Що читають розвідники: романи та філософія від CEO найбільшої OSINT-агенції в Україні
Артем Старосєк — засновник OSINT-агенції Molfar, яка займається розвідкою на основі відкритих даних. Від 2023 року — власник та видавець медіа AIN.UA.
Український підприємець хоч майже не має вільного часу, але миті проковтнути пару сторінок книги не пропускає. Бо читання — одна з речей, що дарує йому відчуття відпочинку, стає джерелом нових бізнес-ідей та тренує нейрони мозку для написання власної книги у майбутньому. Що почитати Артем обирає з порад друзів, профільних медіа та рекомендацій на навчальних бізнес-курсах. Тому у нього такий різноплановий список улюбленої літератури.
Читаю кілька разів на місяць у потязі, коли немає інтернету. В таксі та ліфтах майже кожен день. На жаль, лише під час відпустки є час нормально приділити увагу книжкам і прочитати одразу кілька, — розповідає власник медіа AIN.UA.
З "ТиКиїв" Артем поділився головними рекомендаціями зі свого списку читання: у добірку потрапили трактати про психологію суспільства, бізнес-романи та видання про військову справу.
Цей матеріал створено в партнерстві з подкастом "Не під запис" про PR, слова та сенси. Авторки подкасту — Анна Давиденко, PR-агентка і celebrity marketing менеджерка, та Олександра Погоріла, засновниця агенції стратегічних комунікацій UAGENCY. Епізод подкасту з Артемом Староєком про вплив розвідки на бізнес, небезпеку онлайн-казино та захист даних і особистої інформації можна послухати на Spotify, Apple Podcasts, YouTube.
Хосе Ортега-і-Гассет, "Бунт мас"
Хосе Ортега-і-Гассет у своєму соціально-філософському трактаті "Бунт мас" аналізує культурну кризу Європи, що виникла через зміну ролі мас у суспільстві. Філософ досліджує, як підйом масової культури вплинув на політичні та соціальні структури, що призвело до послаблення традиційних еліт і зниження громадської активності.
Ця робота надає глибоке розуміння причин, через які європейські країни демонструють повільну та пасивну реакцію на дії Російської Федерації під час війни. Ортега-і-Гассет пояснює, як масовізація суспільства може призвести до втрати здатності рішуче діяти та захисту фундаментальних цінностей.
Еліягу Ґолдратт, "Мета. Процес безперервного вдосконалення"
Бізнес-роман про керівника заводу, у якого є три місяці, щоб вивести свій бізнес з кризи. Через захопливу сюжетну лінію автор пояснює принципи теорії обмежень та важливість оцифрованих процесів, чітких інструкцій і автоматизації в управлінні виробництвом.
Практичне керівництво для бізнесменів та менеджерів, які прагнуть досягти успіху через постійні інновації та оптимізацію процесів.
Арістотель, "Політика"
"Політика" Арістотеля — це фундаментальний трактат про державу, який заклав основи соціальної та політичної філософії, політології і теорії управління. У цій книзі розглядаються ключові питання, такі як: роль сім'ї як основного осередку держави, природа рабства, визначення громадянства, структура держави, а також форми правління та їх цілі.
Хоча деякі погляди Арістотеля можуть здатися сексистськими сучасному читачу, його праця надає глибоке розуміння того, як функціонує влада. Реципієнти можуть знайти між рядками цінні інсайти щодо природи політичних інститутів і управлінських процесів.
Ромен Гарі, "Обіцяння на світанку"
Автобіографічний роман, у якому автор ділиться спогадами про своє дитинство, навчання на льотчика та пригоди під час війни у Франції, Англії та Африці. Проте в центрі цієї історії — глибока любов до матері, яка завжди вірила в його винятковість, і кохання до жінок, які залишили слід у його житті. Це книга для гедоністів, що цінують ідеальний склад.
Валер'ян Підмогильний, "Місто"
Урбаністичний роман, що розповідає про українську молодь, яка на початку 1920-х років масово переселялася з сіл до міст. Історія амбітного юнака, пошуку себе серед великого міста та виборювання нового життя. У цій книжці часто знаходиш себе. Окрім сенсу, ціную красу мови, її переливи та звороти. Гемінгвей і Фіцджеральд тихенько обнялися та плачуть осторонь.