Що читає громадська активістка та письменниця Яна Алтухова

Що читає громадська активістка та письменниця Яна Алтухова Фото: колаж "ТиКиїв"

Яна Алтухова — продюсерка, журналістка, громадська активістка, PR-ниця та DJ. Також кияни зустрічали Яну у ролі моделі, стилістки, засновниці відеопродакшну та ведучої на телебаченні. Наразі Яна є керівницею з комунікацій проєкту ADDEX "Майбутнє системи протезування в Україні" (БФ КОЛО) та пише свою книгу: щойно повернулась із письменницької резиденції. 

Для "ТиКиїв" Яна розповіла про свої останні прочитані книжки: нон-фікшн про творчість та релігію, українські оповідання та детектив. 

Про звичку читання та вибір книжок

Читаю майже щодня. Але це не завжди ґрунтовна чи ціннісна література. Наприклад, перед сном часто люблю взяти до рук якийсь трилер або детектив. Натомість удень — під час обіду (так, знаю — погана звичка) або в перервах між Zoom-зустрічами й робочими колами — намагаюся читати щось змістовніше й корисне.

При виборі книжок я здебільшого орієнтуюся на рейтинги та відгуки в додатку АБУК. Ще переглядаю рекомендації кількох книжкових блогерів, а також занотовую собі цікаві новинки, які зʼявляються у моєму інформаційному просторі.

Читання — це мій спосіб зануритися в інший світ, перемкнути мозок, відпочити, простимулювати фантазію й мислення. А іноді — це просто найкращий спосіб швидко заснути.

Рік Рубін, "Творчий акт: спосіб буття"

Неймовірна книжка від надзвичайної людини. Відомий і успішний музичний продюсер, який співпрацював із музикантами світового масштабу, відкриває нам свою іншу сторону. Тут він — глибока, чутлива людина-камертон.

Рік стверджує, що кожен із нас має творчий початок — варто лише налаштуватися на "звучання світу", і ти почнеш помічати те, що раніше було непомітним.

Як це працює — він розповідає у книзі. Рекомендую всім творчим людям, а особливо тим, хто досі думає, що творчість — це не їхня територія.

Річард Голловей, "Коротка історія релігії"

Легка, доступно написана книжка про те, як людство винайшло релігії, навіщо розвивало їх і як вони змінювалися з часом. Після прочитання ти зможеш вступати в теологічні суперечки з друзями та підтримувати розмову про те, чому у світі так багато релігій і звідки вони походять.

На мою думку, майже всі конфлікти в історії людства так чи інакше пов’язані з релігією — тому мати бодай базове розуміння цієї теми варто кожному.

Тамара Горіха Зерня, "Принцип втручання"

Я зараз на етапі видання своєї першої книжки — це збірка оповідань. Тому мені цікаво стежити за всім, що відбувається в українській літературі. Ця книжка потрапила мені до рук випадково, але саме завдяки їй я відкрила для себе чудову авторку.

"Принцип втручання" — це делікатна психологічна драма з елементами детективу. Історія жінки, яка втратила чоловіка на війні. Хоча події відбуваються не в останні три роки — все одно відчуваєш цю історію гостро. Дуже жива, жіноча і болюча книжка.

Ґай Морпас, "Пʼятеро"

Оригінальний трилер з елементами антиутопії та детективу. Уяви собі світ, у якому в одному тілі живе п’ять окремих особистостей. Вони змушені співіснувати, погоджувати свої дії, ділити час і можливості. І раптом трапляється кілька вбивств… Хто з них винен? Чи всі вони — частина одного злочину?

Динамічна, загадкова історія, яка тримає в напрузі до останньої сторінки. Ідеальне читання для вечора, коли хочеться зануритися в атмосферу загадок і психологічної гри.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації