"Потяг у 31 грудня": Горбунов на милицях, зірки у вагоні та сніг посеред літа
Кожен кіношник знає, що знімати новорічне кіно треба влітку. Тому Юрій Горбунов і творці комедійної кінотрилогії "Скажене весілля" — Prototype production та FILM.UA Group — заздалегідь потурбувалися про те, щоб на Новий рік тобі було що дивитися. Днями в Києві завершили знімання новорічної комедії "Потяг у 31 грудня". Ми дізналися подробиці її створення!
Як стверджують продюсери стрічки "Потяг у 31 грудня" Юрій Горбунов і Зоя Сошенко, на її створення їх надихнув подвиг працівників "Укрзалізниці", які з перших днів повномасштабного вторгнення не припиняли виконувати свій професійний обов’язок. Тому творці фільму вирішили зробити його подякою "Укрзалізниці", яка рятує мільйони життів і повертає людей додому.
Тож головним героєм цієї історії став потяг, який ввечері 31 грудня вирушає до новорічного Львова. За сюжетом, провідник Микола Іванович (Станіслав Боклан) вирушає у свій останній рейс: після нього він виходить на пенсію.
Він знає, що проведе цю ніч спокійно і, найімовірніше, наодинці, позаяк у новорічну ніч потяги зазвичай порожні. Проте його вагон несподівано наповнюється пасажирами.
Серед них — наречена, яка новорічної ночі вирішила втекти від свого нареченого, подружжя, що перебуває на межі розлучення, гіперактивна вагітна та бухгалтер-інтроверт, який намагається уникнути спілкування, відповідно, порозумітися з ним важко.
І, звісно, якби потяг спокійно дістався з пункту А до пункту Б, дивитися нам не було б чого, тому він несподівано зупиняється серед поля… Вибору в пасажирів немає: доводиться ближче знайомитись і одне з одним, і з Миколою Івановичем. І з’ясовується, що в них чимало спільного!
Зірки грають зірок
Акторський каст у комедії потужний. У ролі Миколи Івановича знявся Станіслав Боклан, подружжя грають Катерина Кузнєцова та Артемій Єгоров, в інших ролях — Володимир Ніколаєнко, Влад Нікітюк, Андрій Ісаєнко, Лілія Цвелікова. А ще на екрані в камео з’являться зірки українського шоубізнесу, чиї імена поки тримають у секреті.
Звісно, себе Юрій Горбунов теж не образив: його ми побачимо у вагоні-ресторані. А роль провідниці сусіднього вагона зіграла Лілія Ребрик.
Режисером стрічки став Олег Борщевський.
До речі, старт фільмування ледь не зірвався через травму ноги Юрія Горбунова: за його словами, це сталося вдома, призначили операцію, проте Горбунов вирішив, що робота – понад усе! "Це домашня, банальна побутова травма. Операцію довелося відкладати, тому що я знімався. От відзнявся і зробили операцію", — розповів Юрій в інтерв’ю ЖВЛ.
Тож по майданчику, точніше, перону й орендованій групою Червоній залі київського вокзалу під час фільмування останніх сцен Юрій пересувався на милицях. Проте в кадрі мужньо обходився без них. Тільки трошки скаржився, що відновлюватися доводиться на ногах, а це не дуже добре — але яких жертв не принесеш заради мистецтва!
За кадром Горбунова підтримувала дружина Катерина Осадча, якій цього разу продюсер-чоловік ролі не видав. Та Катерина й не претендувала: зізнається, що велику роль явно не потягнула б і воліє займатися своєю справою.
Як у Буковелі
Зважаючи на те, що знімання стрічки розпочалося у липні, а завершилося у не менш теплому вересні, ми поцікавилися, в який спосіб у кадрі створювали зиму.
Виявилося, що в такий самий, як у Буковелі безсніжною зимою: за допомогою снігової гармати. Під час роботи «гармата» дрібно розпорошує воду, яка потім замерзає, перетворюючись на сніг.
"Ну, що сказати: знімати Новий рік майже влітку — це ще той виклик!" — написав у себе в Instagram Горбунов, позуючи на сходах засніженого вагона у 30-градусну спеку.
До речі, морозні візерунки на вікнах теж будуть — як створювали їх, історія замовчує. Одним словом, кіно!
За словами всіх членів знімальної групи, атмосфера на майданчику "Потяга у 31 грудня" була надзвичайно дружня й щира. У деяких епізодах ми побачимо справжніх працівників "Укрзалізниці", які були в захваті від співпраці з відомими акторами.
Та й професійні кіношникам їхня робота в цій стрічці сподобалася.
"Мені здається, це саме та пригода, в яку хоча б раз хотів би потрапити кожен. — каже Станіслав Боклан. — Бо хоч би скільки нам років було, ми всі віримо у казки та дива. Це історія, яку хотілось би переказувати щороку своїм друзям з усмішкою".
"Я дуже люблю атмосферні проєкти! — ділиться Катерина Кузнєцова. — І мені пощастило, що тут надзвичайно приємна команда й актори, які самовіддано роблять спільну велику справу. Ми як швейцарський годинник: всі-всі разом, усі поєднані та підтримуємо одне одного!"
"На нашу думку, фільм сьогодні має надзвичайно велике значення для країни. Тому що це кіно про нас, про тих людей, які живуть в Україні. І ми — як діти, так і дорослі — всі віримо в те, що на Новий рік відбувається магія. Даруємо надію та впевненість у тому, що в кожного має статися диво. Тому що такі фільми, не побоюся цих слів, зцілюють наші душі… Крім того, у нас надзвичайно зірковий каст — ми зібрали акторів найвищої категорії. Тому сподіваємось, це допоможе нам достукатись до серця кожного українця у новорічні свята", — розповідає продюсер стрічки Юрій Горбунов.
До речі, Юрій Горбунов пишається тим, що "Потяг у 31 грудня" створений без залучення державних коштів, підтримки фондів і грантів: "Жодної копійки з державної скарбниці на цей фільм не було залучено, – каже продюсер. — Всі виробничі витрати сплатив інвестор, спонсор, а також безпосередньо виробник — FILM.UA Group".
Невгамовний Горбунов на цій стрічці зупинятися не планує: "Це тільки перший із фільмів, які ми запланували, адже хочеться і "Потяг у 31 грудня-2", і "Таксі у 31 грудня", і, можливо, навіть "Літак у 31 грудня" відзняти", — зізнається він.
Але спершу маємо подивитися "Потяг у 31 грудня": стрічка вийде у національний прокат 1 січня 2025 року, а згодом з’явиться в ефірі телеканалу "1+1".