Вперті коропи: у Києві відкрили мурал, присвячений фільму та айтівцям
Надворі спека, а на новому київському муралі — синя безодня, прохолодний спокій якої розбивають японські коропи кої. Це не просто стінопис — це артреверанс українському IT-сектору та водночас присвята художньо-документальному фільму "Перший код", що розповідає історію вітчизняних айтівців і науковців від 50-х років минулого століття до сьогодні.
На відкритті ми познайомилися та поспілкувалися з автором муралу, художником Андрієм Ковтуном (усі ж пам'ятають його Привида Києва на Подолі?).
Мурал ми створили за 10 днів — працювали невеличкою командою з трьох людей. Чому саме риби? Чесно кажучи, ми довго думали над ідеєю. І якось заговорили про японських коропів. Це незвичайна риба, відома тим, що завжди пливе проти течії. І ця красномовна риса нам дуже сподобалася. Взагалі, наші айті — наче риба у воді, — розповідає Андрій Ковтун.
Що цікаво, сам Андрій колись працював на збірці PC, тож IT-тема йому близька.
А тепер – невеликий "ліричний" відступ. Геть випадково у розмові з Андрієм з'ясувалося, що він та його команда майже від початку повномасштабного вторгнення розфарбовують військовим автівки.
За цей час хлопці довели до "бойового стану" більш ніж 1000 машин! Доводилось і зброю у маскувальні кольори фарбувати.
Навіть черепи малювали на прохання. Будь-яке побажання та каприз — аби це допомагало нашим захисникам свою роботу виконувати, — розповідає художник.
Повертаючись до фільму "Перший код" режисера Артура Лермана (бюджет фільму становив 8 000 000 грн), то вже, як нам сказали, відбуваються його закриті покази. Щодо широкого прокату, то очікується, що на екрани стрічка вийде восени цього року. До речі, у фільмі можна буде побачити багато знакових київських локацій: крематорій на Байковому кладовищі, бібліотеку імені Вернадського, "Український Дім", недобудований вокзал на Дарниці.
Місто прописки муралу: проспект Науки, 10.