Цікаві сучасні художники, які малюють Київ
Багато художників цікаво й неповторно зображають українську столицю на своїх картинах. Напередодні Дня Києва розповідаємо про деяких з них. У цьому матеріалі ми робимо акцент на сучасних авторах, нові роботи яких ти можеш подивитися наживо на виставках прямо зараз.
Ольга Кравченко
Знайомі пейзажі української та далекі куточки французької столиць постають на картинах, які написала Ольга Кравченко впродовж останніх років. Вона запрошує насолодитися красою та чарівністю Києва й Парижу у візуальній прогулянці, яка сповнює позитивом і натхненням. Вулиці, будівлі та пам’ятники одних із найгарніших європейських міст можна роздивитися на персональній виставці художниці "Київ – Париж".
Ольга Кравченко фіксує миттєвості життя, немов веде кольоровий щоденник. Кожна її робота – живописний стопкадр. Виставка "Київ – Париж", по суті, є освідченням у любові. Ідеться про рідний Київ, який особливо зараз, під час війни, щемливо рідний і дорогий серцю кожного з нас. А також про культурну Мекку світу, місто надій – Париж, куточки якого змалювала з великою шаною художниця. Живопис Ольги Кравченко – оптимістичний і яскравий, у чомусь наївний і дуже щирий, зараз є арттерапією для нас усіх. Завдяки творчості майстрині ми відчуваємо головну мету мистецтва у важкий час – воно має втішати поранені війною душі, — каже кураторка виставки, мистецтвознавиця Ганна Владимирська.
ДЕ? Вул. Спаська, 16б. Музей гетьманства
КОЛИ? До 25 травня, 10:00-17:00
СКІЛЬКИ? 30 грн
Сергій Кондратюк
Київ майже без світла змальовує Сергій Кондратюк у серії "Після блекауту". Художник розпочав її створення в жовтні минулого року, коли атаки росії на наші обʼєкти енергетики призвели до регулярних аварійних вимкнень світла та зв’язку. Створив пейзажі знеструмленої столиці, якою вона була восени та взимку. Акцентував на зображеннях Подолу. У творах розмірковує про досвід блекаутів та їх вплив на міський ландшафт і людей. Окрім живопису та графіки, до однойменної виставки художника увійшли скульптури.
Знайомі вулиці змінилися, але змінилися й самі люди. Дуже скоро вони озброїлись ліхтарями і світловідбиваючими браслетами, а біля кожної двері по вулицях почав гудіти генератор. Російські атаки мали своєю метою занурити українське суспільство у темряву, але і темрява не вічна. З приходом весни починаєш усвідомлювати, що ми пережили цієї осені та зимою. Пережили "блекаут", тепер зрозуміле нам слово, знаємо ціну. Дні почали довшати, й вулиці Києва почали заливатися сонячним світлом, якого так бракувало взимку, коли доводилось обходитися свічками та ліхтарями, – говорить Кондратюк.
ДЕ? Вул. Ярославська, 21. Галерея Dymchuk Gallery
КОЛИ? До 28 травня, 12:00-19:00
СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Андрій Богомолов
Архітектор і художник-пленерист Андрій Богомолов створює пейзажі в техніці акварелі й гуаші. Зображає передусім історичні пам'ятки та улюблені вулиці Києва. Відтворює не лише характерні стилістичні особливості споруд, а й неповторну природну й культурну атмосферу, яка їх оточує. Також він викладає живопис у приватній загальноосвітній школі Claris Verbis. Свіжі роботи як самого митця, так і його вихованців можна оглянути на виставці "У перервах між сиренами. Андрій Богомолов та його учні".
Нам вкрай складно давалися уроки живопису. Через часті та довгі сирени ми починали малювати у бомбосховищі, а завершували в класі. Бувало, з пів дороги до школи вимушено поверталися додому і продовжували заняття онлайн. Результат нашої роботи представляємо на виставці, — каже Богомолов.
ДЕ? Вул. Володимирська, 24. Брама Заборовського
КОЛИ? До кінця травня, 10:00-17:00
СКІЛЬКИ? 10-20 грн
Лідія Селянко
Мальовничі київські ландшафти та визначні архітектурні пам’ятки з любов’ю й захопленням містом змальовує у своєму живописі Лідія Селянко. Передає відчуття змін, осучаснення столиці та її прагнення до якнайшвидшої перемоги над загарбником. Київську серію почала із зображень мостів. Роботи мисткині, зроблені після 2019 року, представлені на виставці "Києве мій".
Це зізнання у коханні мовою живопису, виставка-захоплення улюбленим незламним містом-героєм. Відкривається вона в особливий для Києва час — наприкінці травня. Адже саме в останні дні цього місяця місто святкує свій День народження, розквітає, буяє зеленню та вирує життям. І повномасштабна війна цього не в силах зупинити. Столиця очима художниці сповнена жаги до щасливого майбутнього та перемоги. Авторка часто малює каштани як один із головних символів київської айдентики. Водночас захоплюється пейзажами та пропонує поглянути на них крізь призму яскравих кольорів і контрастних силуетів індустріального міста, — йдеться в описі виставки.
ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
КОЛИ? До 11 червня, 12:00-19:00
СКІЛЬКИ? 40-80 грн
Владислав Шерешевський
Живописець і графік Владислав Шерешевський пише різноманітні за жанром і стилем картини. Не тільки в реалістичній манері, а й в естетиці примітивізму, гротеску, постмодернізму, неопопарту. У твори останнього часу вкладає своє ставлення до реалій життя в умовах війни. Насичує роботи поняттями й символами, які нині найбільше асоціюються з нашою країною. Ці полотна показує на виставці "Київська перепічка". Серед них цикл, створений під час спроби росіян захопити столицю.
Дотепні провокативні ремінісценції і метафори в експозиції перемежовуються із проникливими, дещо гротескними портретами бійців, які щодня дивляться в обличчя смерті, та їхніх матерів, що вже ніколи не дочекаються. Та Владислав Шерешевський закликає не бути занадто серйозними. Художник почастує гостей домашнім салом та борщем із пампушками, що на полотнах подекуди мають навіть апетитніший вигляд за реальний прототип. Саму душу речей бачить у буденних традиційних стравах, що водночас стають для нього приводом для цікавих живописних експериментів. Твори Шерешевського дають можливість віднайти радість всередині себе, піднятися над проблемами та разом з автором посміятись їм прямо в обличчя, — зазначено в анонсі проєкту.
ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Нацiональний музей "Київська картинна галерея"
КОЛИ? До 25 червня, 11:00-18:00
СКІЛЬКИ? 100-200 грн