському стримінговому сервісі вже 33 українські проєкти — 25 фільмів і вісім серіалів. Більшість із них з'явилися на онлайн-платформі протягом останнього року. Практично всі доступні для перегляду лише на території України.

Ми проглянули список та вибрали з нього десяток найкращих вітчизняних стрічок, які можна переглянути на Netflix. 

Читай також: Найцікавіші анонси Netflix, на які варто звернути увагу

Люксембург, Люксембург

Режисер: Антоніо Лукіч

Рік: 2022

Рейтинг: IMDb — 8.1/10

Дія починається в місті Лубни на Полтавщині. Водій маршрутки Коля та поліціянт Вася — різні за характерами брати-близнюки. Хлопцям повідомляють, що їхній давно зниклий батько захворів і помирає в лікарні у Люксембурзі. Після суперечок і поневірянь брати вирушають за кордон, щоб востаннє побачити людину, яка покинула їх у дитинстві. У подорожі намагаються дати раду власному життю. 

Другий фільм режисера Антоніо Лукіча став іще більшим хітом, ніж його ж "Мої думки тихі". Трагікомедія зібрала 34 млн грн та увійшла в десятку найкасовіших в історії українського прокату.

Головні ролі виконали учасники реп-гурту "Курган і Agregat" Раміл та Аміл Насірови. Зйомки проходили 2021-го в Лубнах, у Києві та в Люксембурзі. Світова прем'єра відбулася торік на Венеційському кінофестивалі у програмі "Горизонти".

За словами режисера, кіно є емоційною подорожжю у життя звичайних людей, сповнене сумних і смішних ситуацій. Це не лише розповідь про пошуки втраченого батька й роздуми про вічне. А й спроба розібратися у власному житті та розказати історію про маленьких людей, які здатні робити великі справи.

Памфір

Режисер: Дмитро Сухолиткий-Собчук

Рік: 2022

Рейтинг: IMDb — 7.7/10

Події розгортаються у прикордонному селі на Буковині напередодні святкування Маланки. Будівельник Леонід повертається до сім'ї після тривалих заробітків у Європі. Коли його син Назар влаштовує пожежу в молитовному домі, чоловіку доводиться згадати своє кримінальне минуле. Він мусить знову зайнятися контрабандою, щоб відшкодувати збитки місцевому авторитету.  

Дебютний повний метр режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука зібрав 11 млн грн, ставши одним із найуспішніших авторських фестивальних фільмів у нашому прокаті. 

Головного героя зіграв Олександр Яцентюк. Також у кримінальній драмі знялися Станіслав Потяк, Соломія Кирилова, Олена Хохлаткіна, Мирослав Маковійчук, Іван Шаран та Олександр Ярема.

Світова прем'єра відбулася торік на Каннському кінофестивалі у програмі "Двотижневик режисерів". В Україні картина отримала гран-прі Київського кінофестивалю "Молодість" і п'ять нагород національної премії кінокритиків "Кіноколо", зокрема як найкращий фільм. Британське видання The Guardian занесло його до списку найкращих стрічок 2023-го.

Клондайк

Режисер: Марина Ер Горбач

Рік: 2022

Рейтинг: IMDb — 6.9/10

Дія охоплює три дні в селі Грабове Донецької області на початку російсько-української війни в липні 2014-го. Доярка Ірка й електрик Толік готуються стати батьками. Чоловік намагається евакуювати вагітну, але вона відмовляється їхати. Хоче залишатися, навіть коли російські військові влучають снарядом у їхній дім і захоплюють село, а в небі над ним збивають малайзійський "Боїнг" рейсу MH17.

Головні ролі виконали Оксана Черкашина, Сергій Шадрін та Олег Щербина. Черкашину відзначили премією кінокритиків "Кіноколо".

Фільм здобув нагороду за найкращу режисуру у світовому конкурсі на американському кінофестивалі "Санденс", а також призи екуменічного журі та глядацьких симпатій у програмі "Панорама" на Берлінському кінофестивалі. Стрічку висували на "Оскар" від України.

Я працюю на цвинтарі

Режисер: Олексій Тараненко

Рік: 2021

Рейтинг: IMDb — 7.7/10

Після сімейної трагедії колишній архітектор Олександр вирішує усамітнитися, щоб прийняти втрату. Знаходить тиху роботу на столичному цвинтарі. Відкриває фірму з виготовлення і встановлення надгробків. Сподівається, що тут його ніхто зайвий раз не турбуватиме. Але щодня доводиться мати справу з клієнтами, які замовляють пам'ятники померлим близьким і кожен з них переживає власне горе. Тим часом повернути батька у своє життя намагається його 14-річна донька, а на кладовищі починається боротьба за владу.

Дебютант у повному метрі Олексій Тараненко зняв трагікомедію за однойменною збіркою оповідань Павла Белянського. Віталія Салія за головну роль нагородили премією "Кіноколо". Також у кастингу — Віктор Жданов, Вікторія Городецька, Анна Іванова, Андрій Ісаєнко, Римма Зюбіна. Фільмували в Києві, переважно на Байковому, Лісовому та Берковецькому кладовищах. Прем'єра проходила на Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість".

Носоріг

Режисер: Олег Сенцов

Рік: 2021

Рейтинг: IMDb — 6.6/10

Колишній бандит на прізвисько Носоріг згадує своє життя у промисловому місті 1990-х. З дитинства вважав, що мусить бути сильним і безжальним — тільки так може здобути повагу і вижити. Потрапив до кримінального світу, почав займатися рекетом, грабувати та вбивати. Створив бригаду і став місцевим авторитетом, але втратив сім'ю. Зустріч із незнайомцем дарує йому шанс переосмислити своє минуле і сповідатися.

Це друга повнометражна робота Олега Сенцова після дебютного фільму "Гамер" 2011 року. Сценарій "Носорога" він написав ще до незаконного ув'язнення в росії. Робота над проєктом почалася 2012-го, призупинилася 2014-го та відновилася після звільнення 2019-го. Прототипом героя став колишній друг Сенцова, але історія вигадана.

Головну роль у кримінальній драмі виконав доброволець батальйону "Азов", лідер руху "Гонор" Сергій Філімонов, частину інших персонажів також зіграли непрофесійні актори. Знімали у Кривому Розі, Львові та Києві. Світова прем'єра відбулася на Венеційському кінофестивалі в конкурсній програмі "Горизонти". За дві свої стрічки Сенцов отримав Шевченківську премію. Торік "Носоріг" став першим ігровим фільмом, який придбав Netflix.

Віддана

Режисерка: Христина Сиволап

Рік: 2020

Рейтинг: IMDb — 6.5/10

Дія розгортається наприкінці 19 століття у Станіславі (нині Івано-Франківськ). 25 років тому доктор Анґер втратив у пожежі дружину, але йому вдалося врятувати рідну доньку Аделю й доньку хатніх робітників Стефанію. Дівчата виховувалися разом. Коли виросли, так само нерозлучні. Аделя одружена зі скульптором надгробків, а Стефанія веде господарство, прибирає й готує в їхньому спільному будинку. Проте конфліктують і намагаються розібратися, хто вони одна одній — сестри й подруги чи служниця й господиня.

В основу дебютного повного метру Христини Сиволап ліг роман Софії Андрухович "Фелікс Австрія". Головні ролі в мелодрамі зіграли Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький. Фільмували під Києвом, у Чернівцях та Білій Церкві.

Мої думки тихі

Режисер: Антоніо Лукіч

Рік: 2019

Рейтинг: IMDb — 7.8/10

Київський звукорежисер-фрилансер Вадим отримує завдання з Канади записати голоси закарпатських тварин і птахів для відеогри "Ноїв ковчег". Зокрема, має знайти загадкового рахівського крижня. Після успішного виконання замовлення матиме шанс працювати за океаном. У відрядження на Закарпаття вирушає з матір'ю-таксисткою Галиною, яка також мріє про еміграцію нареченою в Італію. У поїздці вони сваряться та намагаються порозумітися.

Перша повнометражна стрічка Антоніо Лукіча зібрала у прокаті 10 млн грн, ставши найкасовішою вітчизняною прем'єрою 2020-го. Трагікомедія здобула приз глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю, а також чотири нагороди кінопремії "Золота дзиґа": за найкращий фільм, сценарій, відкриття року і жіночу роль. Посідає 20 місце у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. "Мої думки тихі" навіть називали першою смішною українською комедією.

Задум сюжету виріс з історії друга-звукорежисера, який для запису звуків фауни їздив із батьком в експедицію Черкащиною. Головних героїв зіграли Андрій Лідаговський та Ірма Вітовська. Фільмували в Києві, Ужгороді та на Закарпатті.

Дике поле

Режисер: Ярослав Лодигін

Рік: 2018

Рейтинг: IMDb — 7.3/10

Після зникнення старшого брата столичний рекламіст Герман повертається в рідний Старобільськ на Луганщині. На малій батьківщині не був багато років. Дізнається, що місцеві бандити мають намір захопити і знести стару іржаву автозаправку родича. Ця ділянка потрібна їм для висаджування кукурудзи. Герман готується захищати сімейний бізнес від рейдерів.

Дебютний повнометражний фільм Ярослава Лодигіна назвали першим українським істерном. Це екранізація роману Сергія Жадана "Ворошиловград". Робота над стрічкою тривала сім років. Над сценарієм працювала драматургиня Наталка Ворожбит.

В акторському ансамблі — Олег Москаленко, Володимир Ямненко, Георгій Поволоцький, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова, а також Жадан як камео. Знімали у Старобільську та Києві. Драма отримала п'ять нагород Національної кінопремії "Золота дзиґа", зокрема за найкращу головну роль.

Зима у вогні: Боротьба України за свободу

Режисер: Євген Афінеєвський

Рік: 2015

Рейтинг: IMDb — 8.3/10

Один із перших фільмів про Революцію Гідності. Це хроніка подій, що розгорталися на Майдані Незалежності в Києві взимку 2013-2014 років, коли мирні демонстрації студентів на підтримку євроінтеграції перетворилися на рух за громадянські права і проти корумпованої влади та призвели до повалення режиму президента Віктора Януковича. В кадр увійшли інтерв'ю з протестувальниками, записи з місця подій та широка панорама Революції.

Матеріал знімали 28 українських операторів, а також запрошений американський режисер Євген Афінеєвський, який і керував монтажем. Світова прем'єра відбулася на Венеційському кінофестивалі. Стрічка була номінована на "Оскар" за найкращий документальний фільм. 

Це перше українське кіно, права на показ якого купив Netflix. Також стримінг-сервіс долучився до виробництва картини.

Поводир

Режисер: Олесь Санін

Рік: 2014

Рейтинг: IMDb — 7.7/10

Дія відбувається в Україні 1930-х під час Голодомору. Інженер Майкл Шемрок із США приїздить працювати до Харкова. Закохується в театральну акторку Ольгу Левицьку, якою давно зацікавлений енкаведист. Згодом до рук американця потрапляють секретні документи про репресії в Україні. Через це іноземця вбивають. Його сина Пітера рятує і допомагає ховатися від радянських спецслужб сліпий кобзар Іван Кочерга. Разом вони мандрують українськими землями. 10-річний хлопчик стає поводирем, а згодом — свідком масової страти незрячих музикантів.

Режисер фільму "Мамай" Олесь Санін побудував сюжет своєї другої ігрової стрічки "Поводир" на основі історії про розстріл понад 200 кобзарів і лірників радянською владою. Над проєктом працював десять років. Сценарій підготував із письменниками Олександром Ірванцем та Ірен Роздобудько. Зйомки проходили у Волинській, Рівненській, Львівській та Черкаській областях, Переяславі, Новгород-Сіверському та Харкові.

Головні ролі виконали Станіслав Боклан та Антон-Святослав Грін. Також у стрічці знялися Олександр Кобзар, Олег Примогенов, Джефф Баррелл, Ірина Саніна та співачка Джамала. Для окремих епізодів залучили кілька десятків незрячих і кобзарів. Прем’єра відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі, де Боклана відзначили за найкращу акторську роботу. "Поводир" зібрав 16 млн грн у прокаті. На момент виходу був найкасовішим національним кінопроєктом. Історичну драму висували на "Оскар" від України.

Читай також: Українські документальні фільми, які варто чекати

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Київські митники передали ЗСУ білоруську техніку, яка перебуває під санкціями - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Київські митники передали ЗСУ білоруську техніку, яка перебуває під санкціями

У Києві відкриється велика виставка із 300 картин, більшість яких не показували на широкий загал - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві відкриється велика виставка із 300 картин, більшість яких не показували на широкий загал

Коли відбудеться демонтаж "церкви-МАФу", на який зібрали 850 тисяч грн - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Коли відбудеться демонтаж "церкви-МАФу", на який зібрали 850 тисяч грн

В київському університеті виставили техніку Другої світової війни, що брала участь у важливих операціях - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

В київському університеті виставили техніку Другої світової війни, що брала участь у важливих операціях

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації