Що подивитися на Київському тижні критики

Що подивитися на Київському тижні критики Фото: пресслужба

З 17 по 23 жовтня в столиці вже ввосьме відбудеться Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Розповідаємо, що цікавого буде в ці дні в кінотеатрі "Жовтень".

Цьогоріч кіно на фестивалі можна буде подивитися в межах Міжнародної програми, програми "Фокус: Україна — Нідерланди", ретроспективної секції "Дивніше за рай", присвяченої незалежній сцені кіно США 70–90-х років, української ретроспективної секції "Химерний час", присвяченої поетичному кіно і створеної спільно з Довженко-Центром, а також українських гала-прем’єр.

Міжнародна програма складатиметься з чотирьох фільмів:

  • "Емілія Перес" — мюзикл про голову наркокартелю, який прагне вийти з кримінального бізнесу та стати жінкою. Головну жіночу роль зіграла Селена Гомес.
  • Драма Брейді Корбета "Бруталіст" — 215-хвилинний епос про 30 років життя архітектора (Едрієн Броуді), угорського єврея, який пережив Голокост і потрапив до Америки в пошуках кращого життя.
  • Історична драма грецької режисерки Атени Рахель Цанґарі "Жнива" — сюрреалістична притча, дія якої відбувається на тлі мальовничого Шотландського високогір’я, про конфлікт між традиціями та модернізацією в селищі.
  • Індійська драмеді "Сестра-Опівніч" — про молоду жінку з Мумбая, яка, поставши перед труднощами подружнього життя, відкриває в собі неконтрольовану сторону.

У міжнародній ретроспективі "Дивніше за рай" будуть представлені: 

  • Фільм Стівена Содерберґа "Секс, брехня та відео" до 35-річчя фільму. 
  • "Приголомшені та збентежені" Річарда Лінклейтера — один із найкращих фільмів за версією журналів Empire, Variety, Entertainment Weekly та газети The Guardian. 
  • "Лак для волосся" Джона Вотерза — мюзикл про підлітку Трейсі, яка несподівано стає зіркою популярного телешоу та має пройти через продюсерів-расистів і жорстоку конкуренцію.
  • Музична coming-of-age-драма "На друзки" С’юзан Зайдельман — про амбітну та безцеремонну Рен, яка прагне слави у світі панк-року, але її єдиний талант — вміння створювати проблеми.
  • Фільм "Роби як треба" Спайка Лі — стрічка відзначає 35-річчя.
  • "Шоу жахів Рокі Горора" Джина Шармана — чорна комедія про двох закоханих, які потрапляють у зловісний замок.

 До програми Українського Ретро увійшли:

  • Чорно-білий фільм Суламіф Цибульник "Карантин" — лікарі в науково-дослідній лабораторії створюють вакцину проти небезпечної інфекції та випадково заражаються цим вірусом.
  • Горор Миколи Рашеєва "Оберіг" за творами Володимира Дрозда —  про двох братів із поліського села, які перебралися до Києва у пошуках кращої долі. Один із них відразу опиняється у вирі життя, інший — на його узбіччі. Після загадкової смерті першого його справу продовжує інший.
  • Стрічка "Чудо в краю забуття" Наталі Мотузко (1991)  — про вбивство братів-близнюків, яких мешканці села вважають однією людиною.
  • "Градус чорного Місяця" Наталії Кіракозової — історія молодої журналістки Юлії, яка намагається розкрити таємницю зникнення знаменитого доктора-трансплантолога Гематос.
  • "Людина К" (1992) Сергія Рахманіна  — вільна екранізація щоденникових записів Франца Кафки.
  • "Співачка Жозефіна й мишачий народ" Сергія Маслобойщикова — про співачку чернівецького театру Жозефіну покажуть у 30-й ювілей фільму.

До програми "Фокус: Україна — Нідерланди" увійшли фільми, відібрані українськими та нідерландськими кінокритиками:

  • "Сірі бджоли" — екранізація однойменного роману Андрія Куркова про двох мешканців "сірої зони" на сході України.
  • Сатирична комедія Романа Бондарчука "Редакція" — про ідеалістичного юнака, який випадково стає журналістом місцевої газети й опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем.
  • "День як день" — документальний фільм Романа Блажана про українське село Ягідне, яке за рік після 27-денної окупації намагається повернутися до нормального життя.
  • "Молоко" — драма нідерландської режисерки Стефані Колк про жінку, що втратила дитину і вирішила пожертвувати своє грудне молоко.
  • "Коли ми програли німцям" Ґвідо ван Дріла — про пригоду 12-річних хлопців у пам’ятний день 1974 року, коли збірна Нідерландів програла у фіналі ЧС із футболу.
  •  "Солодкі мрії" Ени Сендіяревич — про боротьбу за спадщину нідерландського магната в Індонезії наприкінці колоніальної епохи.

А ще на фестивалі відбудуться спеціальні покази фільмів "Реал" Олега Сенцова, "Донька" Єгора Олесова та "Партенопа" Паоло Соррентіно. А також закритий показ стрічки Жанни Озірної "Медовий місяць" та спеціальний прем’єрний показ документального фільму "Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє". Ну, і традиційно в межах фестивалю відбудеться нагородження премією "Кіноколо".

Квитки на фестиваль можна придбати тут.

Читай також: Київський Будинок кіно: 50 років незламності

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Що таке фандоми та чому вони стають все більш популярними в Україні - 412x412
Прогресивний

Вероніка Киреєва

Що таке фандоми та чому вони стають все більш популярними в Україні

Що читає амбасадорка українського балету Ольга Морозенко: книжки про українську культуру та сучасна проза - 412x412
Мистецький

Тетяна Гриньова

Що читає амбасадорка українського балету Ольга Морозенко: книжки про українську культуру та сучасна проза

Театральні прем'єри зими: найгарячіші новинки від київських театрів - 412x412
Мистецький

Вікторія Аронова

Театральні прем'єри зими: найгарячіші новинки від київських театрів

"Добробут" закликає українців поступатися дорогою машинам швидкої допомоги - 412x412
Здоровий

Редакція "ТиКиїв"

"Добробут" закликає українців поступатися дорогою машинам швидкої допомоги

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації