"Війна очима тварин": корова, рибки, коза та Шон Пенн

"Війна очима тварин": корова, рибки, коза та Шон Пенн Фото: SOTA Cinema Group

У Києві завершили знімання останньої новели кіноальманаху "Війна очима тварин" — того самого, в одному з фільмів якого знявся Шон Пенн. Робота над стрічкою тривала два роки й відбувалася в Україні та США. Розповідаємо подробиці!

Війна очима тварин
Фото: SOTA Cinema Group

"Війна очима тварин" — це кіноальманах, що складається з семи фільмів, перші з яких почали знімати майже одразу після початку повномасштабного вторгнення.

За словами продюсера проєкту Олега Кохана (кінокомпанія SOTA Cinema Group), ідея виникла в нього, коли він дізнався, яка кількість тварин загинула з початку військових дій: "Я жахнувся: це, зокрема, 400 тисяч котів, мільйони птахів... Тому цей кіноальманах — можливість через історії з тваринами привернути увагу світової спільноти до теми війни в Україні й до того, як тварини страждають від війни".

Війна очима тварин
Олег Кохан із маленькою акторкою однієї з новел. Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

В основі новел, що увійшли до альманаху, — документальні події. Трейлер стрічки створили на основі перших трьох відзнятих частин і презентували у лютому 2023-го на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

А вже під час 76 Каннського кінофестивалю в травні 2023-го його побачив оскароносний актор, продюсер і режисер Шон Пенн та пристав на пропозицію Олега Кохана долучитися до участі в одній із наступних новел. "Шон Пенн був безпосереднім свідком подій в Україні, тому його не довелось переконувати, — розповів Олег Кохан. — Він належить до тієї категорії людей, які всім серцем підтримують справу, в яку вірять".

Війна очима тварин
Олег Кохан, Шон Пенн, Мирослав Слабошпицький. Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

Шон Пенн знявся в новелі "Орел", режисером якої став Мирослав Слабошпицький. За її сюжетом, американський саунд-продюсер (Пенн) раптом стає свідком початку війни в Україні, коли на його замовлення юний звукооператор (Денис Капустін) записує в Чорнобильському заповіднику голоси рідкісних птахів. Одного дня пташиний спів перериває звук вибуху…

Війна очима тварин
Фото: SOTA Cinema Group

Знімання за участі Шона Пенна відбулися восени 2023 року в легендарній студії Evergreen у Лос-Анджелесі, решту матеріалу зафільмували в Україні.

Війна очима тварин
Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

Це був дуже зворушливий момент для мене — працювати зі справжньою легендою світового кінематографа, одним з кращих акторів сучасності, видатною людиною та одним з найбільших друзів України Шоном Пенном, — зізнався автор сценарію і режисер новели Мирослав Слабошпицький. — І я був абсолютно вражений його професіоналізмом і відданістю. Зустріч із таким актором на знімальному майданчику — абсолютне щастя для режисера і справжнє свято чистої творчості.

Фото: instagram.com/myroslav.slaboshpytskiy

А про що інші новели серії?

"Синочок"

Війна очима тварин
Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

Герой цієї новели — собака. За сюжетом, війна забрала в Лариси найдорожче — сина, і життя в мить втратило для неї сенс. Але раптом його повертає героїні порятунок знайденого у полі пораненого пса, доля якого тепер залежить від неї. І нічого, що згодом собака виявляється вовком…

Війна очима тварин
Марина Кошкіна в новелі "Синочок". Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

Режисером новели став Олексій Мамедов, у ролях — Марина Кошкіна, Андрій Ісаєнко, Олексій Зубков та пес породи чеський вовчак на ім'я Кай.

Війна очима тварин
Андрій Ісаєнко в новелі "Синочок". Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

"Мені здається, погляд на війну очима тварин допоможе і світу, і нам самим усвідомити нарешті цінність життя — все одно, йдеться про тварин чи людей. Бо найгостріше це розумієш тоді, коли життя намагаються відібрати!" — каже акторка цієї історії Марина Кошкіна.

"Корова в тумані"

Війна очима тварин
Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

З назви ясно, що головна героїня цієї історії — корова. Вона стає єдиним другом 12-річного Ромчика (Артем Черній), який дивом рятується з окупованого села і наодинці долає голод, холод, розпач і страх. Але головний іспит — на людяність — стане найскладнішим!

Війна очима тварин
Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

Виконавиця головної ролі, корова Мілка, була поранена під час обстрілів Київщини навесні 2022 року.

Війна очима тварин
Олег Кохан і Мілка. Фото: SOTA Cinema Group

"Історій про тварин під час війни величезна кількість. І багато з них жахливі, — зазначає авторка сценарію і режисерка новели Юлія Шашкова. — Але ми знімаємо про любов, про єдність людей і тварин, про людяність, яка рятує життя. Звичайно, дитині, яка втратила батьків, їх ніхто не замінить, але корова стає для хлопчика другом і провідником".

"Білий кролик, або туди й звідти"

Війна очима тварин
 Фото: SOTA Cinema Group

Головні герої цієї частини — білий пухнастий Кролик та його молодий господар  (Михайло Матюхін), які не здогадуються, як зміняться їхні життя вже завтра вранці…

Історія про білого кролика наполовину автобіографічна: все, що відбувається на початку нашого фільму, насправді трапилось зі мною й моїм кроликом на ім'я Кабан-Градський. А от подальші пригоди героя — один з можливих сценаріїв, який точно міг трапитись у будь-якому з українських міст, — ділиться автор сценарію і режисер новели Максим Тузов.

Війна очима тварин
 Фото: SOTA Cinema Group

У ролях також — Олександр Печериця та Дарія Держун.

"Підводна пригода"

Війна очима тварин
Фото: SOTA Cinema Group

За сюжетом, маленька відважна рибка Апельсинка відправляється у велике підводне місто, щоб урятувати найкращого друга Колючку, на шляху до якого на неї чекають пригоди й небезпечні сутички з хижими акулами та підступними муренами. Апельсинці доведеться об'єднатися з друзями водяного королівства, щоб врятувати місто і тих, хто "понад усе".

Фільмування новели відбувалося, зокрема, в київському океанаріумі "Морська казка".

Війна очима тварин
Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

Знімати риб — це як заговорювати стихію. Бо на інших тварин можна хоч якось впливати, принаймні встановити зоровий контакт. Але не з рибами. Це все одно, що нав'язувати волю океану, і це дуже ризиковано. Але задача цього фільму про війну та її жахи й несправедливість — викликати у глядача естетичний шок, тому ризик виправданий, — коментує оператор-постановник новели Володимир Іванов.

А ще в центрі історії — звичайна українська родина.

Війна очима тварин
Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

Роль мами виконала українсько-французька актриса Ольга Коротяєва.

"У нас все нормально"

Війна очима тварин
Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

У кадрі — один день життя киянина, який збирається їхати у безпечний закордон, і єдине, через що він проливає сльози — алергія на кота. Ця новела стала режисерським дебютом актора Андрія Лідаговського ("Мої думки тихі").

Війна очима тварин
Фото: facebook.com/SOTACinemaGroup

Моя історія заснована на інсайтах, які я отримав, коли повернувся до Києва навесні 2022 року і відчув цю "рознесену" реальність, коли місто ніби демонструє "нормальність" існування, від чого ти втрачаєш відчуття зчеплення з реальністю. Тому хотілося передати, як сюрреалістично виглядає життя під час війни, навіть якщо ти в найбезпечніших умовах. Другим головним героєм фільму є кіт, яким змушений опікуватись мій герой, і не завжди зрозуміло — чи Сашко плаче від алергії на кота, чи від ситуації, в якій опинився, — поділився Андрій Лідаговський.

Коза Юта з Голлівуду

Війна очима тварин
Фото: SOTA Cinema Group

Головною героїнею останньої з новел кіноальманаху "Торпеда", робота над якою завершилася минулого тижня, стала коза. А разом із нею — старенька і хлопчик, які опиняються на окупованій російськими військами території півдня України влітку 2022 року.

Цю частину її автори вважають найдраматичнішою з усіх фільмів кіноальманаху.

Війна очима тварин
Фото: SOTA Cinema Group

"Історія про бабусю, що передавала координати ворожої техніки нашим артилеристам, була однією з перших, яку я запропонував зняти одразу, як побачив сюжет у телемарафоні навесні 2022 року, — розповідає Олег Кохан. — Ми навіть спілкувались з очевидцями тих подій. Саме в цій новелі ми показали не тільки, як українці переживають жахи війни, а й супротив, який чинять окупантам ті, хто не може тримати зброю, зустрівшись із руським солдатом віч-на-віч — старі, малі, навіть тварини та святі з ікон".

Я довго думав про те, як знімати фільми про війну. Пропаганда не працює — працюють людяні історії. А "Торпеда" — про те, наскільки проста людина може бути сильною. Мені цікаві ті, хто навіть у надскладній ситуації не обирають роль жертви. Навіть якщо ти беззахисна старенька, в якої є лише коза, ти можеш стати героєм, — переконаний автор сценарію і режисер фільму Іван Сауткін.

Війна очима тварин
Актор новели Назар Гладюк. Фото: SOTA Cinema Group

Іван Сауткін зізнається, що серед півсотні кіз обрав Юту, бо вона здалась йому сюрреалістичною і навіть потойбічною.

І Юта, за словами членів знімальної групи, під час знімання… підхопила зіркову хворобу! Вона виконувала команди режисера лише за умови, якщо до неї звертались на повне ім'я: "Юта Голлівуд", що після кожного дублю вигукував оператор Юрій Барсук.

Фото: SOTA Cinema Group

Проте була в стрічці й справжня зірка: популярна народна блогерка зі Львова, 70-річна Ольга Мартинишин, яка зіграла бабу Соньку. Про блогинг пані Ольга не забувала й під час знімання та встигала ділитися подробицями процесу зі своїми підписниками, яких лише в ТікТок 114 000.

Отже, тепер кіноальманах вступає в монтажний період, після чого на нього чекає світова прем'єра в межах одного з міжнародних кінофестивалів і, зрештою, українська кінопрем'єра.

А ще, окрім фестивального туру та міжнародної дистрибуції "Війни очима тварин", автори проєкту планують перетворити всі сюжети, які увійдуть до кіноальманаху, на аудіосеріал та аудіокнигу.

Чекаємо!

Читай також: Наталка Денисенко: "Не можна ставити життя на паузу"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації