Що читає режисер Дмитро Авдєєв: 5 книжок про кіноіндустрію, філософію та натхнення

Що читає режисер Дмитро Авдєєв: 5 книжок про кіноіндустрію, філософію та натхнення Фото: колаж "ТиКиїв"

Дмитро Авдєєв — режисер кіно, волонтер, автор Telegram-каналу про кіно "Чуєш, Тарантіно!" зізнається, що для нього читання має особливу силу. Книга — не лише про отримання інформації, нових сенсів чи думок, а про натхнення, яке ховається поміж сторінками. Дмитро читає книги щодня, зазвичай за рекомендаціями друзів або з мистецької тематики. Традиційний ритуал — читання для своєї дитини, щоб вона краще засинала ввечері.

У книжковому арсеналі Дмитра є книги про кінематограф для режисерів та сценаристів, історії, що надихають, для акторів і творчих людей та філософські тексти, які зацікавлять представників різних сфер. 

Цей матеріал створено у партнерстві з подкастом "Не під запис" про PR, слова та сенси. Авторки подкасту: Анна Давиденко — PR-агентка і celebrity marketing менеджерка та Олександра Погоріла — засновниця агенції стратегічних комунікацій UAGENCY. Епізод подкасту з Дмитром Авдєєвим про тренди на ринку відеореклами, трансформацію українського кіно під час війни та пропаганду в фільмах слухай на Spotify, Apple Podcasts, YouTube.

Роберт Родрігес, "Кіно без бюджету. Як у 23 роки підкорити Голлівуд, маючи в кишені 7 тисяч доларів"

Натхненна історія від Роберта Родрігеса, який зняв свій перший фільм "Музикант" за 14 днів фактично без грошей і професійної команди. Ця стрічка перетворила його з невідомого аматора на режисера зі світовим ім'ям. 

Ця книга не лише про досягнення успіху завдяки великому бажанню, а й посібник для молодих режисерів, сценаристів і продюсерів, які хочуть почати знімати кіно.

Джозеф Кемпбелл, "Тисячоликий герой"

Книга від американського міфолога та релігієзнавця зі своєю легендою: подейкують, що її прочитали всі найкрутіші сценаристи Голлівуду. Ідеї Кемпбелла надихали багатьох авторів, наприклад, Крістофер Воґлер написав методичку для сценаристів "Подорож письменника".

Текст розкриває дослідження міфології людства. Кемпбелл переконаний, що всі світові міфи побудовані за однією схемою, яку він називає "мономіфом". І вважає, що кожен із нас є героєм власного міфу, який перебуває в героїчній подорожі довжиною в життя. Просто ми не помічаємо це у власних історіях.

Девід Ґолдстайн, Отто Крегер, "Творча особистість. Як використати сильні сторони свого характеру для розвитку креативності"

Must-read книга для творчих натур і представників творчих професій. Вона допоможе опанувати креативність, визначити тип мистецької особистості та шляхи самореалізації. А також навчить відчувати переваги власного стилю. 

У цій книзі я знайшов розуміння, як шукати креативні ідеї та в яких умовах краще творити.

Сергій Тримбач, "Кіно, народжене Україною"

Справжня антологія нашого кінематографа, яка розпочинається ще з періоду становлення українського кіно на межі XIX–XX ст. й охоплює сучасний період. Показує, що наше кіно — не лише Олександр Довженко та його кіностудія, а набагато більше. 

Придбати книгу на сайті

Тоні Білл, Movie speak: How to talk like you belong on a film set

Ця англомовна книга — моя настільна. Вона сповнена кінематографічної термінології та сленгу, які звучать як абракадабра для навколишніх людей. Але насправді це таємний лексикон команди чи не кожного знімального майданчика. 

У тексті автор розповідає про реалії роботи режисерів, продюсерів, акторів, членів знімальної групи. Він ділиться більш ніж 30-річним досвідом у кіновиробництві й іншими хитрощами професії. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації