Що читає підприємиця та співзасновниця мережі студій манікюру: книги для професійного й особистого зростання

Що читає підприємиця та співзасновниця мережі студій манікюру: книги для професійного й особистого зростання Фото: колаж "ТиКиїв"

Антоніна Кроливець — підприємиця, співзасновниця та CEO мережі студій манікюру Bunny nails і Bunny Academy. Вже 10 років в партнерстві з Олексієм Кроливцем розвиває сімейний бізнес. Зараз мережа Bunny nails налічує 10 студій, які представлені у Києві, Ірпені та у Варшаві, а курси в рамках академії пройшли вже понад 1000 майстрів.

Антоніна підходить до вибору книг стратегічно, зосереджуючись на літературі, яка відповідає її поточним цілям та викликам у бізнесі.

З читачами "ТиКиїв" ділиться своїми улюбленими виданнями, які допомогли їй знайти нові ідеї й рішення для вдосконалення бізнес-процесів. 

Про звичку читання

Я маю діагностовану дислексію — розлад читання, що ускладнює процес перетворення слів у візуальні образи. Попри виклики пов'язані з цим, я знайшла свої способи засвоєння інформації, використовуючи різні підходи. Зазвичай, я віддаю перевагу паперовим книгам, а не електронним, аби мати можливість виділяти головне маркером, що допомагає мені запам'ятовувати важливі моменти та краще концентруватися. Також слухаю аудіокниги. Ще одна традиція — обговорення прочитаного з моїм чоловіком, який ділиться зі мною стислим витягом із книжок, і ми разом обговорюємо нові ідеї й інсайти. 

Про вибір книжок

Я вибираю книжки на основі власних професійних потреб та рекомендацій експертів, із якими співпрацюю або тих, ким надихаюся. Зазвичай, це література, що може дати відповіді на питання, які мене цікавлять у бізнесі. Якщо я відчуваю, що в певній сфері є прогалина в знаннях — намагаюся заповнити її за допомогою книг. 

Антуан де Сент-Екзюпері, "Маленький принц" 

Коли я вперше прочитала "Маленького принца" у межах шкільної програми, то не змогла осягнути його глибини. Проте, ставши дорослою, почала регулярно повертатися до цього твору. Книга нагадує мені про те, як ми, дорослі, схильні ускладнювати світ, не зважаючи на прості речі, що дарують справжнє щастя. Вона вчить цінувати моменти, які ми зазвичай не помічаємо. Це один із творів, який спонукає мене до переосмислення й повернення до навколишньої простоти. 

Робін Шарма, "Лідер без титулу"

Ця книга стала поворотною для моєї кар'єри. Я прочитала її у 23 роки, і вона допомогла мені зрозуміти наскільки важливо займатися тим, що дійсно любиш. З того часу я намагаюся слухати своє серце, навіть якщо це вимагає кардинальних змін. "Лідер без титулу" вчить, що лідерство не залежить від посад і титулів — воно народжується з пристрасті та відданості своїй справі. 

Гевін Кеннеді, "Домовитися можна про все"

Від робочих стосунків до особистих, від повсякденних діалогів до важливих переговорів — навички спілкування та взаєморозуміння є ключовими в нашому житті. І саме про це йдеться в книзі, яка вчить мистецтва перемовин за принципом win-win.

Ця книга — чудовий посібник із комунікації, що допоміг мені зрозуміти важливість слухання і знаходження компромісів у будь-яких ситуаціях. Книга допомогла мені краще розуміти людей, працювати з ними, покращувати взаємини і будувати взаємовигідні стосунки. Основний принцип win-win навчив мене не тягнути ковдру на себе, а завжди шукати рішення, що задовольнять усіх учасників процесу.

Джим Коллінз, "Від хорошого до величного"

Джерело натхнення для підприємців, які мріють створити великий та успішний бізнес. Аналізуючи роботу компаній, що досягли вершин, автор показує, які рішення та підходи допомогли їм це зробити. Ця книга засвідчує, що для значних результатів необхідно мати чітку стратегію й будувати системи.

Браян Трейсі, "З'їж цю жабу"

Пам'ятаєш ті моменти, коли тобі абсолютно не хочеться братися за важливі, але неприємні справи? Або коли відчуваєш, що постійно відкладаєш важкі завдання на потім? Це все — про кожного з нас. Саме цю тему майстерно висвітлює Браян Трейсі у своїй книзі.

Я вперше взяла цю книжку до рук, коли мені було трохи більше за 20 років. Вона кардинально змінила моє ставлення до планування свого дня. Трейсі не лише говорить про те, як важливо правильно розподіляти час, але й підкреслює, що варто починати з найскладніших і найнеприємніших завдань. Трейсі порівнює це з "поїданням жаби": якщо з'їсти її зранку, то решта дня пройде набагато легше. Цей принцип простий, але ефективний, і я впевнена, що він допоможе кожному, хто прагне подолати прокрастинацію й ефективніше організувати свій час.

Майк Мікаловіц, "Метод гарбуза. Як стати лідером у своїй ніші без бюджету"

"Метод гарбуза" — це про бізнес-фокусування й правильні пріоритети. Навіть коли всі навколо кажуть, що "гарбуз тут не виросте", можна довести протилежне. Головний принцип полягає у зосередженні на ключовому проєкті, як на вирощуванні великого гарбуза, залишаючи інші "гарбузики" без уваги.

Якщо ти вже почав працювати над чимось великим і важливим, ефективніше буде вкладати свої ресурси саме в цей проєкт — він обов'язково виросте у великий переможний гарбуз. 

Джефф Смарт, Ренді Стріт, "Хто. Як наймати найкращих"

Нині бізнес в Україні гостро відчуває проблему кадрового голоду, і наша компанія — не виняток. Формування команди та її зростання стали для нас великим викликом.

Ця книга допомогла переосмислити підходи до HR і рекрутингу й вийти на шлях впровадження змін у нашій компанії. Вона допомогла мені зрозуміти, кого я хочу бачити в колективі, з ким хочу працювати, хто — мої люди. Підприємництво — це командна гра, і мої відчуття, важливо не те, що ти робиш, а з ким ти це робиш, підтвердилися завдяки цій книзі.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації