У Києві відбудеться міжнародний кінофестиваль "Молодість": подробиці
У столиці незабаром відбудеться 53-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість". Цьогорічний "випуск" найстарішого та найбільшого українського кіноогляду стартує 26 жовтня і триватиме до 3 листопада. "Молодість-2024" фокусується на дебютних фільмах режисерів, а також представляє хіти міжнародних кінофестивалів. У 2024 році він пройде під гаслом "Кіно, що залишає сліди".
Читай також: Дивись українське: 10 кінопрем'єр цієї осені
Над створенням нової айдентики для кінофестивалю працювала креативна агенція McCann Kyiv. Команда прагнула розробити гнучку й сучасну айдентику, що дасть змогу досягти більш послідовної присутності бренду в медіа.
Фільми на "Молодості" — це не те кіно, яке сьогодні подивився, а завтра забув. Це унікальний кінематографічний досвід. Незалежно від того, який фільм ти побачиш на фестивалі, він точно залишить слід у пам'яті, — розповіли у креативній агенції McCann Kyiv.
У межах події демонструватимуть до 200 стрічок, серед яких сучасне молоде кіно, а також світові кінохіти з Берлінале, Каннського, Венеційського та інших міжнародних кінофестивалів.
Головною локацією кінофестивалю стане кінотеатр "Жовтень". А відкриття та церемонія нагородження переможців 53-ї "Молодості" відбудуться в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6).
У межах події також запланований Національний повнометражний конкурс "Молодості", який приймає FILMFEST HAMBURG. Він триватиме з 26 вересня до 5 жовтня у Німеччині. Цю традицію започаткували 2 роки тому, коли через повномасштабне вторгнення фестиваль не змогли провести в Києві.
До складу конкурсу увійшли найгучніші ігрові повнометражні фільми 2023-2024 років:
- "Редакція" режисера Романа Бондарчука;
- "Сірі бджоли" Дмитра Мойсеєва;
- "Степне" режисерки Марини Вроди;
- "БожеВільні" Дениса Тарасова;
- "Дім за склом" Тараса Дроня;
- "Киснева станція" режисера Івана Тимченка.
Редакція
"Редакція" — другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука. Його знімали у 2021 році на Херсонщині. Це стрічка спільного виробництва України, Німеччини, Чехії та Словаччини з Дмитром Багненком, Жанною Озірною, Риммою Зюбіною й Андрієм Кирильчуком у головних ролях.
У центрі сюжету — Юра, молодий науковий співробітник природничого музею. Юра — ідеаліст. Прагнення до справедливості приводить його в місцеву газету на Херсонщині. Але виявляється, якщо ти працюєш регіональним журналістом, то легко можеш опинитися у вирі фейкових новин і корупційних схем. Особливо, коли на носі вибори мера, а головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки, попри те, що перебуває в комі.
Опинившись у центрі таємничого ритуалу, який проводять місцеві чиновники, герой має з'ясувати, хто він — представник зникаючого виду "людини справжньої" чи звичайний невдаха, — йдеться в синопсисі.
Сірі бджоли
Фільм, заснований на однойменному романі 2018 року письменника Андрія Куркова, розповідає про людей, які живуть на сході України в умовах війни. Назва відсилає до так званої "сірої зони" біля лінії фронту — маленького села, в якому проживають двоє головних героїв. Двоє чоловіків-пенсіонерів намагаються облаштувати свій побут, попри ракети над головою та бойові дії поруч, проте все змінюється, коли до села приходить російський снайпер.
Головні ролі у "Сірих бджолах" зіграли Віктор Жданов ("Додому", "Спіймати Кайдаша") та Володимир Ямненко ("Дике поле", "Сніг").
Степне
Це перший повнометражний фільм Марини Вроди. За сюжетом, літній чоловік Анатолій повертається додому з великого міста, щоб подбати про свою хвору матір. Після його приїзду жінка кілька разів встає з ліжка, і складається враження, що їй кращає. Анатолій тим часом живе простим життям у глушині: зустрічає старого знайомого, грає з ним у шахи, спілкується з одноліткою-сусідкою, яка доглядала матір до його повернення. Проте за кілька днів мати помирає, до селища приїжджає молодший брат головного героя Олексій, відбувається поховання. Після цього брати намагаються владнати всі справи у Степному, аби знову повернутися до свого міського життя.
Головні ролі у фільмі виконали Олександр Максяков, Ніна Антонова, Олег Примогенов і Радмила Щеголева.
БожеВільні
Художня стрічка "БожеВільні" заснована на реальних подіях. Це перший ігровий фільм, що порушує тему каральної психіатрії в СРСР.
Події стрічки розгортаються в 1970-х роках минулого століття. Перед головним героєм Андрієм Довженком, який потрапляє у справжнє пекло каральної психіатрії, постає непростий вибір: співпрацювати з КДБ і повернутися до сім'ї чи розкрити правду про дисидентів, закатованих у психлікарнях.
У головній ролі — Костянтин Темляк. Також у стрічці знялися Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій та інші.
Дім за склом
Стрічка розповідає історію амбітної архітекторки Вікторії, життя якої кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, звинуваченим у торгівлі наркотиками. Вікторія починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію і не втратити важливий проєкт.
Головну роль виконала українська акторка Ірина Островська. У фільмі також знялися: Дарина Федина, Олександр Башкіров, Ірма Вітовська та Віталій Гордієнко.
Киснева станція
Біографічна драма "Киснева станція" — повнометражний ігровий фільм режисера Івана Тимченка, українського письменника, сценариста Михайла Бриниха та продюсерки Світлани Соловйової. Головну роль в картині виконує Борис Орлов ("Тарас. Повернення", "Червоний"). Фільм засновано на біографічних подіях з життя Мустафи Джемілєва — одного з провідників кримськотатарського національного руху.
У стрічці йдеться про події літа 1980 року. Мустафа Джемілєв відбуває чотирирічне заслання у якутському селищі Зирянка, де працює на кисневій станції. Щодня він наповнює киснем іржаві балони й котить їх на причал. Це монотонна та виснажлива робота, і в ній він уподібнюється до міфологічного Сізіфа. Сізіф тут — радянський дисидент, який продовжує боротьбу в безнадійній ситуації. У фільмі також показано історію знайомства Мустафи та його майбутньої дружини Сафінар. Навколо цієї історії знайомства і розгортаються різні події, є детективна лінія, є і мітична...
Якутське селище, московське летовище, залізнична подорож за маршрутом "Ташкент- Москва" та кримські пейзажі — усі ці локації для зйомок шукали в Україні. Основні місця — на півночі країни, в Києві та Олешківських пісках у Херсонській області.
Фільм закриття: "Фрагменти льоду"
Фільмом-закриттям "Молодості" в межах кінофестивалю в Гамбурзі стане документальна стрічка "Фрагменти льоду" Марії Стоянової.
Її батько був фігуристом колись всесвітньовідомого українського ансамблю "Балет на льоду", часто гастролював за кордон і знімав своє життя на камеру в часи Перебудови. З архівів батька Стоянова створила стрічку "Фрагменти льоду", яка розповідає історію дорослішання: свого, своєї сім'ї та свого суспільства в Україні. Фільм присвячено Віктору Ониську, який не встиг закінчити монтаж проєкту. Він добровольцем пішов до війська та загинув у грудні 2022 року.
До складу журі конкурсу увійшли продюсерка Наталія Лібет, режисерка та продюсерка Анастасія Буковська та кіноексперт Денніс Рух.
Володар Гран-прі отримає грошовий приз — 5 000 $ і статуетку "Скіфський олень". Переможці кожної категорії Міжнародної конкурсної програми отримають 2 000 $ і також будуть нагороджені статуеткою.
Кінофестиваль "Молодість" заснували в 1970 році. Це єдиний міжнародний кінофестиваль в Україні з акредитацією міжнародної асоціації кінопродюсерів FIAPF та одна із найбільших кіноподій у Східній Європі. В 1993 році вперше було представлено нагороду — "Скіфського оленя", за який змагатимуться учасники і 53-ї кіноподії.
Придбати абонементи на фестиваль можна тут.